Aktualne wydanie

2020 05 okladka

Świat Szkła 05/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Polskie marki na globalnym rynku O-I Design Book
Data dodania: 29.01.18

Produkty trzech polskich marek znalazły się w katalogu 100 globalnych projektów opakowań szklanych Owens-Illinois


Pod koniec ubiegłego roku, O-I, największy na świecie producent opakowań szklanych, przedstawił swoim klientom oraz głównym, światowym agencjom projektowym pierwszy globalny Design Book. Wśród projektów z całego świata znalazły się też polskie produkty: Zimne Mleko Robico w klasycznej szklanej butelce, ketchup firmy Kotlin w charakterystycznym słoiku ze zwężoną szyjką oraz Porter Galicyjski z browaru Pilsweizer, sprzedawany w butelkach z czarnego, nieprzezroczystego szkła.

 

20180112O-I Design Book 2

 

 

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Staramy się, aby nasze opakowania jak najlepiej prezentowały konsumentom wartości marki. Najlepszym dowodem na to, że taki system działa, jest przywiązanie naszych klientów. Dla wielu z nich pracujemy od ponad 20 lat. Są to zarówno wielkie globalne marki jak i lokalni producenci.

 

20180112O-I Design Book 3

 

Dzięki elastyczności produkcji, wyjątkowej wiedzy eksperckiej naszych projektantów oraz partnerskim podejściu, tworzymy unikalne opakowania, które oprócz tego, że są niezwykle funkcjonalne, mogą też wyznaczać trendy i być inspiracją dla innych – zauważa Magdalena Woronowicz, Dyrektor Sprzedaży w O-I Polska i Estonia.

 

20180112O-I Design Book 1

 

Przykłady przedstawione w katalogu to produkty stworzone w ciągu ostatnich kilku lat przez zespoły projektowe O-I na podstawie briefów od klientów oraz biur agencji projektowych na każdym z czterech kontynentów, na których działa firma. Te projekty to dowód na to, że trendy w branży opakowaniowej nieustannie się rozwijają i zmieniają. Są też potwierdzeniem szerokiej wiedzy eksperckiej O-I, a do tego ilustrują różne normy kulturowe, stanowiące wskazówki projektowe dla marek w różnych miejscach na świecie.

 

20180112O-I Design Book 4

 

Informacje o firmie O-I
Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI) to największy na świecie producent opakowań szklanych,
z którego produktów korzystają największe firmy z sektora napojów i artykułów spożywczych. W 2016 roku przychody O-I wyniosły 6,7 mld USD. Spółka zatrudnia ponad 27 000 osób w 79 zakładach w 23 krajach, a jej główna siedziba znajduje się w Perrysburgu, w amerykańskim stanie Ohio. O-I dostarcza bezpieczne, ekologiczne, wolne od wad i budujące markę swoich klientów opakowania na rosnącym rynku opakowań szklanych. Więcej informacji można znaleźć na stronie o i.com.

O-I w Polsce
O-I obecny jest w Polsce od 1993 roku. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne o wieloletniej tradycji – jedną z największych na świecie hut opakowań szklanych w Jarosławiu oraz hutę w Antoninku
k. Poznania. W Jarosławiu zlokalizowano również jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn. W 2014 roku utworzono w Poznaniu Business Service Center, które zarządza najważniejszymi operacjami O-I w Europie, w obszarze płatności i rozliczeń, zarządzania danymi oraz raportowania. W Polsce O-I zatrudnia ponad 850 osób, a w ciągu ostatnich sześciu lat firma zainwestowała w naszym kraju ponad 64 mln euro. Obecnie zajmuje dominującą pozycję na rynku opakowań szklanych dla producentów żywności dla dzieci, wyrobów alkoholowych, piwa oraz napojów bezalkoholowych.


Kontakt z O-I