Firma KRISPOL już dawno wypracowała sobie reputację sięgającą daleko poza Polskę, profesjonalnego producenta bram garażowych i przemysłowych. Jednak KRISPOL oferuje też produkty w branży okien, drzwi i rolet. Od kilkunastu miesięcy firma ta w swoich zakładach produkcyjnych stosuje oprogramowanie A+W CANTOR, co pozwoliło udostępnić system w wersji multi-trade dealerom i partnerom montującym produkty firmy KRISPOL.

 

 

2015 10 48 1

Osoby odpowiedzialne w firmach KRISPOL i A+W CANTOR są zadowolone z udanego wdrożenia projektu. Od lewej do prawej: Grzegorz Ratajczak, dyrektor KRISPOL; Marcin Koliński, kierownik R+D KRISPOL; Ralf Kurpjuhn, dyrektor Business Development Fenestration A+W; Thomas Kuckartz, Starszy Konsultant A+W; Wolfgang Schmid, Starszy Konsultant A+W; Hubert Woźniak, KRISPOL Product Manager

 

 

KRISPOL obecnie jest jednym z wiodących producentów w zakresie wyrobów do ochrony przeciwsłonecznej oraz bram przemysłowych, okien i drzwi wejściowych. Firma oferuje linię produktów „HOME” dla budownictwa mieszkaniowego, do stosowania w nowych domach i przy renowacji oraz „FIRM” do stosowania w obiektach handlowych i przemysłowych. Dobrze rozwinięta sieć sprzedaży w skali międzynarodowej zapewnia fachowe doradztwo oraz montaż i sprawia, że wciąż się powiększa zasięg firmy.

 

 

Dla wykonawców: wszystko z jednego źródła

 

 

Kierownik budowy lub projektant, który wybiera produkty KRISPOL może liczyć na otrzymanie wyrobów wysokiej jakości i w jednolitej stylistyce, obejmującej okna, rolety i drzwi wejściowe oraz bramy garażowe. Dlatego partnerzy handlowi firmy KRISPOL mogą zaoferować zunifikowane linie produktów w przystępnych cenach.

 

 

2015 10 48 2

Ponad 220 dobrze wyszkolonych i wysoko zmotywowanych pracowników zapewnia perfekcyjną produkcję i szybką dostawę wyrobów z oferty firmy KRISPOL

 

 

Jest to jedna z kluczowych oznak kompetencji i fachowości firmy KRISPOL: polski producent zwraca bardzo dużą uwagę, by odcienie kolorów w produktach wybranych przez klienta były w 100% jednolite. W praktyce oznacza to, że folia do wszystkich produktów z określonego zamówienia klienta, pochodzi nie tylko z tej samej ściśle zdefiniowanej linii kolorystycznej i wzorniczej, lecz również z tej samej partii produkcyjnej (odnośnie określonego wzoru). KRISPOL zachowuje pełną kontrolę nad dostarczaną folią i okleja nią produkowane przez siebie wyroby za pomocą specjalnych, niestandardowych maszyn.

 

 

2015 10 48 3

Nowoczesne technologie i maszyny produkcyjne (na zdjęciu maszyna do nakładania okleiny na panelach bram segmentowych) zapewnia najwyższą jakość i szybką produkcję(...)

 

Bramy przemysłowe KRISPOL

 

 

Wymagania dotyczące funkcjonalności i estetyki wzrosły również w sektorze przemysłowym. Przykładowo, jeśli dzisiaj ktoś zamawia segmentową bramę przemysłową z wbudowanymi serwisowymi drzwiami i oknami, to oczekuje, oprócz najwyższej jakości i bezpieczeństwa, absolutnie jednolitego wyglądu. Drzwi rolowane (zwijane), wykonane ze stali i aluminium, z właściwościami termoizolacyjnymi o najwyższym standardzie wykonywane na specjalne zamówienie klienta, uzupełniają gamę produktów oferowanych przez firmę KRISPOL.

 

 

2015 10 49 1

Tworzenie wycen w salonie sprzedaży firmy KRISPOL. Oprogramowanie A+W CANTOR zapewnia profesjonalną obsługę klienta, wiarygodność na wyższym poziomie i gwarantuje zunifikowanie wszystkich dokumentów

 

 

Szerokość oferty produkcyjnej firmy gwarantuje, że produkuje ona zgodnie z własnymi, bardzo wysokimi standardami jakości i zapewnia też doskonałe wzornictwo. Do produkcji tak wymagających produktów, KRISPOL zbudował zupełnie nową fabrykę z nowoczesną linią do malowania wyrobów i z najnowocześniejszą technologią produkcji sterowaną numerycznie.

 

 

2015 10 49 2

Wysokiej klasy stalowa brama rolowana. W firmie KRISPOL formuje się profile się na nowoczesnych maszynach CNC (sterowanych numerycznie) i wygina prowadnice dla bram segmentowych – niezwykle szeroki zakres produkcji firmy jest warunkiem stałej wysokiej jakości

 

 

A+W CANTOR zapewnia ciągłą kontrolę produkcji firmy

 

 

Ta zróżnicowana i wymagająca produkcja różnorodnych wyrobów wymaga oprogramowania, które może kontrolować i sterować pod względem komercyjnym i technicznym całym spektrum produktów, składających się z wielu elementów. Te produkty to zarówno wysokiej jakości okna, jak też bramy przemysłowe projektowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientów. Po szczegółowym zbadaniu różnych ofert, firma KRISPOL wybrała oprogramowanie A+W CANTOR. Obecnie, dział produkujący bramy segmentowe został też zintegrowany, co pozwoliło zakończyć udane wdrożenie systemu we wszystkich obszarach działalności firmy.

