Doświadczenia LISEC z wizyty w siedzibie firmy DRUTEX

Pierwotnie założony w 1985 roku jako zakład produkujący siatki ogrodzeniowe, druty i wyroby z drutu. Dziś DRUTEX jest największym producentem okien i drzwi PVC w Europie. Z dzienną produkcją 5000 okien, 70% exportem i rocznym obrotem 470 milionów zł DRUTEX jest przykładem przedsiębiorstwa, które w ciągu prawie 30 lat odniosło spektakularny sukces. DRUTEX, jako jedna z nielicznych firm w branży, wytwarza również własne profile PVC oraz szyby zespolone. W przypadku maszyn do produkcji szyb zespolonych od lat współpracuje z firmą LiSEC.

 

20140707DSC 8660 - LISEC

 

Bytów, miasto na północy Polski, mniej niż 100 kilometrów na południe od Gdańska, może byc również nazywany europejską potęgą okien. Miasto jest siedzibą DRUTEX-u, firmy która zbudowała swoją reputację w branży stolarki okienno-drzwiowej poprzez konsekwentne inwestycje w zaawansowaną technologię i innowacyjne rozwiązania.

 

Do 1994 roku głównym obszarem działalności firmy była produkcja siatek ogrodzeniowych, następnie drutu i wyrobów z drutu. W 1994 firma zainstalowała pierwszą linię do produkcji stolarki z PVC, a także półautomatyczną linię do produkcji szyb zespolonych.

 

W roku 1999 DRUTEX rozpoczął produkcję okien, drzwi i fasad z aluminium. Trzy lata później rozpoczęto produkcję drewnianych okien i drzwi, a w 2007 firma uruchomiła własną mieszalnię dryblendu i rozpoczęła produkcję własnych profili PVC. Dziś ponad 2000 pracowników przyczynia się i realizuje ambitne cele DRUTEX.


Współpraca pomiędzy DRUTEX a LiSEC rozpoczęłą się w 2000 roku, kiedy to DRUTEX kupił pierwszą linię produkcyjną do szkła zespolonego. „Wszystkie maszyny firmy LiSEC, które mamy w naszej fabryce pracują jak w zegarku. Są precyzyjne i wysokiej jakości”, mówi Grzegorz Płaksa, dyrektor ds. produkcji szyb zespolonych, pokazując imponujące zaplecze produkcyjne.

 

DRUTEX jest wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania LiSEC w zakresie obróbki szkła wraz z narzędziami software’owymi takimi jak GPS.prod do dynamicznej optymalizacji produkcji oraz pełny pakiet oprogramowania, które umożliwia interakcje i komunikację pomiędzy maszynami. W sumie DRUTEX posiada 5 linii do produkcji szyb zespolonych firmy LiSEC.

 

20140707DSC 8668 - LISEC

 

Ambitne cele, ambitni ambasadorzy marki 
DRUTEX oferuje swoje produkty poza Europą również w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Bliskim Wschodzie. Z roku na rok udział firmy na rynku zagranicznym rośnie. Rośnie również popyt na produkty DRUTEX-u w kraju I za granicą. Dlatego firma nie ustaje w rozwoju I inwestuje w moce produkcyjne, by zaspokoić rosnące zainteresowanie ze strony klientów.

 

Dowodem na to jest chociażby ostatnia inwestycja firmy związana z budową Europejskiego Centrum Stolarki. W sierpniu br. DRUTEX zakończył pierwszą fazę tego wielomilionowego projektu, którą tworzy hala produkcyjna o powierzchni ponad 28.000 m2 wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Dzięki tej inwestycji DRUTEX podwoi swoje możliwości produkcyjne do 10.000 okien dziennie i stworzy około 700 nowych miejsc pracy.

 

Bogdan Gierszewski, Dyrektor Produkcji DRUTEX S.A. mówi: “Nowa hala wyposażona jest w najnowocześniejsze maszyny do produkcji okien PVC oraz linie i maszyny do obróbki i hartowania szkła. Także w przypadku naszej nowej inwestycji zdecydowaliśmy się na maszyny i software firmy LiSEC”.

 

Zainstalowane linie i maszyny LiSEC składają się z systemu załadowczego FlyOver, który jest szybszy i bardziej precyzyjny umożliwiając tym samym przyspieszony pobór szkła oraz bezpośredni dostęp do asortymentu szkła. Dobrze przemyślany most ssawny zaprojektowany w układzie jednorzędowym pozwala na diagonalne przemieszczanie go nad całą strefą składowania szkła, gdy się go nie transportuje.

