Tam, gdzie każdy normalny człowiek prawdopodobnie zastosowałby drewno, Martin Klein z branży metalowej myśli wyłącznie o blachach. Ale wybór nie jest prosty: blacha gładka? – w żadnym wypadku; zbyt podatna na zarysowania i za monotonna; blacha perforowana? – już lepiej, ale żeby chronić przed wścibskimi spojrzeniami, perforacja musiałaby być tak gęsta, żeby mieniło się w oczach. Tak więc pozostaje blacha strukturalna – która stanowi przesłonę, tak jak zwykła blacha, a jednocześnie jest tak żywa, jak blacha perforowana.
Jak pomyślał, tak też uczynił, choć wcale nie było to takie proste. Martin Klein i jego zespół jeszcze raz się przekonali, że blacha strukturalna jest nadzwyczajnym materiałem. „Jeśli chcę, aby mój zamiar powiódł się w stu procentach, wówczas wybieram blachę strukturalną. W procesie tłoczenia otrzymuje ona określoną strukturę; to znaczy, że najpierw muszę wymierzyć i przygotować blachę, a dopiero potem pozostałe elementy.
Blachę zagięliśmy jak kasetony na pięć centymetrów i przykręciliśmy do słupków w pewnej odległości. W nocy oświetlam przesłonę, uwypuklając strukturę blachy i podkreślając jej charakter, a tym samym wprawiając w zachwyt Klientów!“
Jeśli popatrzymy na to z tej strony, wówczas możemy pomyśleć, że Martinowi Kleinowi nie bardzo udało się osłonić sferę prywatną. Jednak przyznaje on, że również dlatego zastosował blachę strukturalną, aby przy okazji spotkań służbowych poszczycić się tym, co jego firma potrafi zrobić z blachy. Martin Klein ma całkowitą rację.
więcej informacji: www.mevaco.pl