 

 

2015 10 50 1

Wszystko z jednego źródła: jakość i wzornictwo bez kompromisów. Firma KRISPOL gwarantuje swoim klientom, że nie istnieją żadne różnice kolorystyczne w zamówionym komplecie okien, rolet, bram wjazdowych i garażowych

 

 

Dzięki udanemu wdrożeniu w sektorze akcesoriów okiennych zapewniających ochronę przeciwsłoneczną, firma A+W wykazała też, że oprogramowanie A+W CANTOR może być wykorzystywane do sterowania produkcją nie tylko okien i drzwi. Przygotowanie oprogramowania dla firmy KRISPOL, pokazuje kolejny duży krok w rozwoju oprogramowania, za pomocą którego można kompleksowo sterować również produkcją bram segmentowych, dlatego współpracę zespołu A+W CANTOR z partnerami z firmy KRISPOL można uznać za przełomową. Tutaj, „kompleksowe sterowanie” odnosi się do czegoś więcej niż tylko integracji rozszerzonego systemu ERP i ciągłej kontroli CIM. Wyzwaniem było również włączenie do systemu setki punktów sprzedaży KRISPOL w całej Europie, łącznie z rozwiązaniem multi-trade gwarantowanym przez A+W CANTOR i tym samym podniesienie współpracy firmy KRISPOL z jej partnerami handlowymi i firmami montażowymi na wyższy poziom profesjonalizmu – ważny aspekt do rozwoju na rynku i dla lojalności partnerów. Obecnie partner KRISPOL może skonstruować okno lub drzwi za pomocą kilku kliknięć myszką i wyświetlić na ekranie bramy segmentowe czy rolowane z rysunkami szczegółów w skali rzeczywistej. Oprogramowanie może również zapewnić odpowiednią wycenę przy różnych kursach walut, złożenie zamówienia, łącznie z potwierdzeniem dostawy i fakturą.

 

 

2015 10 50 2

Wszystkie stacje robocze stosowane przy produkcji okien i drzwi są wyposażone w ekrany dotykowe CANTOR CIM. Każdy etap produkcji jest odczytywany z centralnej bazy danych za pomocą skanowania kodów kreskowych. Około 30% okien i drzwi produkowanych w firmie KRISPOL należą do kategorii „custom” (uwzględniającej indywidualne wymagania klienta)

 

Możliwość wyświetlania odpowiednich rysunków technicznych – wyjaśnia Marcin Koliński, menedżer działu badań i rozwoju w firmie KRISPOL – jest jedną z największych zalet systemu A + W CANTOR w porównaniu do naszego wcześniejszego oprogramowania.

 

 

2015 10 50 3

Montaż okuć i systemów napędowych, przy pomocy A+W Cantor CIM. System wyraźnie pokazuje pracownikowi każdą poszczególną część do montażu i pomaga uniknąć błędów

 

 

Dzięki bezpośredniemu połączeniu z centralnym serwerem danych w firmie KRISPOL, wszystkie dane podstawowe i warunki dodatkowe są zawsze aktualne, a zmiany dokonywane są w czasie rzeczywistym. Zapobiega to powstawaniu błędów, a klient widzi, od samego początku, produkt, który dostanie. Każda żądana przez niego zmiana w zamawianym wyrobie jest wyświetlana bezpośrednio na ekranie w rzeczywistej skali. Dealer może również tworzyć własne instrukcje montażu i zarządzać własną bazą klientów.

 

 

2015 10 50 4

Zarządzanie zapasami magazynowymi w sektorze bram segmentowych będzie również sterowane przez oprogramowanie A+W CANTOR: daje to nowe możliwości dla zespołu projektowego, wszystko co zaprojektowano i wykonano teraz jest wdrażane

 

 

Gdy partner z punktu sprzedaży składa zamówienie, firma KRISPOL otrzyma je bezpośrednio w systemie ERP – zamówienie to już jest sprawdzone pod względem wszystkich ograniczeń technicznych i handlowych, dla wszystkich parametrów cenowych na etapie wprowadzania zamówień w wersji dealerskiej. Zamówienie to natychmiast wchodzi do automatycznego procesu planowania produkcji z wykorzystaniem aktualnych mocy produkcyjnych, zapasów materiałów, określeniem czasu realizacji zamówienia i odpowiedniej organizacji dostawy gotowego wyrobu. Około pół godziny po złożeniu zamówienia, klient może automatycznie otrzymać potwierdzenie przyjęcia zamówienia w formie elektronicznej, zawierające potwierdzone i sprawdzone daty dostawy. Ten wysoki stopień automatyzacji systemu ERP oszczędza wiele pracy i zapewnia bezbłędną organizację produkcji. Zarządzanie bardzo skomplikowanymi zamówieniami jest znacznie łatwiejsze, szybsze i bardziej bezpieczne. KRISPOL Sp. z o.o.

 

 

www.krispol.eu 
A+W Software GmbH
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.a-w.com 

 

  Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2015  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.