Zgodnie z wszystkimi proponowanymi zestawieniami kolorystycznymi bardzo modnym kolorem w aranżacji wnętrz będzie w tym roku głęboki odcień granatu. Zastosowany w odpowiednich proporcjach nada stylizacji ponadczasowy, elegancki wymiar. Intrygującym sposobem na wprowadzenie tej stylowej barwy do wnętrza jest szkło lakierowane SGG Midnight z nowej kolekcji PLANILAQUE EVOLUTION – Sezon 2015.


Jak pokazuje paleta modnych odcieni na sezon 2015 Instytutu Pantone czy zestawień najbardziej znanych trendsetterów w świecie aranżacji wnętrz, granat powraca w wielkim stylu. Zastąpi czerń w klasycznych monochromatycznych aranżacjach, wprowadzając do nich nutkę tajemniczości i szlachetności.

 

 

 20150303sgg midnight kuchnia

Aranżacja aneksu kuchennego w szkle SGG Midnight, Fot. Saint-Gobain Glass

 

 

Wbrew pozorom kolor ten jest kojarzony nie tylko z policyjnym mundurem, to także barwa wieczornego nieba czy nieśmiertelnych jeansów. To ostatnie skojarzenie doskonale oddaje wszechstronność granatu we wnętrzach. W sezonie 2015 na czasie będą ciemnoniebieskie akcenty nie tylko w formie elementów meblarskich czy tkanin, lecz nawet całych fragmentów ścian.

 

Wyjątkowo modne są zwłaszcza wysokopołyskowe powierzchnie w kolorze ciemnego jeansu, jak na przykład szkło lakierowane SGG Midnight z nowej palety odcieni szkła SGG PLANILAQUE EVOLUTION.


Kolor niezobowiązującej elegancji
Granat na ogół kojarzy się z powagą i uporządkowaniem, jednak w zależności od tego, z jaką barwą zostanie zestawiony, pomoże stworzyć wnętrze stonowane lub pełne ekspresji. Tak jak ciemny jeans, może towarzyszyć oficjalnym stylizacjom lub kompozycjom nacechowanym spontanicznością. Podstawową zasadą, jaką należy się kierować, komponując wnętrze inspirowane tym odcieniem, jest zachowanie odpowiednich proporcji kolorystycznych.


- Z odcieniem granatowym dobrze współgrają odcienie bieli, jak ecru czy kość słoniowa, a także beże, gdyż doskonale równoważą jego intensywną tonację. Stosując taką paletę, można uzyskać wnętrze stonowane i wytworne, a przy tym zagadkowe. Odcienie granatu wręcz potrzebują intensywnych akcentów, dlatego doskonale zaprezentują się w połączeniu z czerwonymi i żółtymi dodatkami, z którymi stworzą przestrzeń pełną temperamentu – mówi Katarzyna Burzyńska z biura architektonicznego Manufabryka.


Kolejnym z zaleceń designerów wnętrz jest nadanie granatowym powierzchniom połysku, który podkreśli ich głębię. W ten trend doskonale wpisuje się szkło lakierowane z kolekcji PLANILAQUE EVOLUTION na sezon 2015 w odcieniu SGG Midnight o intensywnym połysku. Zastosowane w postaci blatów, okładzin ściennych czy frontów szafek podkreśli ekskluzywny, a zarazem niezwykle kreatywny charakter wnętrz. W zależności od oświetlenia wykonane z niego powierzchnie mienią się, przybierając różne tonacje – od błękitu paryskiego aż po atramentowy, dlatego takie wnętrze nigdy się nie nudzi.


Stylowe wnętrze w odcieniu ciemnego jeansu
SGG Midnight w odcieniu głębokiego granatu przywołującego na myśl ponadczasowy jeans wnosi do wnętrz akcent niewymuszonej elegancji. Intensywny połysk charakterystyczny tylko dla szkła lakierowanego potęguje głębię jego koloru. SGG Midnight będzie doskonale współgrać z naturalnymi, ciepłymi barwami i bielami.

 

Zestawiony na zasadzie kontrastu z jasnym wystrojem wnętrza, pozwoli podkreślić jego walory estetyczne i przestronność, dzięki efektowi odbicia światła i przedmiotów. Szkło lakierowane SGG Midnight znajduje doskonałe zastosowane jako okładzina ścienna, na przykład w postaci pojedynczej tafli na części ściany w kąciku jadalnym. Z powodzeniem może również pełnić funkcję tablicy suchościeralnej, gdyż jest łatwe w utrzymaniu w czystości.

 

Bardzo efektownie zaprezentuje się na frontach mebli, a także na blatach. Wyjątkową cechą szkła SGG Midnight jest jego odporność na promienie UV, dlatego może być stosowane również w nasłonecznionych miejscach. Lakier jest nanoszony na tylną powierzchnię szkła, a następnie utwardzany w wysokiej temperaturze, co gwarantuje trwałość koloru na lata.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.