Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Vetrex wprowadził na rynek nowy produkt i odświeżył identyfikację wizualną
Data dodania: 26.10.19

Vetrex – jeden z kluczowych producentów okien i drzwi PVC z segmentu premium,  należący do francuskiej Grupy Liebot – wprowadził na rynek nowy produkt i odświeżył identyfikację wizualną.

 20191016LUMUP Vetrex 1 Fot. Vetrex

Nowe okno LUM’UP wyróżnia  się smuklejszymi profilami  o minimalistycznym designie. Niskie złożenie ramy i skrzydła, wąski słupek ruchomy oraz większa powierzchnia szyb sprawiają, że do pomieszczeń wpada dużo więcej naturalnego światła.

20191016LUMUP Vetrex 2 Fot. Vetrex 

To otwiera wnętrza na otoczenie i zapewnia szerszą perspektywę. Wyszukaną estetykę połączono z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. LUM’UP idealnie wpisuje się  w aktualne trendy w architekturze i aranżacji wnętrz.

 20191016LUMUP Vetrex 3 Fot. Vetrex

„Vetrex od lat dostarcza innowacyjne produkty i rozwiązania. Stale poszerzamy swoje portfolio
o nowości, które są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby wymagających inwestorów. Produkty Vetrex wyróżnia wysoka jakość wykonania, nowoczesny design oraz doskonałe parametry techniczne potwierdzone niezależnymi testami i poparte jedną z najdłuższych na rynku gwarancją.

 20191016LUMUP Vetrex 4 Fot. Vetrex

Umożliwiają one realizację nawet najbardziej wyszukanych projektów architektonicznych. Nasze najnowsze okno LUM’UP wpuszcza do 27% więcej naturalnego światła niż standardowe modele oraz posiada unikalny profil na wyłączność.

 20191016LUMUP Vetrex 5 Fot. Vetrex

Produkt ten jest zgodny z wysokimi wymaganiami unijnymi  i cechuje się doskonałymi parametrami termoizolacyjności – lepszymi od tych, które będą obowiązywać dopiero od 2021 roku. LUM’UP pozwoli uzyskać wyjątkowe efekty wizualne, a jednocześnie poprawić komfort życia” – mówi Paweł Bielak, Prezes Zarządu Vetrex.

 20191016LUMUP Vetrex 6 Fot. Vetrex

Okno powstało w wyniku współpracy polsko-francuskiej. Nad jego stworzeniem pracował zespół technologów i projektantów Vetrex wspartych doświadczeniem i know-how francuskiej Grupy Liebot, do której należy Vetrex.

 20191016LUMUP Vetrex 7 Fot. Vetrex

Zaprojektowane specjalnie dla tego modelu nowatorskie skrzydło ma profile o wysokości zaledwie 68 mm. Obniżone zostało również złożenie ramy i skrzydła do 106 mm. Dodatkowo okno cechuje się węższym słupkiem ruchomym, którego złożenie wynosi 108 mm.

 20191016LUMUP Vetrex 8 Fot. Vetrex

LUM’UP wyposażono w pakiet szybowy o wysokim współczynniku przepuszczalności światła Lt. W przypadku pakietu dwukomorowego współczynnik Lt jest na poziomie 74%, a przy jednokomorowym ma wartość 82%. Taka konstrukcja okna zapewnia lepsze doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym  i umożliwia pozyskanie dodatkowej energii słonecznej do ogrzania domu.

 

Wyjątkowy design okna LUM’UP sprawia, że harmonijnie współgra ono zarówno z geometrycznymi bryłami budynków, jak i minimalistycznym wystrojem wnętrz. Smukłe profile nadają mu lekkości i subtelności. Nowoczesny charakter konstrukcji podkreślają prostokątne, wyraźnie zarysowane krawędzie profili i listew przyszybowych.

 

Dzięki wysokiej jakości materiałów i dbałości o detale okno prezentuje się bardzo elegancko. Dla tego modelu stworzono nową, autorską klamkę. Jej prostokątny kształt i symetryczne położenie na ruchomym słupku stanowią idealne dopełnienie minimalistycznych ram. Poprzez zastosowanie technologii V-Perfekt uzyskano niezwykle estetyczne wykończenie naroży, z niemal niewidocznym połączeniem profili.

 

Wpływ na atrakcyjny wygląd mają też ukryte okucia Designo, które jednocześnie odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością, nie deformują uszczelek i zachowują szczelność stolarki okiennej. Wysokiej klasy okucia zapewniają wieloletnie, niezawodne działanie okien oraz szereg funkcjonalności podnoszących wygodę użytkowania.

