Mieszcząca się przy ulicy Juan Güell w Barcelonie Roca Gallery, została zaprojektowana przez wybitnego hiszpańskiego architekta Carlosa Ferratera.

Jest on autorem wielu niezwykłych projektów, wśród których warto wymienić m.in. trzy bloki w wiosce olimpijskiej, wybudowane na Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie w 1992 roku, luksusowy hotel króla Juana Carlosa I w Barcelonie oraz piwnice win Toro, jak również Parque de las Ciencias w Granadzie oraz Torre Aquileia w Wenecji.

Budynek Roca Gallery zajmuje 2400 m² i składa się z trzech poziomów. Jego wnętrze stanowi wyjątkową architektoniczną przestrzeń interaktywną, wyposażoną w szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz audiowizualnych systemów światła i dźwięku.

Image 

Parter Roca Gallery, nazwany „Światem Roca”, koncentruje się na historii firmy oraz głównych wartościach marki i obszarach działania, takich jak zaangażowanie w redukcję zużycia wody, równowaga ekologiczna, innowacje, styl i koncepcja łazienek przyszłości.

Równolegle, na tym samym poziomie, goście mogą zwiedzić różne łazienki świata i przekonać się, jak ważna dla ludzkości jest woda. Mogą również obejrzeć i współuczestniczyć w projekcji „Rytuały", która za pomocą rzeczywistych obrazów naturalnej wielkości pokazuje zakres codziennych czynności,  wykonywanych w łazience.

Zwiedzający mogą być również zaskoczeni nowatorskimi audiowizualnymi efektami o nazwie „Impet”, które pojawiają się jednocześnie w regularnych odstępach we wszystkich miejscach wystawy, tworząc wrażenia związane z wodą i zjawiskami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy lód. Na parterze znajduje się również recepcja, hol, toalety, punkt konsultacji online oraz program do projektowania indywidualnych przestrzeni łazienkowych.

Pierwsze piętro to otwarta i dobrze oświetlona przestrzeń o nazwie „Triple Espacio” („Potrójna przestrzeń”), na której odbywają się czasowe wystawy oraz imprezy społeczno-kulturalne. Na tym piętrze znajduje się także sala konferencyjna oraz centrum wideokonferencyjne wyposażone w najnowsze rozwiązania telekomunikacyjne.

Na drugim piętrze usytuowana jest wystawa urządzeń firmy Roca. Za pomocą interaktywnego urządzenia do wizualizacji przestrzeni łazienkowych, odwiedzający mogą obejrzeć i sprawdzić kolekcje stosowane w łazienkach w dużym formacie.

Image 

Roca Gallery jest to eksperymentalna i innowacyjna koncepcja zagospodarowania przestrzeni społecznej, dla mieszkańców Barcelony i turystów. W tym miejscu, Roca prezentuje w unikalny sposób wartości firmy oraz bieżące działania w zakresie stylistyki, badań, rozwoju i równowagi ekologicznej, a także historię firmy.

Roca Gallery podkreśla znaczenie wody oraz wskazuje jak ważna jest prawidłowa gospodarka wodą. Przekonuje jednocześnie, że równowaga ekologiczna i wzornictwo mogą iść ręka w rękę. Służą temu urządzenia firmy Roca, tworzone wspólnie z najbardziej cenionymi projektantami.

Miejsce to jest swoistym centrum kultury, organizującym niezwykłe wydarzenia, prezentacje lub wystawy poświęcone zróżnicowanym tematom. Wszystko to sprawia, że zyskuje miano wzorcowej galerii miejskiej, zarówno pod względem kulturalnym, jak i architektonicznym.

Roca Gallery otrzymała wyróżnienie Best Lit Loos Award, jedną z nagród Design Awards 2010, przyznawaną przez prestiżowy magazyn Wallpaper.

więcej informacji: www.roca.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.