Linia do automatycznego cięcia szkła płaskiego z funkcją cięcia laminatów posiada nowoczesny system zadawania parametrów cięcia w zależności od wielkości promienia ciętego szkła z precyzyjną kontrolą nacisku.

 

 

Zostało również wdrożone zoptymalizowanie systemu grzania poprzez podzielenie promiennika ( lampa podgrzewająca folię) a dwie równe części co stanowczo obniża zużycie energii elektrycznej. Linia została wyposażona w kompaktowy komputer zintegrowany z panelem sterującym co w połączenieu z silnikami jednokablowymi „one cable technology” tworzy niezawodny i unikalny system sterowania . W maszynie zostały zastosowane enkdery absolutne i moduły rosproszone jednokabolwe.

 

Nowy stół do automatycznego rozkroju szkła płaskiego GLASS-SERWIS
Solidna budowa podstawy urządzenia oraz precyzja montażu mechanicznego gwarantują jakość i precyzję cięcia. Napęd mostu tnącego jest realizowany za pomocą dwóch serw obrotowych, co pozwala na lepszą dynamikę maszyny.

 

Ruch mostu tnącego (oś x) oraz głowicy (oś y) odbywa się po wysoce precyzyjnych prowadnicach, wykonanych z hartowanej i szlifowanej stali, napęd z wszystkich silników bezszczotkowych przeniesiony jest za pomocą serw obrotowych.

 

Prędkość cięcia regulowana w zakresie do 160 m/min., zależna jest od grubości szkła i rodzaju wykonywanej operacji, zaś wartość maksymalnego przyśpieszenia wynosi 3-6 m/s2. Maszyna przewidziana jest do rozkroju szkła o formacie maksymalnym 6100x3300 mm, grubości 3÷19 mm.

 

Gdy tafla zostaje odebrana ze stołu załadowczego, włącza się poduszka powietrzna, a pasy transportowe unoszą się automatycznie, tak aby ułożyć taflę we właściwej pozycji. Gdy tafla się zatrzymuje, pasy znikają pod stołem roboczym, a centrujące urządzenia mechaniczne umieszczone pod osiami X oraz Y przesuwają taflę aż do momentu osiągnięcia „punktu zero”. W tej pozycji poduszka powietrzna wyłącza się i uruchamiany jest automatyczny cykl cięcia.

 

Urządzenie przewiduje zabezpieczenie noża. Jeśli pod głowicą tnącą nie ma szkła, urządzenie elektroniczne (czujnik ograniczający) włącza się i zatrzymuje gwałtownie maszynę.

 

Wytrzymałość głowicy w połączeniu z jej statecznością i płynnością, pozwalają na cięcie formatek o grubościach od 3 do 19 mm, przy zachowaniu optymalnej jakości.

 

2023 12 18 1

 

Szlifowanie miękkiej powłoki odbywa się za pomocą tarczy o szerokości 20 mm i średnicy ø200 mm po obu stronach cięcia (dotyczy to również kształtów), z uruchomionym systemem odsysania powstałego pyłu.

 

Stały punkt odniesienia lokalnego układu współrzędnych (punkt referencyjny) zostanie wyznaczony w/g zamówienia. Odczyt danych – pliki wykonawcze mogą być przekazywane po wewnętrznej sieci zakładowej lub dostarczane mogą być na USB.

 

Urządzenie posiada wizualizację rozkroju oraz podgląd aktualnej pozycji narzędzia roboczego wraz ze stopniem zaawansowania wykonania bieżącej formatki. Zmiana parametrów obróbki, tj. nacisku, smarowania, ustawiana jest automatycznie poprzez wprowadzenie zadanych wartości na pulpicie operatorskim, wszystkie inne funkcje dotyczące rozkroju sterowane są automatycznie.

 

Przystawka do szkła VSG służy do cięcia i półautomatycznego cięcia oraz separacji szkła laminowanego. Urządzenie zostało wyposażone w programowalne sterownie nagrzewaniem oporowym i łamaniem.

 

Uchwyty przyssawkowe mocują taflę od spodu w wąskiej strefie tuż przy linii cięcia dokonując separacji przez rozciągnięcie, co umożliwia separację formatek bez uszkodzenia powłoki o minimalnych wymiarach po cięciu 160x220.

 

Maszyna w pełni współpracuje ze stołem do automatycznego manipulowania szkłem co umożliwia sprawne cięcie szkła z optymalizacji. Na górnej belce dodatkowo zamontowano szlifierkę do zdejmowania miękkiej powłoki, powłoka zostaje zeszlifowana bezpośrednio przed procesem normalnego cięcia.

 

Podstawowe dane techniczne automatycznego stołu do rozkroju szkła
typ GS6-SL1 z funkcją automatycznego pozycjonowania VSG

- grubość szyby – od 3 do 19 mm,
- minimalny format szkła 1000x500 mm,
- maksymalny format szkła 6100x3300 mm,
- szerokość cięcia szkła VSG 3500-4000 mm,
- grubość ciecia szkła VSG od 4.4.2. do 8.8.2.,
- wysokość robocza 950 mm +/- 30mm. (dostosowana do linii),
- wymiary gabarytowe (długość x szerokość x wysokość) 8500x4300x1700 mm,
- przyśpieszenie 3-6 m/s2,
- tolerancja cięcia +/- 0,3 mm,
- możliwość cięcia kształtów, zarówno prostoliniowych jak i krzywizn (łuków),
- napięcie zasilania – 400 V, 50 Hz,
- łączna moc zainstalowania – 18 kW,
- zasilanie sprężonym powietrzem o ciśnieniu 7 bar.,
- maksymalne zużycie powietrza 1100 NL/min.,
- czujnik obecności szkła,
- szlifierka miękkiej powłoki – z systemem odpylania,
- prędkość cięcia do 160 m/minutę, zależna od grubości szkła i rodzaju wykonywanej operacji,
- system automatycznego pozycjonowania szkła dla cięcia szkła warstwowego,
- cięcie kształtów – ( głowica obracana serwem),
- blat stołu pokryty czarnym filcem o grubości 4 mm,
- system prowadnic i napędu zabezpieczony przed zabrudzeniem,
- prowadnice oraz listwy zębate hartowane powierzchniowo,
- siła nacisku zadawana automatycznie poprzez zadanie parametrów w układzie CNC,
- głowica tnąca obraca się zgodnie z kierunkiem cięcia,
- olej dozowany automatycznie na kółko podczas cięcia.

 

Opcja automatycznego pozycjonowania VSG
- prędkość posuwu szkła na poduszczę do 40 m/min,
- automatyczne pozycjonowane arkusza szkła,
- na moście zamontowano ssawki transportujące szkło,
- na moście zamontowano zderzaki oporowe do manualnego rozkroju szkła.

 

 2023 12 18 1

 

 2023 12 21 1p

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.