Od 23 do 26.10.2012 r. cieszące się ogromnym zaintereso waniem na całym świecie targi przemysłu produkcji i przetwórstwa szkła płaskiego Glasstec, gościły pochodzących z 86 różnych krajów 1162 wystawców i 43 000 gości. Występując pod hasłem “All From One” LiSEC zaprezentował międzynarodowemu audytorium szereg nowoczesnych urządzeń i nowatorskich rozwiązań.

 

 

Atrakcyjny wizerunek
Tradycyjnie już stoisko LiSEC-a – o powierzchni wynoszącej 2600 m2 – było największym na targach. LiSEC stworzył na nim w pełni funkcjonalną „fabrykę” – makietę poglądowo obrazującą na targach różne, przemysłowe operacje technologiczne, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem odwiedzających.


Prekursorskie nowatorstwo
Ogromne zainteresowanie budziły zwłaszcza nowe rozwiązania w technologii rozkroju szkła oraz produkcji najwyższej jakości dwukomorowych szyb zespolonych, nowoczesne rozwiązania systemowe w produkcji szkła laminowanego oraz różne rozwiązania w dziedzinie automatyki.


Jedną z głównych atrakcji była suwnica bramowa typu FlyOver przeznaczona do obsługi stołów do rozkroju szkła. Dobrze przemyślany most ssawny zaprojektowany w układzie jednorzędowym pozwala na diagonalne przemieszczanie go nad całą strefą składowania szkła, gdy się go nie transportuje. W ten sposób most można najkrótszą drogą automatycznie przemieszczać do następnego stojaka ze szkłem, co umożliwia skrócenie czasów cykli technologicznych i eksplo atację stołów do rozkroju z ich pełną wydajnością.


Całkowicie zautomatyzowana linia produkcyjna szkła zespolonego, służąca do wytwarzania na ska lę przemysłową dwukomorowych szyb termoizolacyjnych z zachowaniem optymalnego czasu cyklu technologicznego obejmuje nie tylko nowoczesne, wielofunkcyjne urządzenie do montażu różnego rodzaju ramek dystansowych, lecz również wprowadza udoskonalenia procesu usz czelniania, które w znacznym stopniu podnoszą jakość szyb zespolonych.


Wśród urządzeń służących do produkcji bezpiecznego szkła laminowanego LiSEC przedstawił na targach energooszczędny piec do laminowania wstępnego i – po raz pierwszy – bezdotykową myjkę poziomą. To ostatnie urządzenie stanowi pionierskie rozwiązanie – zwłaszcza na polu obróbki formatek szkła pokrytego powłokami powierzchniowymi o znacznej podatności na uszkodzenia.

 

7-fot1

 

Hala 17 stanowisko A24 – punkt zborny numer jeden targów glasstec w Düsseldorfie.


Gotowość operacyjna poszczególnych maszyn wykorzystywanych w przetwórstwie szkła to jedna z kluczowych determinant sukcesu nie tylko w wypadku linii technologicznych, lecz także w wypad ku eksploatowanych pojedynczo, tzw. „wolnostojących” maszyn i urządzeń. Dlatego też LiSEC zaprezentował szereg rozwiązań na polu automatyki, które nie tylko umożliwiają uzyskanie maksymalnego wskaźnika gotowości ruchowej maszyn i urządzeń przez cały okres ich eksploatacji, lecz również ułatwiają użytkownikom ich konserwację.


Ponadto LiSEC wystąpił z bogatą ofertą urządzeń do obróbki krawędzi formatek szkła, rozkroju szkła laminowanego oraz produkcji ramek dystansowych, uzupełniając ją o serwis obsługi użytkownika wytwarzanych przez siebie urządzeń wraz z usługami planowania inwestycyjnego.

 

7-fot2

 

Jeden z inicjatorów tej oryginalnej dekoracji – Andreas Winter, członek kierownictwa LiSEC-Glastech, obok tchnącej artyzmem rzeźby z cienkiego szkła.


Artystyczna kompozycja z cienkiego szkła Ponieważ zauważalne jest zainteresowanie wykorzystaniem szkła cien kiego, LiSEC przedstawił przykuwającą oczy i urzekającą artyzmem rzeźbę wykonaną z takiego cienkiego szkła. „Szklany kwiat” składa się z 9 liści wykonanych ze szkła laminowanego 2x2 mm, giętego na zimno. Kompozycja ta, wykonana z liści o promieniu krzywizny wynoszącym 3 m i posiadająca średnicę 5 m stanowiła imponującą ilustrację możliwości, jakie kryje w sobie cienkie szkło hartowane. Została ona zapro jektowana i wykonana przez LiSEC we współpracy z Arup Glass Group i wszystkie składające się na nią szklane elementy wykonano i obrobiono przy użyciu maszyn wyprodukowanych przez LiSEC.


Stefan Hafenscher
LiSEC Group

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 11/2012

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.