Zwiedzając stoiska na targach Budma 2010 moją uwagę zwróciły dwie rzeczy. Pierwsza to piękne szyby druga to nagroda Złoty Medal Targów Budma 2010.  Czy mógłby Pan  opowiedzieć historię tego medalu?
Po prawdzie to otrzymanie złotego medalu  było dla mnie dużą niespodzianką.  Historia  nagrody jest zwyczajna.  Kilka dni przed rozpoczęciem targów otrzymaliśmy informację od organizatorów, że istnieje możliwość zgłoszenia swoich produktów do konkursu. Skorzystałem z takiej możliwości  i złożyłem swoją aplikację.  Pierwszego dnia targów miła niespodzianka, moje wyroby otrzymały nominacje do nagrody. Targi absorbowały mnie całkowicie, mnóstwo odwiedzających aż tu nagle niespodzianka otrzymuję list w którym komisja kwalifikacyjna informuje mnie, że moje produkty otrzymały złoty medal targów Budma 2010.

Image

To rzeczywiście wspaniałe , że będąc po raz pierwszy wystawcą na targach Budma otrzymuje Pan złoty medal.  Jak się projektuje i wykonuje  tak piękne rzeczy?
Jak już mówiłem  szkło stanowiło i stanowi naszą część życia. Pracując w firmie moich rodziców miałem możliwość poznania tajników gięcia szkła, sposobów dekoracji szyb , rozkroju oraz szlifowania.  Moim marzeniem było  wykonanie szyb wg własnego projektu, coś innego niż produkowane  dotychczas wyroby. Spędziłem dużo czasu  wykonując  szyby gięte gdzie wykorzystywałem różne techniki  dekoracji oraz gięcia. I tak krok po kroku  zbudowałem  magazyn swoich autorskich wzorów szyb.

Co zdecydowało że założył Pan własną firmę ?
Jak już wspomniałem  doskonaliłem swoja wiedzę i  tworzyłem nowe wzory wyrobów. Ponadto moim marzeniem było aby stać się niezależnym przedsiębiorcą , który będzie się mógł sprawdzić  w aktualnej rynkowej rzeczywistości. To duże wyzwanie a ja lubię wyzwania.

Image 

Czy mógłby Pan opowiedzieć nam czym głównie zajmuje się Pana Firma ?
ArtLines Glass Studio zajmuje się produkcją szkła dekoracyjnego, produkowanego metodą fusingu czyli stapiania szkła ze sobą. Specjalizujemy się w produkcji szyb do drzwi, stołów i ław szklanych, listew dekoracyjnych, mozaiki oraz kabin prysznicowych i umywalek. Firma posiada  nowoczesny park maszynowy, który może sprostać wymaganiom i oczekiwaniom naszych klientów.

Skąd wzięła się decyzja aby uczestniczyć w targach Budma ?
To też zabawna historia  .Zastanawiałem się nad sposobem prezentacji moich wyrobów. Przypadkowo znalazłem informację o targach budowlanych Budma 2010. To było to miejsce gdzie mógłbym się zaprezentować dla szerszego gremium. Jednak okazało się, że zgłoszenia uczestnictwa  zakończyło się w czerwcu. Przypadek sprawił, że jeden zgłoszony wcześniej uczestnik zrezygnował  stąd dostałem szansę  zorganizowania stoiska. Sprawy potoczyły się szybko. Przygotowałem kilka projektów szyb drzwiowych i rozpocząłem produkcję wzorów na potrzeby wystawy. Spośród wielu wzorów wspólnie wybraliśmy kilka, które zostały zaprezentowane na naszym stoisku.

Image 

Jakie wrażenia miał Pan z gali wręczania nagród?
Tak to były wrażenia niesamowite , po raz pierwszy byłem uczestnikiem takiej gali i wszystko stanowiło dla mnie nowym . Byłem trochę spięty a na dodatek  nie miałem wyobrażenia jak wygląda taka impreza.  Zasiadaliśmy razem ze wszystkimi  laureatami  Budma 2010, były to w większości duże firmy produkujące swoje wyroby w kraju a także eksporterzy na cały świat a wśród nich moja młoda i mała firma.  Miałem zaszczyt odebrania  nagrody z rąk wiceministra gospodarki . To było duże przeżycie dla mnie jak również dla moich bliskich.

Proszę nam cos powiedzieć o planach na przyszłość?
Oczywiście będę się starał doskonalić  technologię produkcji naszych wyrobów. Dużym wyzwaniem będzie ograniczenie kosztów produkcji tak aby nasze wyroby były bardziej konkurencyjne. Aby to osiągnąć planujemy wyposażyć się w nowoczesne maszyny NC.  W najbliższej przyszłości chcemy nabyć   maszynę Water Jet niemieckiej firmy  H. G. RIDDER .

Jak  się ma zakup nowoczesnej maszyny Water Jet do produkcji  szyb giętych?
Tak  to jest zestawienie nowoczesnej technologii cięcia strumieniem wody z wykorzystaniem tradycyjnej metody gięcia szyb.  Firma H.G. RIDDER mająca siedzibę w Hann jest  światowym liderem w produkcji maszyn do cięcia strumieniem wody i nie tylko.  Mamy zamiar zakupić najnowszy model maszyny pracującej  w technologii 3D. Pozwoli nam to na ograniczenie kosztów przygotowania półfabrykatów jak też znaczną poprawę jakości i powtarzalności dla wyrobów finalnych.

Mam nadzieje , że  zarówno aktywna prezentacja moich wyrobów na Budma 2010 , otrzymana nagroda jak również inwestycje w nowoczesne technologie  pomogą mi w zdobyciu nowych klientów na produkowane w ArtLines wyroby szklane.  

Dziękuję bardzo za rozmowę, gratuluję dotychczasowych osiągnięć i życzę dalszych sukcesów w przyszłości.

Image

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.