Blisko 200 firm zaprezentuje swoją najnowszą ofertę drzwi, okien, osłon, bram i ogrodzeń podczas najważniejszych w Polsce targów budownictwa. Wśród nich nie zabraknie naturalnie liderów branży.
Stolarka otworowa to jeden z najprężniej działających sektorów polskiej gospodarki. Wystarczy spojrzeć na liczby – tylko w 2015 eksport drzwi i okien do europejskich krajów wyniósł 9,7 miliona sztuk! Doskonałej jakości produkty, zaawansowane technologicznie procesy produkcji, a do tego przystępna cena to główne atuty, które jak widać, znajdują odzwierciedlenie w ilości zamówień spływających z zagranicznych rynków.

 

20170111Budma foto z ekspozycji


Branża stolarki otworowej wprowadza co rusz nowe, interesujące propozycje, charakteryzujące się wysoką jakością i niezwykłymi parametrami. Nie dziwi zatem aż 11 (z 26 łącznie!) prestiżowych wyróżnień Złotym Medalem MTP targów BUDMA, przyznanych właśnie produktom stolarki otworowej.


Podczas targów zobaczymy między innymi najnowsze propozycje firmy FAKRO, jak np. drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky, posiadające wszystkie najnowsze rozwiązania zintegrowane w jeden produkt, dając tym samym najwyższą jakość i komfort obsługi.


Warto również zobaczyć system EMO firmy Stropex, dzięki któremu wyeliminujemy mostki termiczne, zawilgocenie oraz tworzenie się pleśni w obrębie okna. System szczególnie polecany jest dla domów pasywnych i energooszczędnych.


Kolejnym, ciekawym rozwiązaniem są drzwi Porta EXTREME RC 3, charakteryzujące się bardzo dobrym wyciszeniem na poziomie 37dB oraz niezwykłą klasą ognioodporności (aż do 30 min) i dymoszczelnością przy zachowaniu przyjemnego dla oka designu.


W Poznaniu zobaczymy również jedyne dostępne na rynku panele bramowe z podwójną przekładką termiczną firmy KRAT-MET, supertermoizolacyjne schody typu LTK Energy oraz okno uchylno – obrotowe FPP-V preSelect2, które zaprezentuje FAKRO, wyjątkowy system szwajcarskich okien przesuwnych Sky-Frame, ościeżnice metalowe szybkiego montażu FAST prezentowane przez PORTA KMI, eleganckie i nowoczesne drzwi z kolekcji Destino Unico firmy INVADO, system okien unoszono – przesuwnych z technologią STEP firmy Adams H. Pędzich, nowatorski system okien Energeto 500 View, który przedstawi Fabryka Okien i Drzwi MIROX.


Ciekawie zapowiada się również strefa pokazów dobrych praktyk montażowych wyrobów stolarki budowlanej MONTERIADA. Tutaj zobaczymy na żywo montaż produktów dostarczonych przez partnerów strefy: AIB, Aluplast, FAKRO, GERDA, Hormann, Wkręt-Met Klimas, PORTA Drzwi, Stanley Black&Decker oraz Soudal.

 

20170111Windoortech - Fabryka Okien

 

 


Równolegle odbędą się Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH prezentując swoją kompleksową ofertą najnowszych na rynku produktów, komponentów oraz rozwiązań systemowych niezbędnych do produkcji okien, drzwi, bram i systemów fasadowych.


Swój udział w targach zapowiedzieli tacy liderzy branży jak m.in. : Homg, Imac, SCM, Elumatec, Rotox, R&Dtech, Urban, Fimtec, GU, Winkhaus, Ponzio, Aluplast.


Wśród Złotych Medalistów targów WINDOOR-TECH znalazła się linia zgrzewająco-czyszcząca typu turbo S-line z technologią ContourLine Classic firmy Stürtz (elumatec Polska) pozwalająca, w procesie zgrzewania bezwypływkowego, na uzyskanie innowacyjnego wyglądu zgrzewu o niespotykanej dotąd wąskiej spoinie, bez śladów obróbki mechanicznej.

 

Zwiedzający targi zainteresują się zapewne produktem firmy EMMEGI GROUP - piłą dwugłowicową PRECISION, która na rynku polskim dystrybuuje R&D TECH. Jest ona 3 i 5-osiowa, przeznaczona do obróbki aluminium, PCV i lekkich stopów metali, z automatycznym posuwem ruchomej głowicy tnącej, elektroniczną regulacją kątowego ustawienia 45° (wewnętrzne) do 15° (zewnętrzne) z dokładnością do 280 miejsc w obrębie każdego stopnia.

Na uwagę zasługuje również zgrzewarka kształtowa SL4 FF EVO firmy GRAF SYNERGY (FIMTEC Polska), która łączy kształtowo profile PVC o dowolnych kształtach i bardzo różnych powierzchniach (folie, nakładki ALU, forniry etc.) uzyskując zaokrąglenie zewnętrznej tylnej krawędzi w zgrzanym narożu. Jest to obecnie jedyne tego typu rozwiązanie dostępne na rynku.


W przestrzeni targów WINDOOR-TECH tradycyjnie pracować będzie pełnowymiarowy, zaawansowany park maszyn produkujący okna i drzwi w czasie rzeczywistym, przy użyciu najlepszych komponentów, czyli „Fabryka Okien na Żywo”. Powiązane w węzły technologiczne sekcje utworzą linię produkcyjną wraz z jej otoczeniem, odzwierciedlając sytuację w prawdziwym zakładzie produkcyjnym.

 

W 2017 roku „Fabryka Okien na Żywo” po raz pierwszy produkować będzie okna i drzwi aluminiowe, które zostaną przekazane na cel charytatywny – do Fundacji Patria. Partnerami przedsięwzięcia zostały firmy z branży okiennej: Elumatec, Elusoft, Stuertz, Orgadata, Mirox, Winkhaus oraz Ponzio.


Więcej na www.budma.pl i www.windoortech.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.