Szybkość, z jaką maszyny do obróbki szkła zastępują procesy manualne procesami w pełni zautomatyzowanymi jest zadziwiająca. Jednak same maszyny nie wystarczą, aby w pełni wykorzystać możliwy potencjał oszczędnościowy.
Żeby osiągnąć najlepszy efekt, cały proces musi zostać dostosowany do ciągłego przepływu materiałów, zapewniając przy tym szybką reakcję użytkownika w razie problemów.
ALBAT+WIRSAM scala indywidualne technologie w jedną interaktywną sieć. Na przykład elementy w obrębie obszaru rozkroju zaczynają wymieniać informacje w czasie rzeczywistym z elementami linii IZO.
Przepływ materiałów jest regulowany również w czasie rzeczywistym. Pomaga to osiągnąć zamierzony, wysoki poziom automatyzacji: nieprzerwany przepływ szkła.
Nawet dla średniej wielkości firm można stworzyć sieć pozwalającą na obsługę linii IZO przy pomocy 3-4 osób na zmianę, zawierając w tym rozkrój szkła płaskiego i laminowanego.
Wszelkie maszyny to produkcji szyb dwukomorowych są oczywiście również zintegrowane w produkcji sieciowej takiej firmy.
Załoga nie musi szukać szyb na hali ani zapisywać ryz papieru – kontrola i monitoring produkcji odbywa się w sposób automatyczny.
ALBAT+WIRSAM realizuje takie procesy automatyzacji również w obszarach produkcji szkła hartowanego, laminowanego i szeroko pojętej obróbki.
Najnowocześniejsze oprogramowanie może spiąć maszyny wszystkich wiodących producentów na świecie.
ALFAK to sprawdzony system ERP, który jest zawsze przygotowywany i adaptowany do życzeń i wymagań użytkownika. Aktualne wersje oprogramowania ALFAK umożliwiają produkcję szyb dwukomorowych, strukturalnych, a nawet warstwowych.
Na życzenie klientów ulepszone zostało wprowadzanie zleceń dla szkła laminowanego, jak również dla szkła IZO. Struktury są wizualizowane w postaci piktogramów, obrazując wszelkie zmiany typów szkła, warstw, zużycia materiałów, cen poszczególnych komponentów itp.
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
więcej informacj: Świat Szkła 11/2010