Biel to kolor, który przez ostatnie lata niepodzielnie panował w polskiej stolarce okiennej i w gustach klientów. Teraz trend ten zaczyna się zmieniać. Choć białe okna nadal są najchętniej kupowane, to coraz częściej decydujemy się również na kolorowe lub imitujące drewno ramy i skrzydła. Jakie kolory cieszą się największą popularnością i jak ułatwić sobie dopasowanie okna do elewacji i aranżacji pomieszczeń wewnątrz domu?

 

20160909 MS wiecej niz OKNA 1

 


Z kolorem okien jest trochę tak jak z barwą samochodu. Niby nie ma znaczenia - bo przecież najważniejsze są parametry stolarki, ale przecież to właśnie kolor widzimy najczęściej i to on przykuwa nasz wzrok. Dlatego też, coraz częściej kupując okna pozwalamy sobie na rezygnację z przewidywalnej i neutralnej bieli, na rzecz wybarwień ciekawszych. Ta mała zmiana potrafi kompletnie zmienić wizerunek domu i nadać mu kompletnie inny, fascynujący charakter.

 

20160909 MS wiecej niz OKNA 2


MS więcej niż OKNA w swojej ofercie ma ponad 40 różnych propozycji kolorystycznych okien PVC. Wśród nich nie brakuje dekorów inspirowanych wyglądem naturalnego drewna i metali - aluminium i stali, a także wzorów jednobarwnych. Na jaki się zdecydować? No cóż to zależy przede wszystkim od naszego gustu, a także planowanego koloru i rodzaju elewacji.

 

20160909 MS wiecej niz OKNA 3

 


Kolor jest trendy
Do budynków utrzymanych w nowoczesnym stylu z pewnością najbardziej pasować będą okna o wyglądzie industrialnego metalu. MS więcej niż OKNA szczególnie poleca ciemnoszary dekor Anthratzitgrau oraz Metbrush Alu o strukturze szczotkowanego aluminium. Znakomicie odnajdą się też zdecydowane i nasycone barwy: ciemno-zielony, ciemno-czerwony czy granatowy.

 

20160909 MS wiecej niz OKNA 1Antratzit naroznik MS


Szeroki wybór czeka również tych, którzy szukają dekorów inspirowanych drewnem. Wśród najpopularniejszych wzorów MS więcej niż OKNA znajdują się dekory dębowe: Sheffield Oak light, który wzbudził duże zainteresowanie na targach okiennych w Norymberdze, Mediolanie i w Paryżu, a także rustykalny Winchester XA, którego dobrze uwidocznione słoje i sęki z pewnością zyskają uznanie poszukujących bliskości z naturą.

 

20160909 MS wiecej niz OKNA 1Dab bagienny naroznik MS


Paleta kolorystyczna MS więcej niż OKNA obejmuje również dekory starsze, ale cieszące się stałą popularnością. Wśród nich na wymienienie zasługują: Złoty dąb, Orzech czy Dąb bagienny, a także - już tradycyjnej - odcienie bieli i kremów.

 

20160909 MS wiecej niz OKNA 1Metbrush Alu naroznik MS

 


A co z aranżacją wewnątrz?
Kiedy zastanawiamy się nad doborem stolarki okiennej i jej ewentualnej kolorystyce, myślimy przede wszystkim o jej dopasowaniu do elewacji budynku. Chcemy by obie barwy pasowały do siebie i tworzyły spójną, harmonijną i ciekawą estetycznie całość.

 

20160909 MS wiecej niz OKNA 1Sheffield naroznik MS

 

Nader często zapominamy o tym, że nasze okna będziemy oglądać zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. I tu rodzi się problem. Niezwykle często okazuje się bowiem, że wybrany dekor ramy i skrzydła, choć doskonale komponuje się z elewacją, nijak nie pasuje do wymarzonej aranżacji sypialni czy kuchni. Co wtedy?

 

20160909 MS wiecej niz OKNA 1Tannengruen naroznik MS


Sposobem na uniknięcie tego problemu jest zdecydowanie się na również proponowane przez MS więcej niż OKNA okna dwukolorowe - oklejone inną okleiną z obu stron. Wówczas możemy cieszyć się urokiem ulubionego dekoru kiedy patrzymy na dom z zewnątrz, bez konieczności martwienia się o to jak wkomponować go w aranżacje wewnątrz.

 

20160909 MS wiecej niz OKNA 1Winchester naroznik MS

 


www.ms.pl

 

20160909 MS wiecej niz OKNA 1Zloty dab naroznik MS

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.