W pierwszym tygodniu lutego 2020 Poznań stanie się międzynarodowym centrum branży budowlanej.

 

Na Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA przyjedzie prawie 50 tysięcy fachowców, inwestorów, przedstawicieli handlu, generalnych wykonawców, inżynierów i architektów – ciekawych nowości i gotowych na podjęcie nowych wyzwań biznesowych.

 

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich czekać będzie na nich niemal 1000 wystawców z ponad 30 krajów świata.

 

Poszczególne gałęzie budowlanki obecne na Budmie zaprezentowane zostaną w 8 pawilonach. Większość zwiedzających zacznie zwiedzanie od pawilonów 3 i 3A, gdzie pojawią się nowości z zakresu fundamentów, stropów, ścian i posadzek, a także materiałów wykończeniowych, chemii budowlanej, czy także drzwi i podłóg. Tu będzie można też porozmawiać o innowacyjnych pomysłach w strefie Start-upów.

 

Salon stolarki otworowej (w pawilonie nr 5) wypełnią nowe propozycje okien, osłon, bram, ogrodzeń, ale także najświeższe rozwiązania dedykowane tym produktom – z zakresu automatyki budynków i systemów smart home.

 

Imponujący będzie salon dachów (pawilon nr 6), w którym podziwiać będzie można pełen asortyment dla branży dekarskiej, włącznie z coraz częściej stosowanymi rozwiązaniami ekologicznych dachów zielonych.

 

Temat budownictwa prefabrykowanego, energooszczędnego i pasywnego wybrzmiewać będzie w pawilonie nr 7, a zagadnienia związane z budowaniem w zgodzie z naturą podjęte zostaną również w ramach wydarzeń specjalnych odbywających się podczas targów.

 

Najnowszych rozwiązania dla placu budowy – szalunki, rusztowania, sprzęt pomocniczy i narzędzia będzie można testować w pawilonie 8A. Nie zabraknie też „ciężkich motywów” czyli konstrukcji stalowych, zabudowy hal i maszyn budowlanych, a to za sprawą towarzyszących Budmie Targów Intermasz i Infratec.

 


Dobry montaż to podstawa!
Zobaczyć, dotknąć, sprawdzić jak działają nowe produkty i rozwiązania dedykowane budowlance będzie można na kilkuset stoiskach.

 

Do tego bezpośredni kontakt z producentami i dystrybutorami to pierwszy krok do wejścia na wyższy poziom biznesu. Kolejny to implementacja, w oparciu o pogłębioną wiedzę i nieustanne podnoszenie umiejętności.

 

Dlatego też podczas Targów BUDMA, będziemy mieli okazję poznać prawidłowe techniki montażu stolarki budowlanej w kolejnej edycji MONTERIADY, która dzięki nowej formule będzie jeszcze bardziej spektakularna i przystępna dla fachowców. Będziemy też podziwiać zmagania najlepszych młodych dekarzy, którzy mocno wytężą się, by pokazać swoją fachowość i sprawność na różnych typach dachów.

 

Powalczą o tytuł Mistrza Polski, który będzie przepustką do reprezentowania kraju na arenie światowej. Do boju staną również parkieciarze. W strefie Stowarzyszenia Parkieciarzy Polskich polecą wióry, by zaprezentować najtrudniejsze techniki, dzięki którym powstaną parkiety zachwycające skomplikowanymi wzorami, ale i precyzją wykonania. Swoje umiejętności sprawdzą też adepci budowlanki podczas turnieju Złota Kielnia organizowanego dla uczniów szkół średnich.

 


Co z tą koniunkturą?
Dzień przed rozpoczęciem targów – 3 lutego, kolejny raz wystartuje Forum Gospodarcze Budownictwa Build 4 Future, które organizowane jest z myślą o czołowych producentach, inwestorach, liderach branży budowlanej, generalnych wykonawcach, przedstawicielach administracji publicznej, a także dystrybutorach materiałów i maszyn budowlanych.

 

To doskonałe miejsce do dyskusji o inwestycjach i perspektywach rynku budowlanego w Polsce. Partnerem merytorycznym najbliższej edycji forum jest EY, którego eksperci będą moderatorami wielu debat. Interesująco zapowiada się blok tematyczny o finansach w budownictwie, który zainauguruje wybitny ekonomista prof. Witold Orłowski, a w dalszych rozmowach podjęte zostaną zagadnienia planowanych zmian prawnych i podatkowych w tym sektorze.

 

Uczestnicy rozważą również potrzeby mieszkaniowe w kontekście zmian społecznych, a z drugiej strony problemy, z którymi zmaga się budowlanka od kilku lat. Priorytety rozwoju projektów infrastrukturalnych w 2020 roku będą wiodącym tematem drugiego dnia forum.

 


Od ogółu do szczegółu
Obecność przedstawicieli całego sektora budowlanego w Poznaniu jest niebywałą okazją do rozmów o najnowszych trendach, kierunkach rozwoju, a także wyzwaniach poszczególnych branż. Podczas BUDMY odbędzie się łącznie blisko stu tematycznych szkoleń, konferencji i prelekcji dedykowanych różnym grupom zawodowym. Nie wystarczy wspomnieć o Dniu Dystrybutora, Dniu Inżyniera, Dniu Urbanisty, bo to zaledwie cześć programu. Na targach mocno wybrzmiewają też zagadnienia architektoniczne.

 

Architektura przyjazna

Dla architektury zarezerwowano jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów terenów MTP – targową Iglicę. To tam odbędzie się dwudniowe Forum Designu i Architektury D&A, gdzie spotkamy się ze światowej sławy architektami, a także przedstawicielami biur i pracowni architektonicznych.

 

W 2020 roku rozmowy o architekturze będą toczyć się w szerszym ujęciu – z uwzględnieniem kontekstu społecznego i ekologicznego, gdyż do udziału zaproszeni zostali wybitni socjologowie, samorządowcy i działacze społeczni. Nowością Forum D&A będą warsztaty dla studentów architektury.

 

Na BUDMIE architektura eksplorowana będzie również dzięki Konkursowi Architecture Budma Award i projektowi 1m/ARCH. Nagroda ABA trafi do projektanta, którego talent, kreatywność, a także zaangażowanie i wiedza przyczyniły się do powstania wybitnego obiektu zrealizowanego w Polsce w latach 2017-2019.

 

Natomiast prezentacja 1m/ARCH to przegląd najnowszych dokonań pracowni architektonicznych, które na powierzchni 1 m2, czyli w bardzo skondensowany sposób, wystawiają wizytówkę swoich możliwości, będącą jednocześnie zaproszeniem do kontaktu biznesowego.

 

 

Uwaga na wagę złota
Na Targach BUDMA i towarzyszących im Targach INTERMASZ, INFRATEC oraz Targach KOMINKI zaprezentuje się około 1000 wystawców, odbędzie się mnóstwo wydarzeń – od pokazów, szkoleń, prelekcji, po konferencje i debaty, warto więc precyzyjnie zaplanować sobie udział w wydarzeniu. Na stronie internetowej www.budma.pl dostępny jest już codziennie aktualizowany katalog wystawców oraz zgłaszane przez nich nowości produktowe.

 

Od 18 grudnia prezentowani są laureaci Złotego Medalu MTP, czyli najnowsze, najlepsze jakościowo i zaawansowane technologicznie produkty zgłoszone przez wystawców do tego prestiżowego konkursu, na które na pewno należy zwrócić uwagę. Warto też z wyprzedzeniem zakupić bilety online, które do dnia rozpoczęcia targów są w niższej cenie i pozwolą sprawniej dostać się na teren targowy. Od 4 do 7 lutego 2020, pomimo samego środka zimy, w Poznaniu będzie gorąco.

 



Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA / www.budma.pl
Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ www.intermasz.pl
Targi INFRATEC – Rozwiązania dla budownictwa infrastrukturalnego
Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI / www.targikominki.pl
Termin: 4-7 lutego 2020 r.
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań
Organizator: Grupa MTP

 

20191111budma 123

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.