Zwycięzca wyjedzie na London Design Festival 2010! W skład jury polskich eliminacji konkursu wejdą wykładowcy wyższych uczelni artystycznych w Polsce, przedstawiciele Krośnieńskich Hut Szkła Krosno S.A., Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o., partnerów konkursu oraz Agencji Konkret PR.

Zasady konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego
Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych oraz innych uczelni, które posiadają wydziały związane z projektowaniem. Aby zapoznać się z zasadami Konkursu zapraszamy na stronę internetową: www.designerglasscompetition.com

Na stronie tej dostępny jest Regulamin konkursu (zakładka „Oficjalne zasady”), ogólne zasady (zakładka „Zasady uczestnictwa w konkursie”)  a także formularz zgłoszeniowy (zakładka Wejście”).

Partnerzy Konkursu
Konkurs dla Projektantów Szkła Artystycznego organizowany jest we współpracy z Krośnieńskimi Hutami Szkła KROSNO S.A., które wyprodukują zwycięskie prace. To najbardziej znany i największy producent szkła gospodarczego w Polsce. To firma o długiej tradycji i doświadczeniu, założona w 1923 roku. Wizytówką KROSNA S.A. jest piękne szkło, formowane tradycyjną metodą ręczną. Znaczącą pozycję w ofercie producenta zajmuje także szkło stołowe modelowane mechanicznie. Szkło z KROSNA S.A. doskonale łączy w sobie oryginalne wzornictwo, kunszt wykonania i najnowsze osiągnięcia technologiczne. Bardzo wysoka jakość wyrobów osiągana jest dzięki wypracowanej przez lata metodzie produkcji. Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO S.A. posiadają własny Ośrodek Wzornictwa, w którym powstają autorskie kolekcje wyznaczające kierunki wzornictwa przemysłowego.  Pomimo trudnej sytuacji i ogłoszenia w marcu ubiegłego roku upadłości oraz ustanowienia syndyka,  KHS Krosno S.A. od lat służą najwyższej jakości pomocą i ogromnym wsparciem Organizatorom konkursu.

Patronat medialny nad tegorocznym Konkursem objął portal www.konkursykreatywne.pl. Serwis powstał w sierpniu 2009 roku i jest jedynym w Polsce serwisem agregującym konkursy kreatywne dla profesjonalistów i amatorów. Głównym jego zadaniem jest zapewnienie wszystkim zainteresowanym osobom swobodnego dostępu do największej bazy konkursów krajowych i zagranicznych, które kierowane są do architektów, fotografów, projektantów, grafików, plastyków, kompozytorów oraz innych artystów pragnących sprawdzać swoje zdolności kreatywne. Obecnie w serwisie znajduje się 21 branżowych kategorii, a w nich około 350 konkursów. Baza jest aktualizowana przez zespół Konkursów Kreatywnych, a także przez użytkowników serwisu, którzy mają możliwość dodawania konkursów i tym samym współtworzenia strony. Ogólną rozpoznawalność i rozwój serwisu wspiera współpraca z mediami branżowymi oraz podejmowane patronaty nad konkursami i wydarzeniami, także we współpracy z uczelniami wyższymi.

Inspiracja…
Bombay Sapphire to jeden z najbardziej znanych ginów na świecie. Wysokiej jakości trunek wyróżnia pełny, niepowtarzalny smak, na który składa się bukiet dziesięciu starannie wyselekcjonowanych składników. Gin Bombay Sapphire charakteryzuje także oryginalne, szafirowe opakowanie. Butelka łączy w sobie elegancki, konserwatywny styl oraz nowoczesność, stając się tym samym inspiracją dla tysięcy młodych twórców.  Bombay Sapphire to jedna z nielicznych marek alkoholi premium, która angażuje się w rozwój światowej sztuki designerskiej. Oprócz organizacji konkursu na najlepszy projekt naczynia inspirowanego Bombay Sapphire, marka promuje uzdolnionych artystów, tworzących swe projekty w szkle. W 2001 roku założono The Bombay Sapphire Foundation. To instytucja, która honoruje i nagradza najlepsze współczesne projekty, a w szczególności prace wykonane ze szkła. Zrzesza czołowych, międzynarodowych projektantów oraz cenione osobistości związane z przemysłem szklanym. Należą do nich m.in. Ron Arad, Tom Dixon, Nicole Farhi, Thomas Heatherwick, Lesley Jackson, Dan Klein oraz Nadja Swarovski.

Wszelkie informacje o tegorocznej edycji Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Bombay Sapphire Designer Glass Competition oraz o ubiegłorocznych finałach, jak również informacje o ginie Bombay Sapphire znajdują się na stronie www.designerglasscompetition.com

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.