Firma A+W po raz kolejny poszerzyła i zmodyfikowała swoją ofertę produktową. Jej centralny punkt stanowią innowacyjne rozwiązania oferujące więcej informacji, większą przejrzystość oraz nowe, przyjazne dla użytkownika funkcje. Wiele małych firm cieszy się z kompleksowego rozwiązania, jakim jest oprogramowanie A+W Business Pro, które spotkało się z doskonałym przyjęciem na całym świecie. Nowości również w specjalności firmy, jaką jest "Optymalizacja": A+W Defect Optimizer jest prawdziwie ekologicznym rozwiązaniem, które oferuje użytkownikowi nie tylko dużą oszczędność materiału i czasu, lecz także pozwala na znaczną redukcję śladu węglowego. Pozostałe specjalne optymalizacje stanowią uzupełnienie tej nowości. Zintegrowane w systemie A+W Business narzędzie BI-Tool A+W Discovery jest teraz dostępne także dla średnich firm. A+W Dashboard, narzędzie kontrolne i nadzorcze zaprojektowane z myślą o osobach odpowiadających za produkcję, charakteryzuje wysoka rozdzielczość informacji oraz interfejs przyjazny dla użytkownika. Dzięki temu urządzenie może być z powodzeniem używane na smartfonach, tabletach i PDA. Do archiwizacji A+W oferuje system A+W Sharepoint DMS. Jest to rozbudowany system zarządzania dokumentami, kompatybilny z A+W Enterprise oraz A+W Business.

 

2014-10-14-1

Aw Defect Optymizer zidentyfikował dwa defekty na tafli jumbo i zaznaczył je jako wadliwe formatki na podglądzie łamania.

 

Dla małych i średnich przedsiębiorstw: A+W Business Pro

 

Małe i średnie przedsiębiorstwa z branży szklarskiej oraz przedsiębiorstwa handlowe wymagają zintegrowanego oprogramowania narzędziowego ukazującego na ergonomicznej i przyjaznej dla użytkownika płaszczyźnie wszystkie procesy administracyjne i produkcyjne. Dane zlecenia muszą być dostępne w produkcji na potrzeby dalszej obróbki i optymalizacji przycinania.

 

A+W Business Pro jest kompletnym, niskobudżetowym podstawowym rozwiązaniem dla małych i średnich firm. Oprogramowanie oferuje pełną integrację procesu realizacji zleceń oraz planowania produkcji.

 

Handlowe aplikacje A+W umożliwiają nie tylko rejestrację ofert, zleceń, uznań, reklamacji, faktur oraz zarządzenie zamówieniami i zapytaniami, lecz również sterowanie pracą innych działów firmy (np. magazyn, dział zakupu, wysyłka itd.).

 

Dane poszczególnych zleceń są od razu udostępniane na potrzeby planowania produkcji. "Kreator" zintegrowany w oprogramowaniu w kilku krokach umożliwia zaprojektowanie realizacji procesu, począwszy od projektowania przebiegu, poprzez optymalizację, aż do zatwierdzenia produkcji.

 

2014-10-14-2

Rezultat reoptymalizacji: dwie szyby mogą zostać uratowane, trzecia trafi do zasobnika ze stłuczką. Dla tafli jumbo z dwoma defektami, które mogły spowodować utratę trzech szyb rezultat jest niezwykły!

 

Optymalne unikanie wad: oszczędność materiału – ochrona środowiska

 

Wielkoformatowe szyby zespolone ze względów technologicznych nie są wolne od wad. Na płytę magazynową przypada średnio 0,6 uszkodzenia - to czysta statystyka. Generuje to nie tylko koszty materiałowe i procesowe, lecz również podnosi zużycie energii całego procesu wytwórczego. Szczególnie przykre i drogie są uszkodzenia ekskluzywnych przeszkleń funkcjonalnych. Dzięki nowemu, inteligentnemu oprogramowaniu optymalizującemu wykorzystującemu najnowocześniejsze systemy detekcji, pojawiają się nowe możliwości: System inspekcji rozpoznaje istotne uszkodzenia i wysyła ich współrzędne do oprogramowania A+W Defect-Optimizer. System automatycznie rozpoznaje uszkodzone tafle i oznacza je na wyświetlaczu pęknięć. A+W Defect-Optimizer optymalizuje plan rozkroju - jeżeli dostępny czas oferuje taką możliwość. Uszkodzenie zostaje umieszczone poza obszarem przycinanych szyb lub, jeżeli to niemożliwe, w obszarze najmniejszej przycinanej szyby. Pozostałe uszkodzenia zostają oznaczone i ujęte w puli pęknięć. Testy potwierdzają, że A+W Defect Optimizer pozwala zredukować liczbę uszkodzonych szyb średnio o 50%, a uszkodzonych powierzchni szyb nawet o ponad 70%.

