Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Somfy Polska posadzi swój pierwszy las w Beskidzie Sądeckim
Data dodania: 18.12.20

Blisko 3100 – tyle drzew zostanie posadzonych w ramach akcji #WSomfykręcimyisadzimy, którą firma Somfy Polska zorganizowała dla swoich pracowników w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju 2020. W ten sposób marka podkreśla konieczność podejmowania różnego rodzaju inicjatyw na rzecz ochrony środowiska.

 

Idea akcji jest bardzo prosta, jeden kilometr to jedno drzewo. Pracownicy Somfy Polska, lidera w branży automatyki domowej i producenta smart home, gromadzili kilometry, biegając, jeżdżąc na rowerze, rolkach i spacerując. Łącznie w ciągu miesiąca uczestnicy rywalizacji wykręcili 3100 kilometrów i tyle drzew posadzą wiosną 2021 r. w Beskidzie Sądeckim i Niskim.

 

20201027somfy

 

Jak mówi Aleksandra Pyziak, marketing manager i ekoambasador w Somfy Polska: „Nasza firma podchodzi strategicznie do aspektów ochrony środowiska. Od wielu lat na skalę globalną realizujemy ekoprojekt Act for Green. Jego głównym założeniem jest odpowiedzialne podejście do projektowania produktów w celu minimalizowania ich wpływu na środowisko na każdym etapie życia. Kolejną inicjatywą jest właśnie #wsomfykręcimyisadzimy, którą podjęliśmy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju”.

 

Dzięki zaangażowaniu zespołu Somfy Polska powstaną nowe połacie lasu, które pomogą poprawić jakość powietrza i zapewnią schronienie zwierzętom. Szacuje się, że 100 drzew może usunąć 454 kg zanieczyszczeń rocznie, w tym 181 kg ozonu i 136 kg zanieczyszczeń pyłowych. Jeden hektar lasu wchłania tyle dwutlenku węgla, ile wydala w ciągu godziny 200 osób. Z kolei tylko jedna sosna produkuje w ciągu doby taką ilość tlenu, jaka jest niezbędna do życia trzech osób.

 

Obecnie 30 proc. naszego kraju to lasy, a 3100 sadzonek wykręconych w akcji Somfy to kolejne pół hektara. Nasadzanie nowych połaci jest bardzo ważne, ponieważ potrzebne są drzewostany w różnym wieku, zróżnicowane gatunkowo. Stare drzewa i stare lasy są ważne, bo już zakumulowały znaczną ilość dwutlenku węgla w ciągu swojego życia, natomiast młode drzewa są równie ważne, bo one z kolei najintensywniej pochłaniają CO2 - mówi Tomasz Romanowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa.

 

Działania na rzecz ochrony środowiska są realizowane przez markę Somfy w oparciu o trzy filary. W obszarze „zielonych budynków” firma prowadzi aktywność na rzecz promocji i rozwoju segmentu zrównoważonego budownictwa. Z kolei w ramach tworzenia „zielonych produktów”, Somfy osiągnęła w tym roku poziom 50 proc. rozwiązań dostępnych na rynku globalnym ze znakiem ekoprojektu Act for Green. Ponadto firma wdraża w zespołach na całym świecie przyjazne środowisku praktyki i marka angażuje swoich pracowników w aktywności i projekty utrwalające ekologiczne nawyki. Oprócz akcji #WSomfykręcimyisadzimy polski oddział Somfy organizuje, m.in. zbiórkę makulatury, zyski z której pokryją zakup tlenotwórczych roślin do warszawskiego biura i technologicznego showroomu marki Happy Home Somfy w Warszawie.

 

„Motto #WeCareWeAct” okrążyło podczas Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju w tym roku w Somfy całą kulę ziemską. Wszystkie oddziały firmy zorganizowały setki akcji, webinarów, warsztatów, których celem było budowanie świadomości ekologicznej oraz wykształcenie postawy umiaru i szacunku wobec przyrody - dodaje Aleksandra Pyziak.

Somfy Polska

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik