Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 08 okladka1

Świat Szkła 8/2022

User Menu

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Ekipa do zadań specjalnych
Data dodania: 30.06.17

Windmar, Autoryzowany Salon Sprzedaży Vetrex, potwierdził wysokie umiejętności montażowe. Wszystko to na żywo, podczas otwartej prezentacji montażu okien w warstwie ocieplenia. W wydarzeniu uczestniczyli inwestorzy, handlowcy i monterzy, a całość zakończyła się testem jakości. Takiej inicjatywy w świecie stolarki otworowej jeszcze nie było! Jak wypadły testy?

 

O tym, że Vetrex stawia nie tylko na jakość produktu, ale również montażu, świadczy współpraca z fachowcami. Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej oraz vortal Oknotest.pl w ramach Programu Rekomendacji Montażu potwierdzili profesjonalizm firmy Windmar – Okna Pomorza, partnera handlowego Vetrex. Badanie i ocenę jakości przeprowadzonego montażu wykonano bezpośrednio na placu budowy jednorodzinnego, energooszczędnego budynku mieszkalnego w miejscowości Bojano. Obiekt wybudowano w technologii ścian keramzytobetonowych, a okna i drzwi balkonowe zostały wyniesione poza lico ściany konstrukcyjnej.

 

Wyniki umożliwiające uzyskanie pozytywnej rekomendacji w badaniu wodoszczelności i szczelności na przenikanie powietrza, jakie powinna była uzyskać firma Windmar, były wyjątkowo wyśrubowane, jednak testy wykazały, że partnerowi handlowemu Vetrex nie tylko udało się je osiągnąć, ale jeszcze pobić! Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej, które do przeprowadzania testów użyło homologowanego urządzenia badawczego, wskazało, że przy ciśnieniu 600 Pa i prędkości wiatru wynoszącej 112 km/h tak wodoszczelność, jak i szczelność na przenikanie powietrza zostały utrzymane. Nie odnotowano również przecieków i zawilgoceń po stronie wewnętrznej połączenia.


Do montażu wykorzystano okna Vetrex V90+, niezwykle wytrzymałe i energooszczędne, przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Montaż w systemie MOWO należy do unikalnych – tutaj dodatkowo wykonany został z niesystemowym sposobem uszczelnienia połączeń, stąd wysoka ranga badania, w którym firma Windmar, jako pierwsza w Polsce, potwierdziła najwyższą jakość wykonywanych usług.


- W badaniach zawsze istnieje ryzyko, że wynik może różnić się od oczekiwań, ale nie ma innej drogi, żeby potwierdzić słuszność przyjmowanych rozwiązań technicznych w dziedzinie montażu okien. Test jakości, w ramach udziału w Programie Rekomendacji Montażu, był jednym z trudniejszych zadań, które dotychczas przyszło nam zdawać. Z osiągniętego wyniku cieszę się podwójnie. Po pierwsze, potwierdza on wysoki poziom kompetencji ekipy monterskiej firmy Windmar, a po drugie, zrobiliśmy milowy krok, aby uzyskać, jako pierwsi, prestiżową rekomendację montażu vortalu Oknotest.pl, potwierdzoną przez notyfikowane Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej – mówi Wojciech Żelechowski, właściciel firmy Windmar – Okna Pomorza.


- Cieszymy się, że w gronie naszych partnerów handlowych znajdują się firmy, które nie boją się wyzwań. Bez profesjonalnego montażu nawet najbardziej energooszczędne okna nie będą spełniały swojego zadania. Jako producent, z jednej strony dostarczamy okna klasy premium, z drugiej, chcemy być postrzegani jako firma oferująca fachowy montaż i właśnie w tym zakresie nieprzerwanie szkolimy naszych partnerów – dodaje Marek Karwowski, dyrektor handlowy Vetrex.


Udział w teście był pewnego rodzaju eksperymentem. Jego pomyślny finał jest wynikiem wiedzy i zaangażowania osób, które do swoich zadań podchodzą nie tylko fachowo, ale i z pasją.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także