 

 • A+W Discovery to narzędzie analityczne zaprojektowane z myślą o kadrze kierowniczej i zarządzającej
 • A+W Dashboard jest działającym w czasie rzeczywistym narzędziem kontrolnym zaprojektowanym z myślą o kierownikach produkcji

Połączenie obu systemów oferuje kompletny przegląd danych statystycznych oraz aktualnych wartości.

 

A+W Discovery: skuteczne narzędzie BI-Tool dostępne teraz w oprogramowaniu A+W Business

 

A+W Discovery, w swojej pierwszej wersji zaprezentowane na targach glasstec 2012, jest już dostępne również dla przedsiębiorstw średniej wielkości: Programiści A+W zintegrowali narzędzie w oprogramowaniu A+W Business, systemie ERP zaprojektowanym na potrzeby średniej wielkości przedsiębiorstw. Integracja A+W Business Archive umożliwia analizę danych biznesowych od czasu instalacji A+W Business.

 

A+W Discovery to skuteczne narzędzie umożliwiające osiągnięcie przejrzystości strumienia danych przedsiębiorstwa. Program obsługuje konwersję, integrację i analizę obszernych danych o zróżnicowanym charakterze. Pozyskuje on dane z różnych źródeł, oczyszcza je i ujednolica, tworząc z nich homogeniczny zasób.

 

2014-10-15-1

A+W Dashboard: Przedstawienie danych produkcyjnych KPI w oparciu o przeglądarkę, może być również używane na urządzeniach mobilnych.

 

A+W Dashboard: wizualizacja istotnych wskaźników produkcyjnych

 

Ściśle zintegrowany z A+W Discovery oraz A+W Production moduł A+W Dashboard zestawia wszystkie informacje dotyczące bieżącej produkcji i po przetworzeniu, w czasie rzeczywistym prezentuje je w formie graficznej kierownikowi produkcji.

 

Aktualne stany robocze maszyn oraz ewentualne "wąskie gardła" zostają szybko zidentyfikowane i w czasie rzeczywistym bardzo dokładnie zaprezentowane.

 

Łatwy w obsłudze konfigurator HTML umożliwia kierownikowi produkcji definiowanie własnych widoków. System może być z powodzeniem stosowany na komputerach stacjonarnych i laptopach, a także na tabletach i smartfonach.

 

2014-10-16-1

Logistyka wysyłki – inteligentnie i pewnie kontrolowana za pomocą AW LOGISTIC OPTYMIZER: niezawodność dostaw działa jedynie przy użyciu inteligentnego oprogramowania, które integruje całą flotę i wszelkie parametry ruchu drogowego.

 

Optymalizacja logistyki dostaw

 

Każdy, kto oferuje klientom stałe terminy dostaw, musi w sposób pewny i niezawodny panować nad własną logistyką. Oprogramowanie A+W Logistics Optimizer automatycznie planuje najkrótsze trasy dostaw uwzględniając przy tym wszystkie lokalizacje docelowe, co pozwala na znaczną oszczędność czasu i kosztów. Rozwiązanie takie integruje wszystkie parametry floty dostawczej oraz trasy i analizuje czasy przejazdów, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie terminowej realizacji harmonogramów dostaw i odbiorów. Program generuje uporządkowane listy, zgodnie z którymi cele o wysokim priorytecie mogą być obsługiwane w pierwszej kolejności. Dla osiągnięcia optymalnych wyników trasy są dostosowywane do warunków drogowych. Na etapie planowania trasy uwzględniane są takie parametry jak przestrzeń ładunkowa (metr ładunkowy), czasy dostaw, czasy przestojów i inne parametry wybierane przez użytkownika. A+W Logistics Optimizer stanowi – na życzenie użytkownika – uzupełnienie wszystkich handlowych systemów A+W, również A+W Business Pro.

 

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat nowych funkcji A+W? Zapraszamy do wizyty na targach glasstech 2014! Zobacz m.in. przedpremierowy pokaz nowego, webowego konfiguratora produktu!

 

Hala 14 / E 28.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.a-w.de

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2014

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.