Lato zbliża się wielkimi krokami. A wraz nim czas spotkań przy grillu, prac w przydomowym ogródku i delektowania się poranną kawą na skąpanym w słońcu tarasie. Czas, gdy nasz dom dosłownie otwiera się na ogród. Jak sprawić, by nasz świat nie miał niepotrzebnych barier? Firma MS więcej niż OKNA proponuje trzy rozwiązania drzwi tarasowych, dzięki którym przejście z salonu na zewnątrz będzie płynne i komfortowe.

 

20160422MS wiecej niz OKNA rozwiazania tarasowe 1

 


Minął czas, w którym salon spotykał się z ogrodem w niewygodnych i wąskich drzwiach balkonowych, których wysoki próg był przyczyną niejednego upadku. Obecnie, projektując wymarzony dom, możemy zadbać o duże przeszklenia gwarantujące dostęp światła i poczucie otwartej przestrzeni. Możemy zdecydować się na wygodne i bezpieczne drzwi tarasowe, które otworzymy bez wysiłku, ale które dla niepożądanych gości będą poważnym utrudnieniem we włamaniu.

 

 

Oferta firmy MS więcej niż OKNA - jednego z czołowych polskich producentów stolarki okiennej, obejmuje aż trzy komfortowe rozwiązania drzwi tarasowych, które spełnią zróżnicowane potrzeby i oczekiwania. Czym się charakteryzują?

 

20160422MS wiecej niz OKNA rozwiazania tarasowe 2

 


Bezpieczne i komfortowe
Patio PSK to drzwi uchylno-przesuwne, które pozwalają na przeszklenie ściany o wysokości 2,5 i szerokości 3,3 metra, a przy zastosowaniu dwóch ruchomych skrzydeł (i dodatkowych rozwiązań podnoszących stabilność i wytrzymałość) szerokości nawet 6 metrów! Maksymalne wymiary drzwi tarasowych z tego systemu zależą od kilku czynników m.in. koloru stolarki, umiejscowienia okna w budynku czy rodzaju i ciężaru szyby. W rozwiązaniach tych, po otwarciu skrzydło wysuwa się z ramy przy odpowiednim ustawieniu klamki, aby następnie umożliwić płynne przesunięcie go wzdłuż prowadnicy. Dzięki zastosowaniu automatu PSK 200Z wydatnie wspomagającego obsługę, otwieranie, zamykanie i ryglowanie drzwi ważących nawet 200 kg odbywa się bez wysiłku jedną ręką.

 

 

20160422MS wiecej niz OKNA rozwiazania tarasowe 4


Patio PSK to ukłon w stronę bezpieczeństwa. Kwestia ta - w przypadku drzwi tarasowych jest tym istotniejsza, że jak dowodzą policyjne statystyki, niemal połowa włamań do budynków jednorodzinnych dokonywanych jest właśnie przez drzwi od ogrodu. PSK wyposażone są w zabezpieczenia antywłamaniowe, takie jak grzybki we wszystkich narożach zapobiegające podważeniu skrzydła. System oferuje również szeroką paletę wyposażenia dodatkowego.


By poczuć przestrzeń
Otwarte przestrzenie i duże przeszklenia to jeden z najpopularniejszych trendów nowoczesnej architektury. Któż z nas, odpoczywając w salonie nie chciałby obserwować skąpanego w słońcu, lub przeciwnie - pokrytego białym puchem ogrodu? Aby zapewnić wnętrzu dostęp światła słonecznego, a dodatkowo otworzyć je na ogród lub taras, zastosować możemy wielkoformatowe drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST.

 

20160422MS wiecej niz OKNA rozwiazania tarasowe 5

 


Rozwiązanie to pozwala na przeszklenie praktycznie całej szerokości ściany (maksymalna długość to 12 metrów) i stworzenie komfortowego przejścia o szerokości kilku metrów. Mimo relatywnie dużej wagi (nawet do 300 kg) ich otwieranie i zamykanie jest dziecinnie łatwe i nie wymaga żadnego wysiłku. Podczas otwierania, drzwi najpierw unoszą się delikatnie do góry, a następnie przesuwają równolegle w bok, wzdłuż prowadnicy. Pozwala to oszczędzać miejsce, które musielibyśmy wygospodarować dla standardowych drzwi rozwieranych. Kolejne ułatwienie to niewysoki, zamontowany niemal na równi z podłogą ciepły próg.

 

Jego przekroczenie nie nastręcza żadnych problemów nawet gdy chcemy wyprowadzić na taras wózek, czy stoliczek na kółkach.
Dodatkowo Patio HST, podobnie jak wszystkie okna MS zapewnia dobrą ochronę przed stratami ciepła. Konstrukcja ta, wyposażona w szybę SUPERtermo 0,5 W/m2K z ciepłą kolorową ramką CHROMATECH ultra, ciepły niski próg i termiczne wzmocnienie w ramie, w schemacie A (skrzydło aktywne po lewej lub prawej stronie) o wymiarach 5,6 x 2,4 m osiągają Uw=0,8 W/m2K.

 

20160422MS wiecej niz OKNA rozwiazania tarasowe 3

 


Jeszcze więcej
Trzecia z opcji proponowanych przez MS więcej niż OKNA, drzwi Patio HST ExternAL, pozwala na jeszcze większe szaleństwa w projektowaniu. Wykonane z aluminium profile dają możliwości nieosiągalne dla konstrukcji PCV. Warto choćby wymienić: możliwość zestawienia kilku par skrzydeł, tak by ich maksymalna szerokość wyniosła nawet 13 metrów, dobudowanie naświetli górnych i bocznych, a także wbudowanie w ogród zimowy czy fasadę słupowo - ryglową.
A wszystko to przy zastosowaniu licznych mechanizmów antywłamaniowych i zachowaniu wysokich parametrów termicznych. Przy wymiarach skrzydła 3,0 x 2,9 m Patio HST ExternAL osiąga Uw=0,84 W/m2K. Drzwi te dostępne są w pełnej palecie kolorystycznej RAL i oklein drewnopodobnych.
www.ms.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.