Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

PRESS GLASS i A+W Software nawiązali współpracę
Data dodania: 01.11.21

W czerwcu 2021 r. firma PRESS GLASS, czołowy przetwórca szkła płaskiego i A+W Software, wiodący dostawca oprogramowania dla branży szkła płaskiego i stolarki otworowej, nawiązali współpracę przy projekcie budowy nowego, wysoko zautomatyzowanego zakładu produkcji szyb zespolonych na Litwie.

 

2021 10 03 1

 

Fakt ten stanowi zwieńczenie trwającego kilka lat dialogu technologicznego pomiędzy firmami. Jest to wynik strategicznej decyzji podjętej przez PRESS GLASS, która dotyczy postępującej automatyzacji zakładów produkujących szkło zespolone. Analiza złożoności i efektywności rozwiązań oferowanych przez firmy dostarczające oprogramowanie dla przemysłu szklarskiego doprowadziła do nawiązania partnerstwa z A+W Software.

 

Z technicznego punktu widzenia kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji odegrało systemowe podejście do dynamicznej optymalizacji i automatyzacji obszaru rozkroju, zarządzania automatycznymi sortownikami, optymalizacji pakowania czy planowania wydajności.

 

Ponadto ważnym czynnikiem okazała się długofalowa strategia rozwoju A+W Software, dzięki której polski oddział jest dynamiczną jednostką działającą z powodzeniem zarówno lokalnie, jak i na innych rynkach. Dzięki temu A+W Software Polska może zwiększyć dostępne zasoby i rozwijać kompetencje pracowników na różnych, ważnych dla PRESS GLASS obszarach.

 

W pierwszej połowie lipca w Szczecinie odbyło się spotkanie inauguracyjne, w którym wzięły udział zespoły projektowe obu firm, inicjując tym samym rozpoczęcie wspólnego projektu.

 

Hubert Woźniak, Country Manager A+W Software Polska skomentował: Chociaż A+W jest globalnym dostawcą oprogramowania dla branży szkła płaskiego i stolarki otworowej, to przy globalnym charakterze naszej działalności staramy się zawsze być jak najbardziej klienta.

 

To właśnie rozwój lokalnych organizacji pozwala nam lepiej rozumieć wyzwania, z jakimi mierzą się nasi odbiorcy i odpowiadać na nie w postaci rozwiązań i funkcjonalności naszych produktów. Bardzo cieszymy się, że firma PRESS GLASS doceniła ten fakt i mamy okazję pracować wspólnie nad tym wyjątkowym projektem, którym ma być jedna z najnowocześniejszych fabryk w branży szkła płaskiego.

 

Nowa fabryka stworzy dla PRESS GLASS możliwość przeprowadzenia szczegółowego badania porównawczego dotyczącego produktywności, wydajności fabryki itp. Mieszanka koncepcji i rozwiązań, które zostaną osiągnięte pod koniec tego projektu, pozwoli znaleźć najlepszą drogę do przyszłości przemysłu szklarskiego – dodaje Alfred Cortisse, Dyrektor Operacyjny jednostki biznesowej odpowiedzialnej za rozwój oprogramowania dla branży szkła płaskiego w regionie euro-azjatyckim.

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik