ImageRekomendowane dla innowacyjnych

Otwórz się na nowe możliwości – to hasło przewodnie Targów Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR–TECH, których najbliższa edycja odbędzie się w dniach 11 – 14 stycznia 2011 w Poznaniu.

 

W tym samym czasie trwać będą Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA oraz CENTRUM BUDOWNICTWA SPORTOWEGO – Sport, Wellness i SPA.

 

Partnerem Medialnym targów WinDoor-tech 2011 jest miesięcznik Świat Szkła - czasopismo dla profesjonalistów z branży szklarskiej i okiennej. Prowadzimy też portal branżowy: www.swiat-szkla.pl  

 

Zapraszamy na nasze stoisko na targach: Pawilon: 5, Sektor: F, Numer :167 

 

 

Image

(powiększ mapkę) 

 

Odwiedziny organizowanych w cyklu dwuletnim targów WINDOOR-TECH stanowią unikalną okazję do zapoznania się z najnowszymi propozycjami ponad 100 producentów i dostawców maszyn oraz komponentów.

 

Firmy reprezentujące światową czołówkę marek pokażą na blisko 8 000 m2 powierzchni  wystawienniczej (pawilon 9, 5 oraz część pawilonu 3A) rozwiązania, których praktyczne zastosowanie może pomóc w usprawnieniu produkcji oraz w podniesieniu jej jakości.

 

Tego typu specjalistyczny charakter spotkania jest zbieżny z oczekiwaniami branży, ponieważ dążenie do osiągnięcia  wysokich standardów pod wspomnianymi względami stanowi szczególną wartość dla przedsiębiorstw funkcjonujących w ramach silnej konkurencji na rynkach krajowym i europejskim.

 

Image 

 

Co wyróżnia poznański WINDOOR-TECH pośród innych imprez targowych?
Oprócz zaangażowania międzynarodowego grona wystawców i szerokiej oferty - przede wszystkim prezentacje maszyn i urządzeń będących w ruchu, co ma niebagatelne znaczenie dla praktyków z branży otwartych na dokonywanie ulepszeń technologicznych w sektorach obróbki drewna, aluminium i PCV. Obecni na miejscu konsultanci służyć będą informacjami, które mogą okazać się bezcenne w momencie podejmowania decyzji o inwestycjach – w większości wymagających starannego przygotowania merytorycznego.

 

Jednakże nawet najnowocześniejszy park maszynowy wraz z najlepszymi narzędziami
i kompetentną obsługą nie zapewni firmie sukcesu bez komponentów pozwalających wytwarzać konkurencyjne na światowym rynku okna, drzwi, bramy, czy fasady. Dlatego bardzo ważną część najbliższej edycji targów WINDOOR-TECH stanowią właśnie komponenty pozwalające na realizację nawet najbardziej ambitnych projektów, tak pod względem technicznym, jak i wzorniczym.

 

Image 

Fabryka Okien PCV – na Żywo!” to kolejny, istotny pretekst do odwiedzin targów z Poznaniu. Organizatorami tej unikalnej przestrzeni pokazowej są m.in. firmy ADAMS, ALUPLAST, EMMEGII, R&D TECH, ROTO FRANK OKUCIA, PST oraz MIEDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE, a redakcje wortalu OKNONET.PL oraz FORUM BRANŻOWEGO OKNA I DRZWI – objęły tą inicjatywę swoim patronatem medialnym. Ideą wydarzenia jest alternatywna promocja najnowocześniejszych rozwiązań pozwalających na dynamiczny rozwój w biznesie.

 

Pod hasłem „Fabryka okien PCV … na Żywo” kryje się pełnowymiarowy, zaawansowany park maszyn produkujący okna PCV w czasie rzeczywistym, przy użyciu najlepszych komponentów. Powiązane w węzły technologiczne sekcje utworzą linię produkcyjną wraz z jej otoczeniem, odzwierciedlając sytuację w prawdziwym zakładzie produkcyjnym, gdzie istnieje potrzeba dynamicznej reakcji na zaistniałe zdarzenia. Nad całym procesem czuwać będzie koordynator oraz obecni na miejscu technicy.

 

Image 

 

Już na kilkanaście tygodni przed targami widać, iż pomysł stworzenia odrębnej imprezy dla producentów okien, drzwi, bram i fasad, gdzie w komfortowych warunkach mogliby spotkać się ze swoimi dostawcami – okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Jak przyznają organizatorzy – duże zainteresowanie udziałem w najbliższej edycji targów WINDOOR-TECH pokazuje ich pozytywny potencjał rozwoju nie tylko pod kątem wzrostu statystyk ale przede wszystkim – pod kątem fachowej jakości merytorycznej.

