Dyskrete drzwi wewnętrzne – ponadczasowe rozwiązanie dla minimalistycznej architektury wnętrza. Wykorzystanie ukrytej aluminiowej ościeżnicy dla drzwi wewnętrznych stwarza nowe możliwości w kreowaniu estetyki pomieszczeń. Dzięki argenta® invisidoor® DL powierzchnia zamkniętych drzwi pozostaje w lini ściany, co daje swobodę tworzenia nowego wizerunku obiektów. Argenta® invisidoor® DL jest produktem firmy Argent Alu, należącej do grupy RENSON®.

 

20150404renson4argenta® invisidoor® DL
Argenta® invisidoor® jest aluminiową krytą ościeżnicą przeznaczoną dla drzwi wewnętrznych. W wersji standardowej przygotowana pod malowanie, tak aby umożliwić jej pokrycie, w sposób jednolity ze ścianą.


Argenta® invisidoor® DL można zabudować w ścianach murowanych jak i wykonanych w konstrukcji gipsowo-kartonowej o minimalnej grubości 70 lub 80mm. Ten uniwersalny system dla drzwi wewnętrznych, przeznaczony jest dla skrzydeł o grubości 40,44 lub 50mm, prawych i lewych, otwieranych do jak i od pomieszczenia. Ościeżnice dostarczane są w wymiarach standardowych jak i pod wymiar klienta. Zawiasy w ościeżnicy mogą zostać zamontowane wcześniej na produkcji, tak aby maksymalnie ograniczyć czas pracy już na obiekcie.

 

Argenta® invisidoor® DL dostarczana jest wraz z zamkiem magnetycznym, uszczelką wytłumiającą hałas oraz krytymi zawiasami 3D typu argenta® invisible neo. Opcja – dla grubości skrzydła 40 mm – wersja ognoodporna (30 minut).

 

 

Argenta® invisible neo : nowa generacja krytych zawiasów dla drzwi o wadze do150 kg

Firma RENSON® przedstawia nową linię niewidocznych zawiasów typ: argenta® invisible neo. Dzieki zastosowaniu krytych zawiasów, przy zamkniętym skrzydle, osiągamy efekt perfekcyjnego zlicowania powierzchni drzwi ze ścianą. Kompaktowe wymiary, system momtażu Easy-Hook®, prosta regulacja wysokości, odległości i głębokości (3D) zapewniają łatwy montaż. Zawias jest wykonany w wersji prawo-lewej, co ułatwia zarządzanie jego stanami magazynowymi. Argenta® invisible neo jest produktem firmy Argent Alu, należącej do grupy RENSON®.

 

20150404renson2

 

argenta® invisible neo – niewidoczne zawiasy do drzwi wewnętrznych do 150 kg

 

W wyniku zastosowania niewidocznych opatentowanych zawiasów argenta® invisible neo, przy zamkniętym skrzydle, zachowujemy jednolitą płaszczyznę ściany, bez widocznych zawiasów. Kąt otwarcia może wynosić 180°. Zawias wykonany jest w trzech wersjach: S-5, M-6 i L-7. Wersja S-5 przeznaczona jest do skrzydeł do 80kg i minimalnej grubości 35mm, Dla skrzydeł o grubości od 40mm i wadze do 100kg przeznaczony jest zawias M-6, natomiast wersja L-7 jest rozwiązaniem dla skrzydeł o wadze do 150kg i minimalnej grubości 40mm.

 

Poza bardzo istotnymi walorami estetycznymi, zawias ten został również tak skonstrułowany aby zapewnić maksymalną wygodę przy jego stosowaniu. Kompaktowe wymiary, mała głębokość zabudowy, ułatwiający montaż (do wykonania przez jedną osobę) system Easy-Hook®, prosty i skuteczny sposób regulacji w trzech płaszczyznach , to dodatkowe walory tego rozwiązania.

 

Zawiasy lini argenta® invisible neo wykonane są jako elementy prawo-lewe. Redukuje to stany magazynowe i ułatwia ich zarządzaniem. Stabilna konstrukcja zapewnia długotrwałe użytkowanie.

 

Firma Argent Alu zdobyła nagrody Red Dot Design Award oraz iF Product Design Award dla lini krytych zawiasów „argenta® invisible neo“! „ Jesteśmy bardzo dumni, że uzyskaliśmy tak zaszczytne nagrody. Dwie niezależne grupy ekspertów potwierdziły, że systemy niewidocznych zawiasów argenta® invisible neo wyróżniają się ponadczasowym designem oraz wysoką jakością i funkcjonalnością“ mówi Dyrektor Komunikacji Marketingowej Johan Debaere. “Dzięki ścisłej współpracy z architektami wnętrz, staramy się w krótkim czasie odpowiadać na nowe trendy. Stąd też ekskluzywna odmiana zawiasu argenta® invisible neo o nazwie „Black“

 

20150404renson3Argenta invisidoor® AX: aluminiowa kryta ościeżnica dla drzwi wewnętrznych z zawiasem obrotowym

Argent Alu rozszerza swoją ofertę aluminiowych niewidocznych ościeżnic do drzwi wewnętrznych invisidoor® o nowy produkt invisidoor® AX, współdziałający z zawiasami obrotowymi. Przeznaczony do prostego, szybkiego i ukrytego montażu.

 

Argenta® invisidoor® AX dostarczana jest wraz zamknięciem typu magnotica® (na zapytanie z zamkiem magnetycznym) oraz z zintegrowanym zawiasem obrotowym typu pivotica®. Argenta® pivotica jest kompaktowym, minimalistycznym, niewidocznym zawiasem obrotowym, montowanym w prosty sposób do skrzydła drzwi.

 

„Dzięki tej nowej koncepcji, montaż drzwi obrotowych stał się bardzo prostą czynnością. Wykorzystanie tej ościeżnicy nie wymaga stosowania dodatkowych systemów mocowania w podłodze.“ stwierdza Dyrektor Komunikacji Marketingowej Johan Debaere. „ Rozwiązanie to dostarczane jest w standarcie jako element przygotowany pod malowanie. Dzięki stabilnemu i specjalnie ukształtowanemu profilowi uzyskujemy stabilną konstrukcję, montowaną w łatwy sposób w murze i ograniczającą do minimum możliwość pojawienia się pęknięć na tynku.

 

20150404renson1

argenta® invisidoor® AX – aluminiowa kryta ościeżnica dla drzwi wewnętrznych z zawiasem obrotowym

 

Argenta® invisidoor® AX przeznaczona jest do różnego typu drzwi o wymiarach standardowych jak i niestandardowych, w nowobudowanych jak i restaurowanych budynkach, dla ścian o minimalnej grubości od 70mm. Ościeżnica ta sprawdza się doskonale w takich miejscach jak – połączenie kuchni z jadalnią, pokoju z garderobą. Do otwierania skrzydła nie ma konieczności użycia klamki, otwieramy je popychając je w obu kierunkach“

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.