Wybierając stolarkę okienną największą uwagę przywykliśmy przykładać do ram. To one kryją decydujące o termice okna komory, profile, wzmocnienia i okucia. Często zapominamy przy tym, że równie wiele funkcji posiadać może... szyba. Choć transparentna, posiada wiele ukrytych cech.


Szyba w nowoczesnym oknie to znacznie więcej niż szkło umożliwiające dopływ światła słonecznego. Dzięki zastosowaniu wielu innowacyjnych, choć często zupełnie niewidocznych gołym okiem rozwiązań, ten największy pod względem powierzchni element okna, pozwala na spełnienie różnorakich potrzeb i oczekiwań użytkowników. Jakich?

 

Dostępne obecnie w ofercie MS więcej niż OKNA szyby zespolone oferują między innymi funkcje takie jak: ochrona termiczna (zarówno przed zimnem jak i ciepłem), akustyczna, a także przed włamywaczami i zranieniem potłuczonym szkłem. Co jeszcze?

 

20160422MS wiecej niz OKNA 1

 


Kiedy liczy się komfort cieplny
Zasadnicza funkcja okna, a więc również zastosowanej w nim szyby, to odseparowanie wnętrz naszych domów i mieszkań przed napływającym z zewnątrz chłodem. Firma MS więcej niż OKNA proponuje swoim klientom wiele rozwiązań, które umożliwiają maksymalną izolację termiczną. Wśród nich warto zwrócić uwagę na potrójną szybę SUPERtermo 0,5 W/m²K z najnowszej generacji powłoką termiczną ClimaGuard Premium2. Powłoka ta sprawia, że do wnętrza przedostaje się więcej światła, a co za tym idzie - również ciepła słonecznego, co w zimie jest nie do przecenienia. Szyba ta pozwala na uzyskanie dla okna referencyjnego (wym. 1230x1480 mm) współczynnika przenikania ciepła o wartości nawet do Uw=0,72 W/m²K.


Z drugiej strony, okienne szyby mogą nas również przed ciepłem... chronić. Mowa tu o szybach przeciwsłonecznych. To je widzimy w domach, blokach lub wieżowcach, gdy odbijając promienie połyskują na błękitno lub zielono. Produkt ten pozwala na znaczne obniżenie współczynnika g (parametru przenikania energii słonecznej), a tym samym na obniżenie przenikającego latem do naszych wnętrz ciepła.

 

20160422MS wiecej niz OKNA 2


Bezpieczeństwo nade wszystko
W portfolio MS więcej niż OKNA znajdziemy również wiele rozwiązań, które mają na celu przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. I to dwojako rozumiane.
Przed kradzieżą ochronią nasze domy szyby antywłamaniowe. Czymże są? To dwie tafle szkła o grubości 4 milimetrów, sklejone (laminowane próżniowo) czterema warstwami specjalnej folii PVB w klasie wytrzymałości P4A. Produkt ten jest wymagany do okien w klasie bezpieczeństwa RC2 - czyli innymi słowy okien, które powstały po to, by znacznie utrudnić złodziejom zadanie i zniechęcić ich do pomysłu dostania się do naszych domów.

 

20160422MS wiecej niz OKNA 3


Z kolei przed złymi konsekwencjami szalonej zabawy maluchów uchronią nas tak zwane szyby bezpieczne. Standardowe szyby po uderzeniu nie rozpadają się na ostre kawałki, którymi nietrudno się zranić. Szyby bezpieczne, podobnie jak te stosowane w samochodach: te laminowane pozostają sklejone specjalną folią (jak szyba przednia), natomiast te hartowane - rozpadają się na małe elementy o mniej ostrych krawędziach, a przy okazji są łatwiejsze do uprzątnięcia (jak boczne szyby samochodu). MS więcej niż OKNA proponuje szyby bezpieczne w dwóch klasach 2B2 (dwie 3-milimetrowe tafle sklejone dwiema warstwami folii), lub P2A (szkło 4-milimetrowe).


Żeby nie było za głośno
Coś dla siebie w ofercie MS znajdą również ci, którzy nade wszystko cenią sobie ciszę. Szyby akustyczne, podobnie jak te bezpieczne, wzmocnione są folią PVB, która utrudnia przenikanie dźwięków. Zastosowanie jej pozwala na podwyższenie właściwości akustycznych okna ze standardowych 35 decybeli, nawet do 46 dB. Wartość ta, na tle produktów konkurencyjnych, to wyjątkowo dobry wynik!

 

20160422MS wiecej niz OKNA 4


Dla tych zaś, którzy poszukują unikalnych właściwości estetycznych i dość już mają tradycyjnych transparentnych przeszkleń, MS przygotowało szyby ornamentowe. Produkt ten, dzięki wytłoczonemu wzorowi przepuszcza światło dzienne - spełnia więc funkcję doświetlającą, ale na tyle zniekształca obraz, że zapewnia nam intymność. Szyby ornamentowe to idealny produkt na przykład do łazienek lub na klatki schodowe, gdzie - chociażby podczas zachodu słońca - z pewnością zapewnią niepowtarzalne wrażenia estetyczne.

 

20160422MS wiecej niz OKNA 5


Wiele w jednym
Co bardzo ważne, powyższe funkcje szyb można ze sobą niemal dowolnie łączyć i zestawiać tworząc produkt, który możliwie najpełniej spełni nasze potrzeby. I tak zamówić możemy szybę, która równocześnie będzie i antywłamaniowa, i przeciwsłoneczna, a do tego da nam ochronę przed hałasem! Lub też pokusić się możemy na szybę ornamentową, która równocześnie będzie mieć wysokie parametry termiczne. Co wybrać? Wszystko zależy od Państwa!

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.