Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Somfy przedstawia nowości dla domu inteligentnego
Data dodania: 21.09.17

Kompleksowy system ochrony domów i mieszkań Somfy One, przełomowy napęd do sterowania roletami S&SO RS100 io, innowacyjny domofon i system blokady drzwi oraz inteligentny termostat – to nowości, które już wkrótce trafią do oferty firmy Somfy.

Z najnowszych badań Somfy wynika, że Polacy z domami inteligentnymi kojarzą przede wszystkim bezpieczeństwo domowników i ochronę dobytku oraz oszczędności dzięki racjonalnemu zużyciu energii na skutek komfortowego zarządzania urządzeniami domowymi – na te kwestie wskazuje aż 9 na 10 respondentów. Atutem nowych propozycji Somfy jest możliwość ich pełnej integracji oraz stworzenia kompleksowego i chronionego przed nieuprawnionym dostępem systemu sterowania domem z każdego miejsca na świecie o dowolnej porze.

 

20170909Somfy TaHoma

 

Tahoma Premium jeszcze bardziej kompatybilna

Wizytówką nowych rozwiązań Somfy będzie ogromna funkcjonalność i elastyczność. Dla przykładu flagowa centrala sterująca domem inteligentnym Tahoma Premium będzie od teraz kompatybilna z inteligentnym systemem Alexa firmy Amazon i darmowym serwisem internetowym IFTTT (If This Then That). - Użytkownicy TaHomy Premium będą zachwyceni. Po stworzeniu scenariuszy domowych będą mogli korzystać z poleceń głosowych w celu zamykania rolet i okien dachowych oraz wyłączania świateł, gdy wychodzą z domu.

 

A możliwość określania scenariuszy będzie jeszcze większa. Wygodne? I to dzieje się na naszych oczach: świat internetu rzeczy ewoluuje w zawrotnym tempie, a my możemy tylko na tym skorzystać - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy w Polsce. Dzięki powiązaniu TaHomy Premium i IFTTT użytkownicy w mgnieniu oka mogą zdefiniować różne domowe scenariusze i dopasować je do stylu życia, używając poleceń głosowych.

 

20170909Somfy One

 

Jak to działa? Jeśli na przykład system BMW ConnectedDrive wskazuje, że użytkownik wraca do domu, osobisty "powitalny scenariusz" może automatycznie otworzyć drzwi garażowe, włączyć światła zewnętrzne i dezaktywować rozwiązanie antywłamaniowe. I to wydarzy się za każdym razem, bez konieczności odgórnego określania godzin i pór. Możliwości są praktycznie nieograniczone: dźwięk budzika na smartfonie może uruchomić scenariusz "dobrego poranku", który podniesie rolety lub zamknie okno dachowe, jeśli serwis pogodowy zapowie akurat nadciągającą ulewę.

 


Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – Somfy prezentuje Somfy One

Nowością jest także kompleksowy system ochrony domów i mieszkań Somfy One. - To przełomowy krok w stronę zabezpieczenia naszego domu przed nieproszonymi gośćmi. Somfy One to kompleksowe centrum alarmowe, które zareaguje natychmiast, gdy wykryje ruch. Posiada zintegrowaną syrenę, która wydaje dźwięk o natężeniu 90 dB, jest wyposażone w kamerę nagrywającą obraz w jakości HD z funkcją widzenia nocnego, czujnik ruchu, mikrofon i głośnik.

 

20170909Somfy Connected Thermostat

 

System może być również sterowany głosem przez inteligentny głośnik Amazon Echo – wyjaśnia Radosław Borkowski. Instalacja Somfy One, co staje się już znakiem rozpoznawczym produktów firmy, trwa zaledwie kilka chwil. Można to zrobić za pośrednictwem aplikacji Somfy Protect, kompatybilnej z systemami iOS i Android. Po instalacji użytkownicy mogą zintegrować także dodatkowe elementy zabezpieczające, takie jak czujnik drgań IntelliTAG do ochrony drzwi i okien, pilot zdalnego sterowania, syrenę zewnętrzną, syrenę wewnętrzną i dodatkowe czujniki ruchu.

 

– Somfy stale inwestuje w badania i rozwój swoich produktów, by jeszcze lepiej spełniały wymogi użytkowników. Dla naszych klientów ważna jest m.in. prywatność. Dlatego wyposażyliśmy Somfy One w specjalną przesłonę, którą możemy zabezpieczyć kamerę, by nie nagrywała wówczas, gdy sobie tego nie życzymy. Z drugiej strony stajemy się coraz bardziej mobilni, ale wciąż chcemy mieć nasz dom pod kontrolą. Na to również znaleźliśmy odpowiedź – to właśnie Somfy One – tłumaczy Radosław Borkowski.

 

 

Słońce i wydatki pod kontrolą – RS 100 rusza na podbój rynku

Ultra cichy i jednocześnie maksymalnie efektywny – tak można podsumować nowoczesny silnik S&SO RS 100 io, który jest już dostępny na polskim rynku. - S&SO RS 100 io to nowy lider wśród napędów do sterowania roletami. Precyzyjne sterowanie prędkością silnika zapewnia jego wyjątkowo płynną pracę - w trybie dyskretnym rolety poruszają się niemal bezgłośnie. A co więcej, pobiera znacznie mniej energii w porównaniu do innych napędów z oferty Somfy, jednocześnie chroniąc roletę i zapewniając dłuższy cykl jej eksploatacji. To kolejny ważny krok do budowania kompleksowego domu inteligentnego, który jest naszym sprzymierzeńcem w codziennym aktywnym życiu – stwierdza Radosław Borkowski. Napęd działa w technologii io-homecontrol od Somfy, która zapewnia dwukierunkową łączność pomiędzy urządzeniami i gwarantuje użytkownikowi otrzymanie komunikatu na swojego smartfona o pozycji, w jakiej znajduje się roleta i o tym czy nie napotkała na swojej drodze przeszkody.

 

Ponadto, napęd S&SO RS100 io jest w pełni kompatybilny z centralą inteligentnego domu Somfy, TaHoma Premium. Dzięki temu można połączyć go z dodatkowymi czujnikami bezpieczeństwa, tworzyć scenariusze, które jeszcze lepiej zabezpieczą nasz dom przed nieuprawnioną ingerencją. W razie niebezpieczeństwa rolety zamkną się automatycznie, a użytkownicy otrzymają wiadomość e-mail lub powiadomienie w trybie push na swoim smartfonie.

 

 

Kompleksowy dom inteligentny od Somfy – termostat, domofon i system blokady drzwi

To nie koniec nowości od Somfy, które zmienią nasze domy i mieszkania w jeszcze bardziej komfortowe, bezpieczne i energooszczędne. Connected Doorlock to inteligentna blokada drzwi, która sprawia, że wyjście i powrót do domu stają się wygodne, jak nigdy dotąd. – Connected Doorlock świetnie sprawdzi się na przykład podczas urlopu. Zamiast zostawiać klucze znajomym, sąsiadom lub innym osobom możemy dać automatyczny dostęp do naszego domu za pośrednictwem aplikacji, lub portalu internetowego. Uprawnienia dostępu można w każdej chwili zmienić lub usunąć, unikając ryzyka i obaw związanych z utratą konwencjonalnego klucza – wyjaśnia Radosław Borkowski. W systemie Connected Doorlock drzwi można otwierać także za pomocą specjalnej karty chipowej umieszczonej w eleganckiej wodoszczelnej bransoletce. To idealne rozwiązanie dla dzieci i dla osób aktywnych fizycznie, ponieważ w żadnej sytuacji nie krępuje ruchów. Aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo, Somfy Connected Doorlock wykorzystuje najnowocześniejsze standardy szyfrowania na podobieństwo tych stosowanych w bankowości elektronicznej.

 

Z kolei istotnym wyróżnikiem domofonu V-Connect od Somfy jest brak panelu wewnętrznego – całe sterowanie odbywa się z poziomu smartfona. Co więcej, domofon może być obsługiwany nie tylko z domu, ale również zdalnie – z każdego miejsca, w którym aktualnie przebywamy. - Dzięki temu, że wszystkie komunikaty i komendy otwierające drzwi są wyświetlane na ekranie naszego smartfona, możemy zobaczyć, kto stoi przed drzwiami lub bramą w dowolnym momencie. Daje nam to jeszcze większą swobodę w życiu codziennym. Możemy na przykład otworzyć kurierowi drzwi frontowe w celu dostawy paczki, sami spokojnie siedząc w biurze lub wypoczywając na urlopie – mówi Radosław Borkowski.

 

Nowością Somfy jest także inteligentny termostat – Somfy Connected Thermostat. Urządzenie powstało z myślą o elastycznym i co najważniejsze - łatwym zarządzaniu temperaturą. - Zbadaliśmy potrzeby rynku. Klienci jednoznacznie opowiedzieli się przeciwko skomplikowanym rozwiązaniom. Wraz z nowym termostatem Somfy otrzymują prosty, wygodny i przejrzysty system zarządzania temperaturą – podsumowuje Radosław Borkowski.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik