Trwałe, ładne i wygodne w użytkowaniu – takie powinno być okno, które wybieramy do swojego domu. Najbardziej popularne obecnie wyroby z PVC zapewniają wysoką funkcjonalność i korzystny stosunek jakości do ceny. Okna drewniane charakteryzuje z kolei naturalny, elegancki wygląd. Połączenie najlepszych cech tych dwóch rozwiązań znajdziemy w nowoczesnej stolarce okiennej z PVC, która wygląda jak wykonana z drewna.

 

20140422MS wiecej niz OKNA okno Wood Look profil 2

 


Wybór materiału z jakiego wykonane jest okno to jedna z kluczowych kwestii przy jego zakupie. Stolarka okienna, którą kupujemy na lata, powinna nie tylko chronić, ale także zdobić budynek, dlatego istotne znaczenie mają jej walory estetyczne. Okna drewniane charakteryzują się ponadczasowym, wyjątkowym wyglądem. Wyroby z PVC to rozwiązania ekonomiczne, funkcjonalne i łatwe w konserwacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, opracowane zostały rozwiązania łączące w jednym produkcie estetykę drewna z zaletami stolarki okiennej PVC.


Atrakcyjny design, przystępna cena
Mimo upływu lat i rozwoju nowych materiałów budowlanych, drewno wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Jego ciepło i elegancki wygląd sprawiają, że jest z powodzeniem wykorzystywane do budowy okien i drzwi. Drewno, jako naturalny materiał, jest wrażliwe na działanie czynników atmosferycznych. Wykonana z niego stolarka okienna wymaga odnowienia powłoki malarskiej od zewnątrz co 3-5 lat, a w skrajnych warunkach nawet częściej. Drewno jest również stosunkowo drogie, co wpływa na koszt wyprodukowanych z niego wyrobów. Dlatego, aby spełnić oczekiwania współczesnych odbiorców poszukujących atrakcyjnego designu w rozsądnej cenie, opracowano okno PVC idealnie przypominające drewniane.

 

20140422 MS wiecej niz OKNA okno Wood Look profil 1

 

– Charakterystyczne dla okien z drewna, innowacyjne łączenie ram i skrzydeł oraz bogata kolorystyka obejmująca 30 oklein powodują, że okno PVC Wood Look wygląda niczym drewniane – mówi Artur Głuszcz, Dyrektor ds. Produkcji MS więcej niż OKNA, firmy oferującej szeroką gamę rozwiązań z zakresu stolarki okiennej i drzwiowej – To rozwiązanie wykorzystujące najnowsze technologie, a jednocześnie inspirowane wyjątkowym pięknem drewna. Sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i obiektach zabytkowych, gdzie wymagana jest zgodność architektoniczna – uzupełnia ekspert.

 

20140422 MS wiecej niz OKNA okno Wood Look 3


Materiał przyjazny dla środowiska
Polichlorek winylu, z którego wykonane są okna PVC to materiał, który nie wydziela substancji niebezpiecznych. Nie stanowi zagrożenia podczas eksploatacji i w trakcie procesów produkcyjnych, np. podczas cięcia profili okiennych. PVC stosowane w stolarce okiennej może być również poddawane recyklingowi. – Raz wytworzony polichlorek winylu dzięki recyklingowi może być wykorzystany jeszcze 7-krotnie. Jest to korzystne z punktu widzenia ekologii i kieszeni konsumentów.

 

20140422 MS wiecej niz OKNA okno Wood Look 1


Stosując ten materiał zyskujemy stolarkę okienną z PVC o wyglądzie drewnianej, chroniąc przy tym zasoby leśne – wyjaśnia Artur Głuszcz.


Doskonałe parametry
Poza estetyką, w przypadku stolarki okiennej liczą się parametry użytkowe decydujące o tym, jak okno sprawdzi się w starciu z zimnem czy deszczem. Klasyczna konstrukcja okna Wood Look kryje w sobie nowoczesne rozwiązania zapewniające skuteczną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych.

 

20140422 MS wiecej niz OKNA okno Wood Look naroznik

 

– Okno powinno minimalizować straty energii cieplnej w budynku. W opracowanym przez nas wyrobie osiągnęliśmy jeden z najlepszych parametrów termicznych na rynku – Uw=0,72 W/m2K dla okna referencyjnego o wymiarach 1230x1480 mm. Jest to efekt zastosowania specjalnej potrójnej szyby, opatentowanych wzmocnień termicznych SteelPUR® i ciepłych kolorowych ramek – podkreśla ekspert MS więcej niż OKNA.

 

20140422 MS wiecej niz OKNA okno Wood Look 2


Estetyka drewna w nowym wydaniu, jaką oferują nowoczesne okna PVC, spełnia wymagania współczesnych odbiorców. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy cieszyć się nie tylko ciepłym wyglądem profili okiennych, ale również ciepłem i komfortem domowego ogniska, chronionego przez specjalnego strażnika – piękne, funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu okno.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.