Tianjin North Glass Industrial Technical Co., Ltd. to firma zajmująca się przetwórstwem szkła z siedzibą w Tianjin w Chinach. Jest światowym liderem w dostarczaniu tafli szkła o ponadgabarytowych rozmiarach – o długości do 18 metrów, i może pochwalić się renomowanymi projektami referencyjnymi w różnych regionach świata. Firma, która zatrudnia 400 pracowników, produkuje najwyższej jakości szkło hartowane, gięte, laminowane, izolacyjne i drukowane cyfrowo na powierzchni produkcyjnej obejmującej 100 000 m².

 

Tianjin North Glass eksportuje 70% swoich produktów do ponad 100 krajów na całym świecie, koncentrując się na ważnych rynkach zbytu, takich jak Korea, Hongkong, Europa i Stany Zjednoczone. Regiony te są szczególnie ważne dla firmy, ponieważ jest tam silnie obecna i osiąga wysokie wyniki sprzedaży. Sukces Tianjin North Glass był również widoczny w 2017 r., kiedy to marka „North Glass” została uznana za jedną z najważniejszych marek w Chinach - co stanowi potwierdzenie profesjonalizmu i jakości oferowanych produktów.

 

2023 09 41 1

 © LiSEC

 


LiSEC i Tianjin North Glass – partnerstwo, które trwa już od ponad dwóch dekad
Tianjin North Glass może pochwalić się ponad 20-letnią udaną współpracą z LiSEC, która rozpoczęła się w 2002 roku od inwestycji w maszyny do produkcji szyb zespolonych. Wykorzystanie maszyn LiSEC do produkcji dało Tianjin North Glass nowe możliwości na rynku chińskim. Długa żywotność maszyn LiSEC jest jedną z wyjątkowych cech, które przekonały Tianjin North Glass - maszyny działają niezawodnie, a tym samym ułatwiają ciągłą produkcję.

 

2023 09 41 1

 © Tianjin North Glass

 

Maszyny są również niezwykle przyjazne dla użytkownika. Ta cecha zwiększa wydajność i produktywność chińskiego producenta, ponieważ pracownicy szybko stają się biegli w obsłudze maszyn i są w stanie w pełni wykorzystać możliwości systemu LiSEC. Niezawodność maszyn LISEC i zespołu serwisowego LiSEC oznacza, że Tianjin North Glass może realizować zamówienia klientów na czas, zwiększając tym samym ich zadowolenie.

 

Krótko mówiąc, LiSEC jest kompetentnym, niezawodnym i innowacyjnym partnerem dla North Glass, partnerem, z którym można osiągnąć indywidualne rozwiązania. W ten sposób Tianjin North Glass może oferować swoim klientom produkty wysokiej jakości, spełniające najwyższe standardy.

 

2023 09 41 1

 © Tianjin North Glass

 


Jakość jako czynnik sukcesu – Tianjin North Glass stawia na technologię LiSEC dla renomowanych klientów w różnych regionach
W 2021 r. zainwestowano w nową linię LiSEC TPA do produkcji szkła izolacyjnego (szyb zespolonych) w celu utrzymania wysokiego poziomu jakości. Linia TPA jest dostosowana do produkcji dużych szyb zespolonych. Składa się z maszyn AKL-A33, VHW-F33/V6, RTVN, RTVB, RSV-38B, TPA-A33, DMS-200, AGP-A65, VFL-1F i DOS-E. Imponuje szybkością, precyzją i wysokim poziomem automatyzacji.

 

Centralnym elementem linii jest LiSEC TPA-A33, samodzielna maszyna z pompą wyposażoną w urządzenie do podgrzewania beczek (DMS-200), dwoma naprzemiennymi zbiornikami pośrednimi oraz solidnym i podgrzewanym ramieniem aplikatora.

 

2023 09 41 1

 © Tianjin North Glass

 

Pompa DMS-200 podgrzewa materiał i podaje go z 200-litrowej beczki do dwóch zbiorników pośrednich. Każdy z nich ma pojemność 20 litrów, a ich naprzemienna zasada działania zapewnia ciągłą pracę urządzenia TPA-A33, nawet przy zmianie beczki z materiałem.

 


Materiał jest dozowany za pomocą kontrolowanego układu hydraulicznego i zaworu sterującego przepływem. Pojemnościowy system pomiarowy bezpośrednio przed progresywnie regulowaną dyszą aplikatora zapewnia dokładną aplikację odpowiedniej ilości materiału dystansowego, kompensując w ten sposób wahania partii materiału i temperatury.

 

2023 09 41 1

 © Tianjin North Glass

 

System termoplastycznych ramek dystansowych zapewnia doskonałą izolację termiczną, a w konsekwencji ciepłą krawędź szyby zespolonej. Obsługa linii szyb zespolonych jest znacznie uproszczona, dzięki wyeliminowaniu konwencjonalnej produkcji ramek. System nie wymaga wielu materiałów eksploatacyjnych, takich jak profile ramek, środek osuszający i butyl, lecz jedynie materiału termoplastycznego dostarczanego w beczkach.

 

Dzięki innowacyjnej technologii TPA etapy robocze, takie jak gięcie ramek dystansowych, napełnianie i butylowanie, nie są już konieczne. Wysoka elastyczność systemu umożliwia produkcję partii o wielkości 1 sztuki, a jednocześnie zapewnia maksymalną wydajność w produkcji szkła izolacyjnego.

 

2023 09 41 1

 © Tianjin North Glass

 

W połączeniu z pozostałym sprzętem, takim jak LiSEC VHW, który zapewnia optymalny wynik mycia, AGP-A, który obsługuje napełnianie gazem i montaż szyb zespolonych oraz VFL-1F, który osiąga optymalne uszczelnienie z doskonałymi narożnikami, ta linia LiSEC TPA stanowi innowacyjne i wysoce zautomatyzowane rozwiązanie do produkcji dużych szyb zespolonych o doskonałej jakości.

 

– Tylko ci, którzy są w stanie zapewnić wysoką jakość, mają szansę zdobyć renomowanych klientów. Dyrektor generalny Tianjin North Glass po raz kolejny podkreśla to stwierdzenie: – Zdobywamy klientów siłą naszej jakości, a nie ceny! O tym, że ta strategia działa, świadczy opinia partnerów współpracujących z Tianjin North Glass.

 

2023 09 41 1

 © Tianjin North Glass

 


Chiński rynek przetwórstwa szkłabw najbliższej przyszłości

Oprócz rosnącego poziomu automatyzacji, technologia TPA ma być produktem przyszłości na chińskim rynku przetwórstwa szkła. Chiński rząd kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój, co doprowadziło do wzrostu popytu na potrójnie oszklone szyby zespolone w Chinach. Chiński producent przewiduje również wzrost zainteresowania w kierunku zakrzywionego szkła i zwiększonego wykorzystania dużych szyb wielkości jumbo zgodnie z mottem „im większy, tym lepszy”.

 

Tianjin North Glass, jako ekspert w dziedzinie szkła giętego i dużych tafli jumbo, pozytywnie patrzy w przyszłość, i już planuje inwestycje mające na celu zwiększenie mocy produkcyjnych. Obejmuje to planowany zakup kolejnej linii TPA od LiSEC. Czerpiąc z wiedzy i doświadczenia, Tianjin North Glass jest dobrze przygotowany do oferowania innowacyjnych i zrównoważonych produktów szklanych i reagowania na rosnące wymagania rynku.

 

2023 09 41 1

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.