Effect Glass – jedna ze świętokrzyskich Gazel Biznesu

W województwie świętokrzyskim tytuł Gazeli Biznesu - za rok 2013 - przyznano łącznie 75 firmom. Firma Effect Glass znalazła się wśród pierwszych 25 wyróżnionych przedsiębiorstw. Ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich spółek został zorganizowany już po raz czternasty. Uroczysta Gala, podczas której wręczono wyróżnionym firmom
z województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego dyplomy i statuetki, odbyła się 19 lutego br. w Krakowie, w Muzeum Lotnictwa.

 

20140214Effector Puls Biznesu Gazele Biznesu

 

Jedną z wyróżnionych firm jest Effect Glass.  Na zdjęciu przedstawiającym osoby reprezentujące nagrodzone firmy, Effect Glass reprezentuje Pan Paweł Zatorski. źródło fot.: Puls Biznesu.


O rankingu

Gazele Biznesu — to ranking najlepiej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce. Pierwsza edycja tego projektu odbyła się w 2000 roku. Tytuł Gazeli Biznesu otrzymują te firmy małej lub średniej wielkości, które dzięki wyjątkowemu rozwojowi dają sobie bardzo dobrze radę pośród większych i potężniejszych konkurentów. Ranking rokrocznie przygotowuje ekonomiczny dziennik - Puls Biznesu we współpracy z firmą Coface – audytorem badania.

 

20140214Effector 663


Kryteria projektu
Zasady dotyczące przeprowadzania weryfikacji od lat pozostają takie same. W każdej edycji Gazeli Biznesu  badaniu zostają poddane wyniki każdej firmy za trzy zakończone lata. W tym roku  weryfikowane wyniki dotyczyły lat  2010 - 2012. Do grona Gazel Biznesu należą firmy, które rozpoczęły działalność przed 2010 rokiem i kontynuują ją do dziś, w badanym okresie ani razu nie odnotowały straty, a ich przychody w poszczególnych latach systematycznie rosły. O zajmowanym przez firmę miejscu decyduje wzrost obrotów, przedstawiony w procentach, a osiągnięty na przestrzeni trzech badanych lat.

 

20140214Effector f663x663 3


Effect Glass
Jedną z firm wyróżnionych dyplomem oraz statuetką Gazeli Biznesu jest kielecki producent szyb zespolonych, firma Effect Glass. Spółka systematycznie zwiększa przychody ze sprzedaży, a zyski inwestuje w rozwój. Tylko w 2012 r. producent uruchomił linię do hartowania szkła bez zafalowań wraz z linią do mechanicznej obróbki. Rok 2013 minął firmie pod znakiem inwestycji. Dotyczyły one m.in. montażu linii do rozkroju szkła laminowanego, wyposażenia parku maszynowego w dodatkowy piec do hartowania, który umożliwia hartowanie szkła o dużych gabarytach. Pod koniec minionego roku oddano do użytku linię Lisec LV 60/30 do produkcji szyb zespolonych oraz szkła strukturalnego.

 

20140214Effector f663x663

 

EFFECT GLASS S.A. to producent wysokiej jakości szyb zespolonych oraz szkła hartowanego, dysponujący jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Spółka oferuje także różne rodzaje szkła z powłoką antyrefleksyjną. Firma posiada zakłady produkcyjne w Kielcach i w miejscowości Wędkowy.


Więcej informacji na www.effectglass.eu

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.