 

W ten sposób most można najkrótszą drogą automatycznie przemieszczać do następnego stojaka ze szkłem, co umożliwia skrócenie czasów cykli technologicznych i eksploatację stołów do rozkroju z ich pełną wydajnością. Kolejne zainstalowane maszyny LiSEC to myjka, tiokolarka i stoły do rozkroju szkła. Rozwiązanie LiSEC jest zaprojektowane do pracy z taflami szkła o dużych wymiarach aż do 5000 x 2500 mm. Dzięki wyposażeniu w taki sprzęt DRUTEX jest w stanie tworzyć innowacyjne produkty, wyznaczając w ten sposób standardy w branży stolarki okienno-drzwiowej.


Strategia rozwoju DRUTEX-u wspierana jest również przez kompleksową kampanię marketingową, realizowaną przy współpracy ze światowymi ikonami piłki nożnej: Philippem Lahmem, Andreą Piro i Jakubem Błaszczykowskim, którzy zostali ambasadorami marki. Spoty telewizyjne i radiowe, reklamy w prasie i internecie oraz mediach społecznościowych ukazują się od czerwca br. w Polsce, Niemczech i we Włoszech. Dzięki temu firma udowadnia, że DRUTEX to wybór mistrzów.

 

20140707DSC 8678 - LISEC

 

Liczy się elastyczność i szybkość działania.
Bogdan Gierszewski twierdzi, że: “Kierunki rozwoju współczesnej stolarki wyznaczają w znacznej mierze Klienci, ich potrzeby, preferencje, upodobania. Zadaniem producentów jest reagowanie na zmieniające się oczekiwania Klientów i dopasowywanie oferty do ich wymagań w jak najlepszym stopniu. DRUTEX dzięki swojemu działowi B&R nieustannie opracowuje innowacyjne technologie i rozwiązania wpływające na design i funkcjonalność stolarki. W wielu przypadkach wyprzedzamy nawet potrzeby rynku i Klienta oferując systemy o ponadprzeciętnej jakości“.

 

Współczesny rynek stolarki rozwija się niezwykle dynamicznie, a wyznacznikiem zmian są energooszczędność, dźwiękoszczelność, inteligentne budownictwo gwarantujące bezpieczeństwo i komfort. Zarówno, inwestorzy jak i klienci indywidualni przykładają wielką wagę do tych dwóch tematów, w związku z czym producenci stolarki prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

 

20140707DSC 8640 - LISEC

 

“ Z tej perspektywy istotne znaczenie ma poza samą technologią stolarkową również wysokiej jakości szkło. Dlatego nieustannie inwestujemy w nowoczesne maszyny i urządzenia zarówno do produkcji stolarki jak i szyb zespolonych.

 

Jestem przekonany, że dzięki współpracy z partnerami takimi jak LiSEC jesteśmy w stanie zapewnić Klientom najwyższą jakość i zadowolenie z nowoczesnej stolarki. Wypracowane wspólnie rozwiązania w zakresie technologii nowoczesnego szklenia z pewnością stanowią nową jakość na rynku”. “To co najbardziej cenimy w LiSEC to elastyczność działania i umiejętność słuchania i odpowiadania na nasze potrzeby. W naszym przypadku liczy się dodatkowo szybkość, bo przecież rynek nie czeka.

 

DRUTEX jest znany z niezawodności i szybkości działania, co jest efektem konsekwentnej polityki firmy, doskonałej organizacji i zarządzania, jak również inwestycjom w nowoczesną flotę transportową. Dzięki temu wyróżniamy się najkrótszymi terminami realizacji zamówień na rynku. Dostarczamy nasze produkty w zaledwie 7 dni na terenie Europy, podczas gdy standardem jest 30 lub 60 dni! DRUTEX to jednak również zupełnie inna filozofia prowadzenia biznesu. To doskonały mix wiedzy, doświadczenia i konsekwentnej strategii umacniania pozycji europejskiego

 

Filip MIERMANS
LISEC Austria GmbH

 

Karol MIELNIK
LiSEC Polska Sp. z o.o.

 

 

o LISEC 
LISEC, z siedzibą w Hausmening / Amstetten, jest aktywną na całym świecie grupą, która oferuje innowacyjne, indywidualne i kompleksowe rozwiązania w dziedzinie produkcji i obróbki szkła płaskiego - przez ponad 50 lat.

 

Działalność LISEC obejmuje maszyny, systemy automatyki i usługi serwisowe. W 2013 roku grupa wypracowała łączny obrót około 200 mln euro, ma około 1600 pracowników i przedstawicielstwa w ponad 30 krajach, i wskaźnik ponad 90% eksportu.

 

LISEC opracowuje i produkuje systemy do cięcia szkła, systemy sortowania, poszczególne maszyny oraz kompletne linie do produkcji szyb zespolonych, szkła laminowanego, szkła hartowanego oraz maszyny do obróbki szkła. Dzięki niezawodnej technologii i inteligentnym rozwiązaniom w zakresie automatyki LISEC wyznacza standardy jakości i technologii, znacznie przyczyniając się do sukcesu swoich klientów.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.