20150722 Pilkington szyby samochodoweJuż październiku będzie miał premierę 24. z serii filmów o Jamesie Bondzie „Widmo”. Tym razem Daniel Craig, który po raz kolejny wcieli się w rolę tytułowego bohatera będzie jeździł m.in. Range Roverem Sport SVR. W kolejnej części przygód Jamesa Bonda nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Szyba przednia i wszystkie boczne Range Rovera Sport SVR zostały wyprodukowane w polskich fabrykach Pilkington, w Sandomierzu i Chmielowie k. Tarnobrzega.

 

 

W grudniu 2014 zespół Jaguar Land Rover SVO (Special Vehicles Operations) skontaktował się z firmą Pilkington w sprawie wyprodukowania specjalnych szyb bocznych laminowanych dla nowego Range Rover Sport (L494). W związku z tym oprócz seryjnej produkcji szyb dla najnowszego tego modelu w Sandomierzu wyprodukowano specjalny wariant szyb bocznych, zgodny w wymogami produkcji filmu – pracy kamery.

 

Podstawową funkcją i jednocześnie najważniejszym wymogiem Land Rovera miała być wyjątkowa transparentność (przejrzystość) w celu uzyskania jak najlepszej jakości zdjęć filmowych. Zwykle cały proces produkcyjny trwa 12 tygodni od zamówienia, jednak w związku z tym, że było to bardzo pilne zamówienie szyby udało się przygotować w ciągu zaledwie 3 tygodni.


- Zadanie było o tyle specyficzne, że do tej pory nie produkowaliśmy dla Range Rovera szyb w konstrukcji wymaganej do zdjęć na planie filmowym – mówi Paweł Czerwiński. Inżynier Rozwoju Projektu PAP.

 

Range Rover Sport SVR
Land Rover wyprodukował od 2005 roku ponad 500.000 sztuk Range Rovera Sport - kategorię samochodów SUV o sportowym zacięciu. Osiągi wersji SVR Range Rover Sport SVR, 550-konnego zespołu napędowego będą jeszcze lepsze niż w przypadku Range Rovera Sport, cieszącego się renomą najszybszego, najzwrotniejszego i najbardziej dynamicznego Land Rovera w historii.


Range Rover Sport SVR jest dziełem zespołu Special Vehicle Operations firmy Jaguar Land Rover. Oznaczenie SVR będzie w przyszłości umieszczane na wszystkich modelach, które będą cechowały się wyczynowymi osiągami. Wersje specjalne tego modelu będą produkowane równolegle z dotychczasowymi i sprzedawane w autoryzowanej sieci dilerskiej Land Rover.

 

Markowe Szyby
Pilkington jest światowym producentem oryginalnych szyb samochodowych. W Polsce firma prowadzi również ogólnopolską sieć warsztatów zarówno własnych pod brandem Markowe Szyby, jak i partnerskich zlokalizowanych w większości miast i miejscowości w Polsce - m.in. w: Krakowie, Wrocławiu, Sopocie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Piekarach Śląskich Katowicach, Tarnobrzegu, Warszawie, Szczecinie. W portfolio ofertowym Pilkington znajduje się naprawa, wymiana (montaż) oraz sprzedaż markowych szyb samochodowych o jakości szyb oryginalnych.


Szyby Pilkington spośród innych innych wyróżnia status oryginalnych części zamiennych o klasie "Q" wg. GVO / BER. Spełniają one wszystkie polskie wymogi prawne dla oryginalnych części zamiennych. Oznacza to, że szyby produkowane z logo Pilkington są równoważnej jakości jak te z logo producenta samochodów.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.