 

Image

 

Więcej informacji: www.windoortech.pl

Zdjęcia: Piotr Piosik

 

Image

TARGI MASZYN I KOMPONENTÓW DO PRODUKCJI OKIEN, DRZWI, BRAM i FASAD
WINDOOR-TECH 2011

NOWOŚCI

1. BLOKNO.NET
Portal społecznościowy branży okienno-drzwiowej, gdzie znajdują się bieżące informacje rynkowe oraz nowości z firm działających w tej branży. Użytkownicy indywidualni mają dostęp do najlepszych fachowców w dziedzinie stolarki budowlanej oraz wyjątkową przeglądarkę okien, w której łatwo i pewnie znajdą produkty najlepsze dla siebie.
FORUM BRANŻOWE OKNA I DRZWI, paw. 5, stoisko 164

2. Centrum obróbcze Delta 60 CNC-i
Jeden z czołowych modeli w gamie maszyn Tauringroup, co niezmiennie znajduje odzwierciedlenie w rosnącej liczbie użytkowników. Dzięki stałemu unowocześnianiu cyfrowego systemu sterowania CNC-i, Delta 60 jest dziś jeszcze bardziej intuicyjna przy programowaniu wszelkich form geometrycznych zarówno standartowych jak i nietypowych, które mogą być rysowane bezpośrednio na monitorze. Bogata kartoteka szablonów pozwala łatwo i szybko zaprogramować gięcia jedno-, trój- lub wielopromieniowe, spirale, łuki w kształcie linii śrubowej, różnego typu wężownice, itp. Właśnie dlatego Delta 60 CNC-i znajduje zastosowanie przy realizowaniu stolarki otworowej z aluminium, różnego typu elementów konstrukcji stalowych oraz wielu innych wyrobów z najróżniejszych sektorów produkcji.
TAURING, paw. 5, stoisko 145

3. Centrum obróbcze KOSMOS
Czteroosiowe ramieniowe centrum obróbcze (CNC) z wrzecionem w pozycji poziomej, do obróbek profili aluminiowych, stalowych i PCV. Maszyna wyposażona w technologię cyfrową, z łatwym w obsłudze interfejsem obsługi dzięki zastosowaniu trójwymiarowego programu graficznego. Zakres obróbki profili do 4000 mm długości roboczej, po zmianie cyklu pracy może obrabiać elementy o długości do 8000 mm.
MECAL POLAND Sp. z o.o., paw. 5, pawilon 149

4. Climatech
Najmłodsze dziecko AGB Lift&Slide Climatech łączy w sobie  technologie kompozytowe  w  produkcji progów HS nowego typu, znakomite własności  mechaniczne i fizyczne potwierdzone w BTW, oznakowanie CE stolarki bez kosztów, elastyczność zastosowań (drewno, PVC, ALU) do profili od 68 do 92mm.
AGAS Sp. z o.o., paw. 5, stoisko 157

5. Dachy do ogrodów
Dachy do ogrodów firmy ,,MAGNO” dostosowane są do wszystkich profili okiennych.  Elementy przygotowane są do samodzielnego montażu.  Załączona jest prosta i przejrzysta instrukcja. Szeroki wybór kształtów dachów. Krótki termin realizacji dostawy do klienta.
MAGNO, paw.5, stoisko 131

6. Folia TVT – MEGA 16
Folia służy do zgrzewania profili PCV i jest kwintesencją najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii pokryć narzucając wysokie standardy jakościowe. Oficjalna premiera – tylko na targach WinDoor-tech.
ORFID, paw. 5, stoisko 178

7. Klamka z zamkiem F40 z systemem push-button
System push-button zastosowany w klamce F40 to unikalna, a zarazem bezpieczna technologia: aby zamknąć drzwi wystarczy wcisnąć przycisk, aby je otworzyć - jedynie nacisnąć na klamkę. Dożywotnia gwarancja, szeroki wybór modeli i kolorów, możliwość specjalnego znakowania dla osób niewidomych – to jedynie kilka zalet tej serii klamek. 
GOOD LOCK POLAND Sp. z o.o., paw. 3A, stoisko 31

8. Kolekcja drzwi VIVA AGATHA RUIZ
Kolekcja drzwi zaprojektowana przez De La Prada to nowa propozycja firmy Speziaquadro cechująca się wysoką jakością oraz innowacyjnością. Wiele ciekawych wariantów wzorniczych z dużym wyborem motywów i kolorów wróży tej kolekcji sukces na rynku międzynarodowym trafiając w najbardziej wyszukane gusta odbiorców.
SPAZÌOQUADRO S.r.l., paw. 5, stoisko 127

9. Moduł do magazynowania skrzydeł FAM 661
Zespół transportowy pobiera skrzydła, ustawia je i przez automatyczne ustawienie w regale zapewnia racjonalne i pewne przyporządkowanie elementów skrzydeł i ram do połączenia. Szczególnie krótkie czasy transportu zapewnia bardzo dynamiczny napęd o prędkości do 60 m/min. Dostępna jest opcja dodatkowej osi obrotu skrzydeł o 90°, w celu umożliwienia dalszego pozycjonowania.
ELUMATEC POLSKA Sp. z o.o, paw. 5, stoisko 123

10. Nowoczesny system kontroli dostępu i identyfikacji  DIALOCK
Obejmuje swym zakresem terminale drzwiowe, ścienne jak i  elektroniczne systemy  zamknięć stosowane w meblach. System Dialock gwarantuje wszechstronną funkcjonalność m.in. w bankach, biurach, hotelach,  sklepach jubilerskich. Oparty jest on na bezdotykowej biernej technologii transponderowej. Pozwala na dostęp osobom upoważnionym i uniemożliwia wejście osobom postronnym.
HÄFELE POLSKA Sp. z o.o., paw. 3A, stoisko 36

11. Panele aluminiowe do drzwi zewnętrznych GEMINI Quadrat FB
Nowoczesny, prostokątny kształt profili aluminiowych w wersji zlicowanej. Pozwala na zastosowanie szerszych niż standardowo pakietów szybowych. Podobnie jak Gemini Linear i Quadrat – jest to idealne rozwiązanie do obiektów biurowych i hotelowych.
ALURON Sp. o.o., paw. 5, stoisko 141

12. Stalowe profile wzmacniające, termicznie rozdzielone
Rozwiązanie zapobiega stratom ciepła w oknach: profile składają się z dwóch części wzdłużnie połączonych sztucznym tworzywem. Dzięki temu mostek termiczny został przerwany, bez strat wytrzymałościowych. Wyniki badań przeprowadzonych przez grupę inżynierów z firmy Gebhardt – Stahl potwierdzają, że stosowanie tego rodzaju profili zapewnia co najmniej 10 procentową energooszczędność, co jest zgodne z nowymi zaleceniami UE w zakresie budowy domów pasywnych
i nie tylko. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem tego systemu do wszystkich systemów okiennych.
GEBHARDT STAHL GmbH, paw. 5, stoisko 155

13. System paneli do drzwi zewnętrznych
Drzwi zewnętrzne z zamontowanym na zewnątrz panelem aluminiowym łączą w sobie niezwykłą trwałość oraz estetykę. Różnorodność wykończenia stwarza nieograniczone możliwości projektowe, jak również pozwala na harmonijne dopasowanie drzwi do istniejącego otoczenia. Jednocześnie konstrukcja ta jest wręcz niezniszczalnym rozwiązaniem.
ALURON Sp. o.o., paw. 5, stoisko 141

14. Wkrętarka automatyczna do okuć ABS 664
Dzięki wkrętarce automatycznej do okuć ABS 664 można jeszcze bardziej skrócić czasy produkcji i tym samym obniżyć koszty. Ułożyskowany obrotowo zespół wkrętarki o regulowanej wysokości przykręca automatycznie wszystkie stosowane okucia skrzydeł. Zespół chwytaka na portalu zapewnia przy tym dostarczanie i odbiór ram. W zależności od żądanych wydajności dostępne są warianty
z jednym albo z dwoma portalami wkrętarek. Czas taktu przy obróbce skrzydła wynosi - w zależności od wielkości skrzydła - około 2 minut (1 portal) lub 1 minutę (2 portale).
ELUMATEC POLSKA Sp. z o.o, paw. 5, stoisko 123

15. Zatrzaskowy system montażu ramek do szklenia drzwi wewnętrznych
Rozwiązanie zapewnia wzrost wydajności i w efekcie końcowym obniża koszt montażu czyniąc tą czynność łatwiejszą, prostszą i tańszą. Użycie zatrzasku nie wymaga stosowania w całym procesie montażu młotka ani żadnych narzędzi pomocniczych (zatrzask bardzo łatwo aplikuje się w rowku montażowym). Po wycięciu w drzwiach otworu montażowego pod ramkę skrzydło nie wymaga dodatkowego wzmacniania zwanego potocznie "klepkowaniem". Nowy zatrzask nie powoduje uszkodzeń listwy poprzez jej rozpychanie. Zatrzask jest na tyle elastyczny, że bez najmniejszych problemów daje się montować na łukach. Jest to o tyle istotne, iż w wielu dotychczasowych systemach łuki nie były chwytane zatrzaskami.
AIB ŚLĄCZKA SZPURA DYTKO Sp. j., paw. 5, stoisko 142 

16. Zawiesie podciśnieniowe  – VacuMaster Window Comfort
Zawiesia podciśnieniowe Vacumaster Window służą do pionowego transportu szkła, również zespolonego oraz gotowych okien. Służą do usprawnienia procesu produkcyjnego, np. przy pobieraniu szyby zespolonej ze stojaka i osadzaniu w ramie, chwytaniu gotowego okna, itp. Urządzenie
w zależności od wersji posiada udźwig do 300 kg i umożliwia obrót manualny lub elektryczny chwyconego elementu w prawo i lewo – 900 kg.
SCHMALZ Sp. z o.o., paw. 5, stoisko 139

17. Zestaw do drzwi frontowych
Prawdziwa ozdoba drzwi frontowych. Zestaw specjalnie zaprojektowany do drzwi wejściowych, które szczególnie wymagają produktów o wysokiej trwałości i dużej ergonomii. Precyzyjnie wykonanie
z bardzo wytrzymałego materiału, łatwość w instalacji, po raz pierwszy w Polsce. Bardzo szeroka paleta kolorów i wzorów od prostych i klasycznych aż po nowoczesne wzornictwo.  
GOOD LOCK POLAND Sp. z o.o., paw. 3A, stoisko 31

18. Zestaw do drzwi frontowych z klawiaturą kodową
Unikalne połączenie zestawu do drzwi frontowych z dodatkowym zamkiem z klawiaturą kodową – to koniec problemu zgubionych kluczy. Szeroki wybór modeli i kolorów. Możliwość doboru dowolnych kolorów zestawu po obu stronach drzwi.
GOOD LOCK POLAND Sp. z o.o., paw. 3A, stoisko 31

Image

TARGI MASZYN I KOMPONENTÓW DO PRODUKCJI OKIEN, DRZWI, BRAM i FASAD
WINDOOR-TECH 2011

                           
                        Fabryka Okien PCV na Żywo – opisy technologii 

PARK MASZYNOWY

R&D Tech Sp. z o.o., paw. 9, stoisko 16 (Fabryka Okien na Żywo)

Pila dwugłowicowa „Precision T2”
Precision T2 to piła dwugłowicowa o 5 kontrolowanych osiach z  automatycznym obrotem ruchomej głowicy i elektroniczną obsługą we wszystkich zakresach kątowych od 45° (wewnętrznych) do 15° (zewnętrznych) z dokładnością do jednego stopnia i możliwością 280 pozycji. Wersja HS (High Speed) przewiduje oś X o wyższej prędkości z wszelkimi zabezpieczeniami niezbędnymi przy wykonywaniu prac automatycznych.  Ten produkt jest również dostępny w wersji dla Pcv. Piła posiada dodatkowe wyposażenie w postaci drukarki etykiet oraz pomiar wysokości profila.

Quadra V2” Centrum obróbcze bez jednostki tnącej dla profili PCV
Quadra V2 jest 7 osiowym centrum obróbczym CNC przeznaczonym dla frezowania oraz wiercenia otworów w profilach PCV wraz ze wzmocnieniem stalowym. Wyposażone jest w pełni zautomatyzowany magazyn załadunkowy profili, wyposażony w system transportowy, za pomocą którego profil zostaje umieszczony w odpowiedniej pozycji, następnie zostaje on przytrzymany oraz transportowany do jednostki frezującej.

W centrum zestawu znajdują się agregat obróbczy oraz automat przykręcający zbrojenie do profilu. Jednostka frezująca składa się z czterech 3-osiowych wysoko obrotowych wrzecion CNC (opcjonalnie jest możliwe zwiększenie tej liczby aż do 6 wrzecion). Wraz z jednostką frezującą możliwa jest obróbka na 4 płaszczyznach profilu na dowolnych kątach pośrednich (0°-360°). Centrum obróbcze wyposażone jest w kabinę dźwiękochłonną, która fizycznie chroni operatora oraz istotnie redukuje hałas
w środowisku pracy.

Programowanie maszyny:
 „Quadra V2” jest programowana w łatwy i szybki sposób, dzięki specjalnemu pakietowi oprogramowania
 „CAM-Editor-Drill” ( opcjonalnie „CAMPlus 3D-JOB-DRILL“), przygotowanego przez Emmegi. Takie oprogramowanie jest kompatybilne ze środowiskiem WINDOWS® XP.

Elementy  centrum obróbczego Quadra V2:
 Magazyn załadunkowy sztang
Magazyn załadunkowy jest wyposażony w system transportowy, który transportuje profile
o maksymalnej długości 3500mm do pozycji wyjściowej, tak aby ramiona chwytające profil transportowały go do jednostki wkręcającej.

 Automatyczna jednostka  ustawienia sztang:
• Elektroniczne regulowany zacisk wypychowy jest to zaawansowany system z kontrolowanymi osiami  2-CNC,pozwala na przystosowanie zacisku dla każdego profilu indywidualnie tylko  poprzez wybranie profilu do obróbki. Zalety tej opcji stają się widoczne podczas produkcji, wiążącą się z częstą zmianą profili.
• Elektroniczny system rotacyjny zacisku, oś C 0° - 180 pozwala dodatkowo chwycić profile o skomplikowanej budowie geometrycznej
• Prędkość pozycjonowania od 0 do 90 m/min (oś U)

 Jednostka wkręcająca:
Dwie przeciwległe automatyczne głowice wkręcające, znajdujące się wewnątrz maszyny.
• Opcjonalnie: wkrętarka automatyczna na zewnątrz maszyny, dla właściwego pozycjonowania wzmocnień stalowych (wzmocnienia stalowe będą zaciskane przez 3- osiowe ramię przesuwające profil, które będzie pozycjonowało stalowe wzmocnienie na właściwą pozcyję w profilu PCV. Następnie profil zostanie przetransportowywany do przeciwległej automatycznej jednostki wkręcającej).

 Jednostka obróbcza:
Koło obróbcze (0°-360°) w komplecie 4 silniki wysokoobrotowe i wysokosekwencyjne . (Opcjonalnie możliwość do 8-silników) Koło obróbcze pozwala na szybką oraz elastyczną obróbkę przy jednoczesnej małej ilości elektrowrzecion. Wysoko sekwencyjne wrzeciono, o dużej mocy 3,3 kW (S1), 24.000 RPM wraz z systemem szybkiej wymiany narzędzi pozwala przyspieszyć obróbkę profili oraz przystosowanie się osprzętu.
System przesuwania wrzecion  System ON-OFF, (dla przesuwania wrzecion w kole obróbczym umożliwiając wprowadzanie profili o większych gabarytach ).

*Techniczne dane wrzecion:
-          Moc  3,3 kW (S1 w pracy)
-          24.000 min-1
-          ER 32 głowica narzędziowa
-          Chłodzone powietrzem

 Jednostka rozładunkowa:
   • Odprowadzanie obrobionych elementów na Rolkach PCV  

 Magazyn rozładunkowy
   • Magazyn rozładunkowy dla profili poddanych obróbce
   •  Podziałka posuwu  jest dostosowywana poprzez CNC
   • Przycisk limitu, służący do sygnalizowania, że magazyn rozładunkowy jest zapełniony
 
Linia zgrzewająco-czyszcząca Integra 4H
Linia zgrzewająco-czyszcząca do profili PVC INTEGRA 4H składa się z 5 podstawowych części: pozioma zgrzewarka FUSION 4H obejmująca system zdejmowania ramy, sekcja chłodząca, stół obrotowy, 2- lub 4-osiowa oczyszczarka (TRIMMER 2A lub 4A) oraz stół wyładunkowy w linii. Ponieważ wszystkie elementy linii umożliwiają załadunek materiału z obu stron (prawej i lewej), w fazie konfiguracji całej linii można ustalić kierunek wykonywanych kolejno operacji, od lewej do prawej strony lub odwrotnie. W zależności od przewidzianej w linii zgrzewarki, INTEGRA 4H może obsługiwać w całkowicie automatyczny sposób ramy o zmiennych wymiarach. Przy odpowiedniej konfiguracji linia może realizować obróbkę wszystkich rodzajów profili standardowych, akrylowych i powlekanych.
Automatyczna regulacja spoiny.

Elementy Lini Zgrzewająco czyszczącej Integr 4H
 Zgrzewarka Fusion 4H
umożliwia automatyczne ustawienie szerokości spoiny (od 0,2 do 2 mm) z poziomu programu, wykorzystując system siłowników liniowych, które zapewniają wykonanie cyklu zgrzewania. Oprócz wymiaru końcowego ramy, zagwarantowany jest również zaprogramowany wymiar ściegu spawu.
Szerokość spoiny może być regulowana pomiędzy 0,2 oraz 2 mm, co pozwala na mix produkcyjny, pomiędzy kolorowymi oraz białymi profilami oraz podwyższa stabilność zgrzewanych kątów w związku
z użyciem aktuatorów, kontrolowanych CNC (serwomotor) zamiast cylindrów pneumatycznych aby poprawić stabilność zgrzewanych kątów.

Metoda paralelnego zgrzewania wspieranego przez kontrolowane osie (serwomotor) pozwala na przesunięcie wszystkich 4 profili jednocześnie, tak aby zwiększyć stabilność kątów oraz skorygować rozmiar ramy, jeśli profile nie zostały pocięte we właściwy sposób.

 Zaczyszczarka Trimer 2A (dwuosiowa) lub Trimer 4A (czterosiowa)
Precyzję oczyszczarek do PVC  Emmegi uzyskuje się dzięki zastosowaniu sterowanego numerycznie ogranicznika, który pozwala ustawić naroże ramy w maszynie względem wewnętrznej części tej ramy, zapewniając przez to centralne ustawienie bez ograniczeń wynikających z ewentualnych różnic szerokości profili, z jakich rama jest zbudowana. Przy takim rozwiązaniu blokowanie naroża zapewniają dwa niezależne systemy blokowania (poziomy i pionowy) zamontowane na dwóch wózkach, które przesuwając się w dwóch prostopadłych względem siebie kierunkach, ustawiają naroże w kierunku pracy maszyny. Zaczyszczarka doposażona jest w z synchronizowany odciąg wiórów odpowiednio dopasowany do cyklów operacji.

FIT T 1600 x 3000
Fit T to stół  do montażu skrzydła_ i ościeżnic . Blat roboczy uchylny od 0° (ustawienie poziome) do 85°, z pneumatycznie sterowany zamiany blatu wsporczego z miękkiego PCV (w fazie montażu) na blat wsporczy z polietylenu (w fazie przesuwu). Rolotok może być odwracany ręcznie i regulowany na wysokości  (od 170 do 460mm), niezależnie od wysokości blatu roboczego.

Transit KA 130
Transit KA to wózek do transportu i składowania skrzydeł. Podstawa każdego przedziału u wyposażona jest w rolki, co ułatwia przesuw elementów ciężkich i o dużych wymiarach.

Focus C4
Focus C4 to wózek na akcesoria, drobne elementy montażowe i narzędzia,
pomocniczy dla stacji montażowych.

Five CS 
Five CS to stół do kontroli technicznej aluminiowej stolarki otworowej. Umożliwia odtworzenie warunków  użytkowych stolarki otworowej: rama jest blokowana przez zespół  zacisków regulowanych na całej jej wysokości, wykonuje się montaż  skrzydeł  i szyb oraz końcowa  kontrolę  techniczną. Rolotok pozwala operatorowi załadować i rozładować ciężkie elementy stolarki w sposób całkowicie niezależny.

BMF 3400
BMF 3400 to stół do okuwania skrzydeł. Obszerny blat roboczy zapewnia możliwość, okuwania skrzydeł_ i  innych konstrukcji o dużych wymiarach, a trzy opcje pokrycia powierzchni: polietylen do aluminium, szczotki do PCV, filc do drewna, umożliwiają obróbkę wszystkich rodzajów stolarki.
Stół  wyposażony jest w system mierniczy, hydropneumatyczny przecinarkę do okuć, oraz zespół  wkręcający z  automatycznym podajnikiem wkrętów. Na żądanie maszyna może być  wyposażona w zespół  wiercący z trzema wiertłami do otworów montażowych zasuwnicy, frezarkę do zasuwnicy, zespół do wiercenia otworów pod zawiasy, pojemnik na odpady, regał  na okucia, wspornik akcesoriów i automatyczny pomiar listwy przyszybowej z czujnikami magnetycznymi.

 Vitro (Roller i Microbo)
Obcinarka do listew przyszybowych do cięcia pod kątem 2 x 45° pozwalająca uzyskać cięcia wysokiej jakości. Równoczesne cięcie tylnego łączenia za pomocą nałożonych frezów. Maszyna jest wyposażona w pneumatyczny system pionowego mocowania, który umożliwia równoczesną obróbkę dwóch list przyszybowych. VITRO jest wyposażone w opatentowany system odprowadzania wiórów, dzięki czemu nie wymaga zastosowania systemu odsysania. Piała wyposażona jest dodatkowo w urządzenie Microbo.  Układ kontroli wymiaru i wspornik profilu z ruchomym dociskiem pomiarowym, napędzanym silnikiem prądu stałego, z elektronicznym odczytem za pomoc enkodera. Tolerancja powtarzalności wymiaru ± 0,3 mm. Materiał podawany jest za pomoca rolotoka – konstrukcja jego wykonana z zamkniętych profili stalowych z regulowanymi podporami i rolkami stalowymi powleczonymi PCV. Rolki 240 mm do rolotoka o dł. 3500 mm, lub rolki 440 mm do rolotoku o dł. 4000 mm.

Roto
Maszyna do pionowego pakowania stolarki otworowej. Podest do ładowania jest obrotowy i wyposażony w rolotok dla ułatwienia przesuwu elementów ciężkich i o dużych rozmiarach. Projekt maszyny przewiduje tylko jednego operatora do jej obsługi.

KOMPONENTY

7. Klamka RotoSwing
Nowością jest zakryta rozetka i elementy ozdobne po bokach z możliwością wyboru koloru. Dostępne
w sześciu wariantach klamki: standard, zamykane na klucz, Secustik, blokowane przyciskiem, TiltFirst i do drzwi balkonowych – dedykowane są w pierwszej linii do okuć NT RU. 10 lat gwarancji na niezawodność działania.
ROTO FRANK OKUCIA BUDOWLANE Sp. z o.o., paw. 9, stoisko 16 (Fabryka Okien na Żywo)

12. NT PowerHinge
Strona zawiasowa do okien z drewna, z zawiasami o podwyższonej nośności do skrzydeł o masie do 200 kg (rozwierno-uchylne) i 300 kg (rozwierne). Przeznaczona do okien i tarasów na wysokość całych pomieszczeń, także do konstrukcji drewniano-aluminiowych, z możliwością indywidualnego wyboru koloru zawiasów.
ROTO FRANK OKUCIA BUDOWLANE Sp. z o.o., paw. 9, stoisko 16 (Fabryka Okien na Żywo)

13. Okucia Roto NT do okien przeciwpowodziowych
Mały odstęp pomiędzy punktami ryglowania, uzyskany dzięki specjalnym zamknięciom środkowym, wzmacnia stabilność i szczelność okna zgodnie z wytyczną IFT FE 07/1, gdzie okna i drzwi muszą stawić opór poziomowi wody 0,5 m przy przeciekaniu w ilości do 240 L w ciągu 24 godzin.
ROTO FRANK OKUCIA BUDOWLANE Sp. z o.o., paw. 9, stoisko 16 (Fabryka Okien na Żywo)

15. Rolki ryglujące w systemie Roto NT
Nowe antywyważeniowe rolki ryglujące odznaczają się dużą tolerancją luzu wrębowego i maksymalnie uproszczoną regulacją. Możliwość stosowania we wszystkich dostępnych klasach odporności antywłamaniowej.
ROTO FRANK OKUCIA BUDOWLANE Sp. z o.o., paw. 9, stoisko 16 (Fabryka Okien na Żywo)

16. Roto NT Designo
System okuć z ukrytymi zawiasami do okien z PVC i drewna o perfekcyjnym wyglądzie i dużej nośności. Maks. masa skrzydła 150 kg, kąt otwarcia skrzydła – 100°. Małe, kompaktowe elementy strony zawiasowej zostawiają dużo miejsca na dodatkowe zabezpieczenia antywyważeniowe – do klasy WK2 włącznie.
ROTO FRANK OKUCIA BUDOWLANE Sp. z o.o., paw. 9, stoisko 16 (Fabryka Okien na Żywo)

Ideal 4000
System ideal 4000 to najpopularniejsza i najczęściej stosowana seria profili aluplast. Mocna konstrukcja profili o szerokości 70 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Wielokomorowa budowa zapewnia natomiast wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji niezlicowanej.  to gwarancja ponadczasowej elegancji. Seria round-line wyróżnia się delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami. Różnego typu listwy przyszybowe pozwalają na dodatkową stylizację okna.
ALUPLAST, paw. 9, stoisko 16 (Fabryka Okien na Żywo)

Image

NOWOŚCI 2011

           1. BLOKNO.NET
Portal społecznościowy branży okienno-drzwiowej, gdzie znajdują się bieżące informacje rynkowe oraz nowości z firm działających w tej branży. Użytkownicy indywidualni mają dostęp do najlepszych fachowców w dziedzinie stolarki budowlanej oraz wyjątkową przeglądarkę okien, w której łatwo i pewnie znajdą produkty najlepsze dla siebie.
FORUM BRANŻOWE OKNA I DRZWI, paw. 5, stoisko 164

  2. Centrum obróbcze Delta 60 CNC-i
Jeden z czołowych modeli w gamie maszyn Tauringroup, co niezmiennie znajduje odzwierciedlenie w rosnącej liczbie użytkowników. Dzięki stałemu unowocześnianiu cyfrowego systemu sterowania CNC-i, Delta 60 jest dziś jeszcze bardziej intuicyjna przy programowaniu wszelkich form geometrycznych zarówno standartowych jak i nietypowych, które mogą być rysowane bezpośrednio na monitorze. Bogata kartoteka szablonów pozwala łatwo i szybko zaprogramować gięcia jedno-, trój- lub wielopromieniowe, spirale, łuki w kształcie linii śrubowej, różnego typu wężownice, itp. Właśnie dlatego Delta 60 CNC-i znajduje zastosowanie przy realizowaniu stolarki otworowej z aluminium, różnego typu elementów konstrukcji stalowych oraz wielu innych wyrobów z najróżniejszych sektorów produkcji.
TAURING, paw. 5, stoisko 145

   3. Centrum obróbcze KOSMOS
Czteroosiowe ramieniowe centrum obróbcze (CNC) z wrzecionem w pozycji poziomej, do obróbek profili aluminiowych, stalowych i PCV. Maszyna wyposażona w technologię cyfrową, z łatwym w obsłudze interfejsem obsługi dzięki zastosowaniu trójwymiarowego programu graficznego. Zakres obróbki profili do 4000 mm długości roboczej, po zmianie cyklu pracy może obrabiać elementy o długości do 8000 mm.
MECAL POLAND Sp. z o.o., paw. 5, pawilon 149

   4. Climatech
Najmłodsze dziecko AGB Lift&Slide Climatech łączy w sobie  technologie kompozytowe  w  produkcji progów HS nowego typu, znakomite własności  mechaniczne i fizyczne potwierdzone w BTW, oznakowanie CE stolarki bez kosztów, elastyczność zastosowań (drewno, PVC, ALU) do profili od 68 do 92mm.
AGAS Sp. z o.o., paw. 5, stoisko 157

   5. Dachy do ogrodów
Dachy do ogrodów firmy ,,MAGNO” dostosowane są do wszystkich profili okiennych.  Elementy przygotowane są do samodzielnego montażu.  Załączona jest prosta i przejrzysta instrukcja. Szeroki wybór kształtów dachów. Krótki termin realizacji dostawy do klienta.
MAGNO, paw.5, stoisko 131

   6. Folia TVT – MEGA 16
Folia służy do zgrzewania profili PCV i jest kwintesencją najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii pokryć narzucając wysokie standardy jakościowe. Oficjalna premiera – tylko na targach WinDoor-tech.
ORFID, paw. 5, stoisko 178

   7. Klamka z zamkiem F40 z systemem push-button
System push-button zastosowany w klamce F40 to unikalna, a zarazem bezpieczna technologia: aby zamknąć drzwi wystarczy wcisnąć przycisk, aby je otworzyć - jedynie nacisnąć na klamkę. Dożywotnia gwarancja, szeroki wybór modeli i kolorów, możliwość specjalnego znakowania dla osób niewidomych – to jedynie kilka zalet tej serii klamek. 
GOOD LOCK POLAND Sp. z o.o., paw. 3A, stoisko 31

   8. Kolekcja drzwi VIVA AGATHA RUIZ
Kolekcja drzwi zaprojektowana przez De La Prada to nowa propozycja firmy Speziaquadro cechująca się wysoką jakością oraz innowacyjnością. Wiele ciekawych wariantów wzorniczych z dużym wyborem motywów i kolorów wróży tej kolekcji sukces na rynku międzynarodowym trafiając w najbardziej wyszukane gusta odbiorców.
SPAZÌOQUADRO S.r.l., paw. 5, stoisko 127

   9. Moduł do magazynowania skrzydeł FAM 661
Zespół transportowy pobiera skrzydła, ustawia je i przez automatyczne ustawienie w regale zapewnia racjonalne i pewne przyporządkowanie elementów skrzydeł i ram do połączenia. Szczególnie krótkie czasy transportu zapewnia bardzo dynamiczny napęd o prędkości do 60 m/min. Dostępna jest opcja dodatkowej osi obrotu skrzydeł o 90°, w celu umożliwienia dalszego pozycjonowania.
ELUMATEC POLSKA Sp. z o.o, paw. 5, stoisko 123

  10. Nowoczesny system kontroli dostępu i identyfikacji DIALOCK
Obejmuje swym zakresem terminale drzwiowe, ścienne jak i  elektroniczne systemy  zamknięć stosowane w meblach. System Dialock gwarantuje wszechstronną funkcjonalność m.in. w bankach, biurach, hotelach,  sklepach jubilerskich. Oparty jest on na bezdotykowej biernej technologii transponderowej. Pozwala na dostęp osobom upoważnionym i uniemożliwia wejście osobom postronnym.
HÄFELE POLSKA Sp. z o.o., paw. 3A, stoisko 36

11. Ordery Jakości 2011
Nagroda wortalu Oknonet.pl, która ma na celu pomoc w budowaniu długofalowej polityki marki na rynku, wśród instytucji i klientów.
OKNONET.PL, paw. 5, stoisko 163

 12. Panele aluminiowe do drzwi zewnętrznych GEMINI Quadrat FB
Nowoczesny, prostokątny kształt profili aluminiowych w wersji zlicowanej. Pozwala na zastosowanie szerszych niż standardowo pakietów szybowych. Podobnie jak Gemini Linear i Quadrat – jest to idealne rozwiązanie do obiektów biurowych i hotelowych.
ALURON Sp. o.o., paw. 5, stoisko 141