 

Bogata paleta barw ułatwia dopasowanie okien do elewacji domu oraz innych elementów wyposażenia pomieszczeń. Do wyboru jest ponad 60 kolorów, w tym 7 dostępnych w standardzie. Istnieje możliwość zastosowania powłoki Spectral.Smuklejsze profile okna LUM’UP charakteryzują się niezwykłą sztywnością i stabilnością. Pozwalają one na tworzenie przeszkleń wielkoformatowych i o nietypowym kształcie. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji profili skrzydła, zaprojektowanych do tego modelu.

 

Wykonane w najwyższej klasie A, 5-komorowe profile zostały wyposażone w specjalne wzmocnienia  z wielokrotnie giętej stali ocynkowanej o grubości nawet do 3 mm. Wklejane w technologii Nano Glue pakiety szybowe dodatkowo stabilizują okno, a jednocześnie zwiększają jego trwałość. Z kolei system potrójnego uszczelnienia zapewnia lepszą izolacyjność cieplną i akustyczną.

 

Nowe okno jest bardzo energooszczędne. Wartość współczynnika Uw dla okna referencyjnego, przy wyposażeniu w pakiet 3-szybowy oraz ciepłe ramki dystansowe, wynosi 0,8 W/(m²·K).

 

Okna standardowo objęte są 7-letnią gwarancją. Przy skorzystaniu  z programu gwarancyjnego może ona zostać wydłużona nawet  do 9 lat.

 

 

Więcej informacji na stronie www.lumup.vetrex.eu

 

 

ODŚWIEŻENIE IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ

W ramach odświeżenia identyfikacji wizualnej Vetrex zmodyfikował swoje logo, wprowadził nowy standard wizualny dla salonów sprzedaży i zmienił wygląd materiałów reklamowych. Niebawem zostanie uruchomiona nowa odsłona serwisu internetowego.

 

 

„Zmiany są elementem szerszej strategii mającej na celu dalsze umacnianie pozycji Vetrex na rynku stolarki otworowej PVC z segmentu premium. Wynikają one z nieustannego rozwoju firmy  i poszerzania oferty produktowej. Stawiamy na jakość w każdym wymiarze.

 

Dotyczy to zarówno wysokiej jakości i trwałości produktów, jak również fachowego doradztwa przy zakupie oraz profesjonalnego montażu. Nowa identyfikacja wizualna i sposób komunikacji pozwolą jeszcze lepiej zaakcentować cechy naszej marki” – mówi Paweł Bielak, Prezes Zarządu Vetrex.

 

Subtelne zmiany wprowadzone w logo nadały mu nowoczesny wygląd. Font logotypu pogrubiono
i obrysowano, a w napisie Vetrex uproszczono literę „x”. W sygnecie marki zmieniono gradient, zastępując przejście tonalne jednolitym kolorem. Dopasowano proporcje między sygnetem  a logotypem.

 

Do logo dodano separator, a wpisane w nie hasło „okna premium” zmieniono na „okna i drzwi premium”. Zmiana ta związana jest z wprowadzeniem w zeszłym roku do oferty firmy drzwi wejściowych. Oprócz głównej wersji logo dodatkowo przygotowano dwa uzupełniające warianty, przeznaczone dla poszczególnych kategorii produktowych – jeden dla okien z napisem „okna premium”, drugi dla drzwi z napisem „drzwi premium”.

 

Vetrex opracował nowy standard wizualny dla salonów sprzedaży. Będzie on wprowadzany w nowo otwieranych punktach handlowych oraz mogą go wdrażać już istniejące placówki. Zmiany obejmują zarówno oznakowanie salonów, jak i ich wystrój. Dodatkowo przygotowano nowe materiały reklamowe. Vetrex jest jednym  z pionierów sprzedaży sieciowej  za pośrednictwem Autoryzowanych Salonów Sprzedaży. Obecnie posiada rozbudowaną sieć złożoną z ponad 100 partnerów handlowych na terenie całego kraju.

 

Odświeżony serwis internetowy zyska bardziej atrakcyjną formę i wysoką funkcjonalność. Klienci będą mogli w łatwiejszy sposób wybrać produkty dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Witrynę wyróżniać będzie przejrzysty układ graficzny, nowoczesny wygląd, intuicyjna nawigacja  oraz wysoka interaktywność.

 

Okna i drzwi Vetrex zostaną zaprezentowane poprzez realizacje,  w których je zamontowano. Na nowej stronie pojawią się zdjęcia z sesji wykonanych w domach wyposażonych w produkty marki.

Okna Vetrex powstają wyłącznie z najwyższej jakości profili klasy A. Do produkcji wykorzystywane
są sprawdzone i uznane na świecie rozwiązania dostarczane przez renomowanych zachodnioeuropejskich i polskich dostawców. Wszystkie produkty Vetrex przechodzą specjalistyczne testy i są badane wyłącznie w notyfikowanych placówkach badawczych (takich jak Instytut Techniki Okiennej IFT Rosenheim oraz Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie nadzorowany przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa). Otrzymane na ich podstawie certyfikaty potwierdzają wysoką jakość wykonania, bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także