Nie trać już czasu na zajmowanie się domem. Przyszedł moment, kiedy to dom powinien zająć się Tobą. Nie, to nie jest scenariusz futurystycznego filmu, tylko szansa na znaczne ułatwienie codziennego życia. Dom inteligentny, w którym nowoczesne systemy współpracują dla Twojego komfortu i bezpieczeństwa, jest już w zasięgu ręki. Jednym z jego elementów są produkty MS więcej niż OKNA.

 

20161211MS wiecej niz OKNA 3


Dom nie musi być tylko schronieniem przed światem. Może być też naszym aktywnym sprzymierzeńcem w codziennym życiu, znacząco ułatwiającym wykonywanie obowiązków, a także - co bardzo ważne - dbającym o bezpieczeństwo naszej rodziny i dobytku. Dzięki najnowocześniejszej technologii proponowanej przez firmę Somfy i współpracującej m.in. z produktami MS więcej niż OKNA, powrót po ciężkim dniu pracy lub odpoczynek w wolne weekendy wyglądać może zupełnie inaczej niż dotychczas.

 

Dom może sam przygotować się na nasz powrót - po przyciśnięciu jednego klawisza w smartfonie światła na podjeździe same się rozświetlą, brama wjazdowa i drzwi do garażu otworzą automatycznie... A w środku budynku? Ogrzewanie włączy się o określonej godzinie, na korytarzu, w kuchni i w salonie rozbłyśnie oświetlenie, żaluzje ustawią się w komfortowej pozycji, a zintegrowane z systemem urządzenia - obudzą się i rozpoczną swoją pracę - dokładnie tak jak chcemy.

 

20161211MS wiecej niz OKNA 4


Czyż ta perspektywa nie jest kusząca? Jak szacują eksperci obecnie rynek domów inteligentnych wart jest około 100 mln złotych. Według prognoz opartych na dynamice rynków zachodnich, na przestrzeni najbliższych pięciu lat wartość ta znacząco wzrośnie. Wraz z podniesieniem stopy życiowej, coraz więcej osób nie tylko oczekuje lepszej jakości codziennego życia, ale też szuka rozwiązań mogących te pragnienia urzeczywistnić. Somfty i MS więcej niż OKNA właśnie to oferują.


Dom sterowany smartfonem
Ideą systemów inteligentnych jest możliwość zdalnego sterowania najróżniejszymi elementami wyposażenia domu. I tak, dzięki systemom Connexoon Window i TaHoma Premium firmy Somfy, z każdego miejsca na świecie możemy zlecić na przykład otwarcie okien i rozsunięcie rolet - wystarczy smartfon i połączenie z internetem. Dzięki wykorzystaniu czujników nasłonecznienia i temperatury, zimą system automatycznie opuści rolety i zatrzyma ciepło uciekające z mieszkania.

 

20161211MS wiecej niz OKNA 1

 

Latem ta sama funkcja ochroni nas przed nadmiarem promieni słonecznych i pozwoli częściowo zrezygnować z klimatyzacji (a to z kolei oznacza sporą oszczędność wydatków). W codziennym użytkowaniu bardzo przydatne okażą się także dedykowane scenariusze. Kilka prostych ruchów na tablecie lub w smartfonie przed podróżą wystarczy, by każdego dnia rolety i żaluzje odsłaniały się i zasłaniały tak jak tego chcemy.


Poczuj się bezpiecznie
Systemy domów inteligentnych pozwalają również zabezpieczyć dom przed włamaniem. Silnik bramy zapobiega próbom siłowego otwarcia, podobnie działają rolety zewnętrzne. Połączone z monitoringiem czujniki ruchu i dymu, pozwolą Ci spać spokojnie i mieć poczucie, że dom zawsze znajduje się pod Twoją pełną kontrolą.

 

20161211MS wiecej niz OKNA 5

 

Zintegrowane z oknem czujniki wykrywające otwarcie skrzydła (niewidoczne, bo schowane w środku) w przypadku próby siłowego lub niepożądanego otwarcia (na przykład przez dziecko) - uruchomią instalacją alarmową. Ponadto informację o otwarciu okna czujniki mogą również przekazać systemowi grzewczemu. Dzięki temu możliwe jest wyłączenie ogrzewania na czas wietrzenia pomieszczeń, co w praktyce oznacza duże oszczędności.


Co niezwykle istotne, zarządzanie inteligentnym domem jest niezwykle proste. Do jego obsługi nie trzeba godzinami studiować skomplikowanej instrukcji. Nie jest też potrzebne szkolenie. Najnowsze systemy są intuicyjne w obsłudze i w pełni zintegrowane np. z produktami MS więcej niż OKNA. Aplikacją steruje się w kilku prostych ruchach, a samo programowanie zabiera niewiele czasu. A dzięki temu, że wszystko działa bezprzewodowo, instalacja rozwiązań nie wymaga remontów i obwijania domu pajęczyną kabli.

 

20161211MS wiecej niz OKNA 2

www.ms.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.