13. Raport – Lista 1000
Najnowsze wydanie prestiżowego Raportu – Lista 1000 zaskoczy nas bardziej szczegółowymi informacjami na temat firm z branży stolarki budowlanej. Co ważne, obok danych finansowych czy analiz, podane zostaną również podstawowe kontakty. Raport-Lista 1000 jest niezbędnikiem każdego, kto w łatwy i szybki sposób chciałby zorientować się w strukturze branży.
OKNONET.PL, paw. 5, stoisko 163

     14. Stalowe profile wzmacniające, termicznie rozdzielone
Rozwiązanie zapobiega stratom ciepła w oknach: profile składają się z dwóch części wzdłużnie połączonych sztucznym tworzywem. Dzięki temu mostek termiczny został przerwany, bez strat wytrzymałościowych. Wyniki badań przeprowadzonych przez grupę inżynierów z firmy Gebhardt – Stahl potwierdzają, że stosowanie tego rodzaju profili zapewnia co najmniej 10 procentową energooszczędność, co jest zgodne z nowymi zaleceniami UE w zakresie budowy domów pasywnych i nie tylko. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem tego systemu do wszystkich systemów okiennych.
GEBHARDT STAHL GmbH, paw. 5, stoisko 155

  15. System paneli do drzwi zewnętrznych
Drzwi zewnętrzne z zamontowanym na zewnątrz panelem aluminiowym łączą w sobie niezwykłą trwałość oraz estetykę. Różnorodność wykończenia stwarza nieograniczone możliwości projektowe, jak również pozwala na harmonijne dopasowanie drzwi do istniejącego otoczenia. Jednocześnie konstrukcja ta jest wręcz niezniszczalnym rozwiązaniem.
ALURON Sp. o.o., paw. 5, stoisko 141

  16. Wkrętarka automatyczna do okuć ABS 664
Dzięki wkrętarce automatycznej do okuć ABS 664 można jeszcze bardziej skrócić czasy produkcji i tym samym obniżyć koszty. Ułożyskowany obrotowo zespół wkrętarki o regulowanej wysokości przykręca automatycznie wszystkie stosowane okucia skrzydeł. Zespół chwytaka na portalu zapewnia przy tym dostarczanie i odbiór ram. W zależności od żądanych wydajności dostępne są warianty z jednym albo z dwoma portalami wkrętarek. Czas taktu przy obróbce skrzydła wynosi - w zależności od wielkości skrzydła - około 2 minut (1 portal) lub 1 minutę (2 portale).
ELUMATEC POLSKA Sp. z o.o, paw. 5, stoisko 123

  17. Zatrzaskowy system montażu ramek do szklenia drzwi wewnętrznych
Rozwiązanie zapewnia wzrost wydajności i w efekcie końcowym obniża koszt montażu czyniąc tą czynność łatwiejszą, prostszą i tańszą. Użycie zatrzasku nie wymaga stosowania w całym procesie montażu młotka ani żadnych narzędzi pomocniczych (zatrzask bardzo łatwo aplikuje się w rowku montażowym). Po wycięciu w drzwiach otworu montażowego pod ramkę skrzydło nie wymaga dodatkowego wzmacniania zwanego potocznie "klepkowaniem". Nowy zatrzask nie powoduje uszkodzeń listwy poprzez jej rozpychanie. Zatrzask jest na tyle elastyczny, że bez najmniejszych problemów daje się montować na łukach. Jest to o tyle istotne, iż w wielu dotychczasowych systemach łuki nie były chwytane zatrzaskami.
AIB ŚLĄCZKA SZPURA DYTKO Sp. j., paw. 5, stoisko 142

  18. Zawiesie podciśnieniowe  – VacuMaster Window Comfort
Zawiesia podciśnieniowe Vacumaster Window służą do pionowego transportu szkła, również zespolonego oraz gotowych okien. Służą do usprawnienia procesu produkcyjnego, np. przy pobieraniu szyby zespolonej ze stojaka i osadzaniu w ramie, chwytaniu gotowego okna, itp. Urządzenie
w zależności od wersji posiada udźwig do 300 kg i umożliwia obrót manualny lub elektryczny chwyconego elementu w prawo i lewo – 900 kg.
SCHMALZ Sp. z o.o., paw. 5, stoisko 139

  19. Zestaw do drzwi frontowych
Prawdziwa ozdoba drzwi frontowych. Zestaw specjalnie zaprojektowany do drzwi wejściowych, które szczególnie wymagają produktów o wysokiej trwałości i dużej ergonomii. Precyzyjnie wykonanie
z bardzo wytrzymałego materiału, łatwość w instalacji, po raz pierwszy w Polsce. Bardzo szeroka paleta kolorów i wzorów od prostych i klasycznych aż po nowoczesne wzornictwo.  
GOOD LOCK POLAND Sp. z o.o., paw. 3A, stoisko 31

   20. Zestaw do drzwi frontowych z klawiaturą kodową
Unikalne połączenie zestawu do drzwi frontowych z dodatkowym zamkiem z klawiaturą kodową – to koniec problemu zgubionych kluczy. Szeroki wybór modeli i kolorów. Możliwość doboru dowolnych kolorów zestawu po obu stronach drzwi.
GOOD LOCK POLAND Sp. z o.o., paw. 3A, stoisko 31

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.