Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 05 okladka

Świat Szkła 05/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

SGG BIOCLEAN+ najjaśniejsze na rynku szkło samoczyszczące
Data dodania: 22.04.16

20160422bioclean ExtanxiaNieustający rozwój architektury i nieograniczona fantazja projektantów stawiają przed producentami szkła coraz to nowe wyzwania. Szklane fasady oraz dachy coraz chętniej wykorzystywane są także w budownictwie mieszkalnym. Aby spełnić wszystkie oczekiwania i zapewnić najwyższy komfort, firma Saint-Gobain wprowadza nowy produkt, najjaśniejsze na rynku szkło samoczyszczące SGG BIOCLEAN+.

Nieustający rozwój architektury i nieograniczona fantazja projektantów stawiają przed producentami szkła coraz to nowe wyzwania. Szklane fasady oraz dachy coraz chętniej wykorzystywane są także w budownictwie mieszkalnym. Aby spełnić wszystkie oczekiwania i zapewnić najwyższy komfort, firma Saint-Gobain wprowadza nowy produkt, najjaśniejsze na rynku szkło samoczyszczące SGG BIOCLEAN+.

 

20160422bioclean IMG 0237

 

 

SGG BIOCLEAN+ to szkło nowej generacji, które stanowi udoskonalaną formę szkła samoczyszczącego SGG BIOCLEAN. Co kryje się pod plusem w nazwie nowego produktu? Ulepszona wersja SGG BIOCLEAN+ otwiera przed użytkownikami nowe możliwości. Szkło to może być złożone bowiem nie tylko z tafli szkła bezbarwnego, ale i ekstra białego lub szkła barwionego w masie. Naniesienie na nie cienkiej warstwy tlenków metali zapewnia idealne połączenie przejrzystości oraz właściwości samoczyszczących. Dzięki temu, nowy produkt Saint-Gobain, jest najjaśniejszym szkłem samoczyszczącym dostępnym na rynku!

 

 

Dla domu, przemysłu i biznesu
SGG BIOCLEAN+ powstało ze starej, ale jeszcze do niedawna nieosiągalnej potrzeby – utrzymania możliwe długo czystości szkła. Przezroczysta powłoka nałożona po stronie zewnętrznej, wykorzystuje promienie ultrafioletowe światła dziennego i deszcz do usunięcia zabrudzeń. Wykorzystanie nowoczesnej powłoki ułatwia dbałość o szkło oraz utrzymanie go w czystości. Właściwości SGG BIOCLEAN+ czynią z niego doskonałe rozwiązanie dla budynków mieszkalnych oraz komercyjnych, zarówno nowych, jak i modernizowanych.


Najnowszy produkt Saint-Gobain cechuje wysoka estetyka oraz przejrzystość szkła. Zapewnia ona najwyższą klarowność szkła podczas deszczu. Dzięki temu znajduje ono zastosowanie zarówno w oknach pionowych, jak i dachowych, ogrodach zimowych, drzwiach balkonowych, szkleń sufitowych czy na fasadach. W porównaniu do konkurencji szkło SGG BIOCLEAN+ wyróżnia także brak zabarwienia oraz większa przepuszczalność światła i energii przy mniejszym odbiciu światła.

 

 

20160422bioclean Fenetres Lapeyre vue int

 

- Produkt dedykowany wymaganiom nowej architektury staje się optymalnym rozwiązaniem dla zastosowań zewnętrznych typu elewacyjnego i spełnia wymagania nawet mocno zanieczyszczonego środowiska, jak miasta, lotniska oraz tereny przemysłowe. Szkło SGG BIOCLEAN+ spełnia najwyższe normy Europejskiej EN 1096 dotyczącej wytrzymałości szkła powlekanego w budownictwie oraz wymagania normy EN 1096-5 dotyczącej szyb samoczyszczących – mówi Łukasz Biel, Kierownik Marketingu w firmie Saint-Gobain.

 

Czystość w zgodzie z naturą
Dbałość o kwestie ochrony środowiska jest jedną z najważniejszych motywacji, jakimi kierują się projektanci firmy Saint-Gobain przy pracy nad nowymi produktami. Dlatego też obok bezpieczeństwa użytkowania, przywiązują oni ogromną wagę do kwestii ekologii. Nie inaczej jest w przypadku SGG BIOCLEAN+. Szkło to wykorzystuje promieniowanie ultrafioletowe światła dziennego oraz deszcz aby zmniejszyć ilość zanieczyszczeń organicznych gromadzących się na zewnętrznej powierzchni szkła. Jak przekłada się na to ochronę środowiska?


Dzięki wykorzystaniu sił natury, proces konserwacji i dbałości o czystość szkła wymaga znacznie mniejszego zużycia chemicznych środków myjących. Właściwości samoczyszczące uaktywniają się w ciągu około tygodnia od wystawienia na naturalne światło słoneczne. Szkło jest łatwiejsze w konserwacji również w okresach bez opadów lub w miejscach zacienionych. Utrzymanie w czystości SGG BIOCLEAN+ wymaga wtedy jedynie przemycia czystą, miękką wodą.


- Dzieje się tak dzięki promieniowaniu UV, które uruchamia zjawisko fotokatalizy na powierzchni szkła, rozkładając zabrudzenia czy zacieki. Dodatkowo następuje aktywacja właściwości hydrofilnych. Dzięki nim, woda deszczowa rozlewa się równomiernie po powierzchni szkła, usuwając resztki zabrudzeń organicznych i mineralnych – tłumaczy Łukasz Biel.

 

20160422bioclean Extanxia

 

 

Mnogość możliwości
Produkt charakteryzuje także niespotykana wszechstronność. SGG BIOCLEAN+ daje możliwość napylenia dodatkowo na inne szkła. Pozwala to na wzbogacenie o dodatkowe funkcje, takie jak termoizolacyjność, ochrona przeciwsłoneczna, izolacja akustyczna czy podwyższone bezpieczeństwo. Szkło jest także instalowane w szybach izolacyjnych, co pozwala na łączenie go ze wszystkimi szkłami funkcyjnymi. Połączenie SGG BIOCLEAN+ z SGG COOL-LITE SKN pozwala nam na uzyskanie kliku poziomów ochrony przeciwsłonecznej oraz termoizolacyjności.

 

Takie rozwiązanie jest szczególnie cenne w budownictwie obiektowym do przeszkleń elewacyjnych i dachowych, gdzie niezwykle ważna jest kontrola przegrzewania pomieszczeń. Różne poziomy ochrony przeciwsłonecznej pozwalają dopasować produkt do warunków, w jakich znajduje się dany obiekt. Szeroka gama produktów z serii SGG COOL-LITE pozwala na optymalne dopasowanie wykorzystania naturalnego światła dziennego w pomieszczeniach, a jednocześnie zapobiega ich nadmiernemu przegrzewaniu.


Z kolei SGG BIOCLEAN+ PLANISTAR SUN, który zapewnia również ochrone przeciwsłoneczną oraz wysoki komfort termiczny dedykowany jest do domów jednorodzinnych. Szkło odbija promieniowanie podczerwone oraz znaczną część promieniowania słonecznego, zapewniając wysoką przenikalność światła. Produkt wychodzi naprzeciw potrzebom zmniejszenia zużycia energii przy zachowaniu najwyższego komfortu cieplnego i wizualnego. Zabezpieczy dom także przed zjawiskiem przegrzania w lecie przy utrzymaniu dobrego doświetlenia pomieszczeń.

Więcej informacji na www.saint-gobain-glass.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik