Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Słońce pod kontrolą
Data dodania: 04.06.10

Ponzio Sun Protect - aluminiowe osłony przeciwsłoneczne zwane „łamaczami światła” - to nowe rozwiązanie dostawcy systemów aluminiowych, które rozszerza ofertę systemów elewacyjnych Ponzio.

Zastosowanie osłon przeciwsłonecznych ma przede wszystkim na celu ograniczenie nagrzewania się pomieszczeń wewnątrz budynku.

Ale ich rola nie ogranicza się tylko do działania jako filtr przeciwsłoneczny, „łamacze światła” spełniają również funkcje estetyczne, uatrakcyjniając wygląd elewacji budynku.

Image 

Eliptyczne lamele o szerokości 150, 200, 250 mm, mogą być zamocowane pod różnymi kątami w stosunku do płaszczyzny szkła. Obecne rozwiązanie przewiduje mocowanie osłon jako elementów stałych, ale przygotowane jest pod kątem rozszerzenia o możliwość regulacji.


Sposób wykończenia powierzchni profili jest dowolny: do wyboru są kolory z palety RAL, anodowanie oraz lakierowanie na kolor drewna.

Image 

Nowe profile rozszerzyły gamę profili elewacyjnych w rodzinie systemów Ponzio, a także akcesoriów. System posiada całą gamę specjalnych złączek – nie tylko do mocowania „łamaczy”, ale również różnego rodzaju elementów zewnętrznych, takich jak reklamy, panele LED, itp.

Dzięki specjalnie zaprojektowanym mocowaniom, montaż „łamaczy” jest prosty i pozwala na szybką instalację.

Image 

więcej informacji: www.ponzio.pl  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także