Image 

CentralPark usytuowany jest w jednym z najlepszych punktów nowoczesnej dzielnicy Gdańska - Morena. Wysokie, 17-kondygnacyjne budynki, cechują się dużymi wymaganiami wobec stolarki budowlanej, w której ważna jest zarówno jakość jak i rodzaj montażu.

Ze względu na obciążenia wynikające z parcia i ssania wiatru oraz odpowiedniej odporności stolarki na wodę opadową, część stolarki będzie dodatkowo wzbogacona specjalnymi wzmocnieniami statycznymi. Cała stolarka wykonana jest ze specjalnymi otworami wyrównującymi ciśnienie, które pozytywnie wpływają na parametry techniczne okien i drzwi w budynkach wysokich.

W dwóch budynkach będzie zamontowanych ok. 1400 sztuk okien PVC, a całkowita powierzchnia okien to ok. 3300 m2. Partery budynków wyposażone będą w ślusarkę aluminiową o powierzchni około 360 m2. Bardzo duża strefa wejścia do budynków zostanie wykonana z systemowych profili aluminiowych wypełnionych  szkłem.

 Image

Stolarka okienna będzie wyposażona między innymi w:
 Profile VEKA  z wysokoudarowego PVC w najwyższej klasie A.
 Listwę podparapetową z uszczelką, która umożliwia prawidłowy i szczelny montaż parapetu wewnętrznego i zewnętrznego. Dzięki zastosowaniu listwy podparapetowej, okno zapewnia jeszcze lepszą izolację termiczną i akustyczną, co podnosi jego walory użytkowe.
 Zamknięty profil stalowy we wszystkich ramach, co daje zwiększoną statykę i wytrzymałość stolarki okiennej.
 Uszczelki wykonane z EPDM, które nie pękają, są odporne na działanie ozonu,  charakteryzują się znakomitą wytrzymałością na rozciąganie, zrywanie i ściskanie.
 Okucie ROTO NT  - najbardziej uznanego, niemieckiego producenta okuć.
 Dwa zaczepy antywyważeniowe w skrzydle, zapewniające większe bezpieczeństwo
i wytrzymałość okucia.
 Stabilizator uchyłu , umożliwiający bezpieczną wentylację nawet przy silnych wiatrach.
 Blokadę błędnego położenia klamki, zapobiegającą wadliwej obsłudze,  gwarantując zarówno bezpieczeństwo użytkowania jak i trwałość okna.
 Mikrowentylację, dzięki której zapewniony jest stały dostęp świeżego powietrza, bez narażenia na zimno. 
 Pakiety szybowe z ciepłochronną stalową ramką międzyszybową, dzięki której uzyskujemy
4-krotnie lepsze właściwości termoizolacyjne w porównaniu z rozwiązaniami powszechnie stosowanymi na rynku.

Grupa Inwestycyjna Hossa, poszukując do swych budynków wiarygodnego producenta i solidnego montażu stolarki PVC i aluminiowej, brała pod uwagę przede wszystkim jakość, popartą długą listą referencyjną. Znaczny wpływ na wybór firmy Vetrex, miało jej pierwsze miejsce w niezależnym rankingu okien – oknotest.pl.

"Poszukując najlepszego dostawcy stolarki budowlanej dla osiedla CentralPark, braliśmy pod uwagę wiarygodność i doświadczenie producenta, oferującego nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz produkty, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. C

entralPark to nowoczesna inwestycja dla osób oczekujących bezpieczeństwa i najwyższych standardów wykończenia. Dlatego jakość stolarki

 budowlanej była dla nas szczególnie ważnym kryterium wyboru.” – mówi Michał Skwierz, Dyrektor Projektu”.

Informacje o pełnej ofercie produktów Vetrex są dostępne na stronie www.vetrex.eu

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.