Jeszcze nigdy temat ochrony klimatu nie był tak aktualny jak dziś. Wszędzie na świecie wyjątkowe zjawiska pogodowe przypisuje się zmieniającemu się klimatowi oraz wymagania dotyczące wyraźnej redukcji wydalania dwutlenku węgla stają się coraz głośniejsze i dobitne.
Aby móc to osiągnąć w ramach oszczędności energetycznej trzeba zredukować spalanie paliw skamieniałych oraz produkować więcej energii odnawialnej.
W obu obszarach szkłu przypada znacząca rola w udziale.

ImageFirmy produkujące i obrabiające szkło z międzynarodowej branży szklarskiej konsekwentnie pracowały w ubiegłych latach w obu segmentach rynku nad rozwojem produktów innowacyjnych.

W dziedzinie szkła ciepłochronnego branża porusza się obecnie po wyższych obszarach fizycznej niemożliwości jeśli chodzi o instalacje struktur szklanych. Skrajnie wytrzymałe powłoki szklane zapewniają to, że jedynie mały ułamek energii ucieka z budynku w porównaniu ze starszą generacją szkła.
Nowe instalacje szklane i technologie montażu umożliwiają poza tym duże powierzchnie szklane, które przynoszą zyski energii słonecznej, a mimo to redukują koszty energochłonnych urządzeń klimatyzacyjnych.  W urządzeniach fotowoltaiki i solarotermii wysoce transparentne szkło zapewnia, że słońce bez przeszkód natrafia na chronione moduły PV, a te z kolei pracują efektywnie przez kilka lat.

glasstec oferuje szklaną przyszłość

W obliczu rosnącego znaczenia produktów szklanych w zakresie energooszczędnego budowania glasstec 2008, największe na świecie targi branży szklarskiej, w tym roku odbędą się pod hasłem „szkło i energia“. W dniach od 21 do 25 października pod lupą znajdą się nie tylko najnowsze produkty szklane i zastosowania, lecz także odpowiednie technologie produkcji i obróbki oraz całe spektrum produktów dostawczych. Pokaz specjalny „glass technology live“ odbędzie się pod tym samym hasłem, co cała impreza „szkło & energia“. Pokaz specjalny
i towarzyszące mu sympozjum branżowe ze względu na dobór eksponatów wykraczać będą poza granice tego, co do tej pory było możliwe w zakresie szkła. Prezentacja Status Quo to Prof. Stefan Behling, który również w tym roku ze swoimi współpracownikami z Instytutu Konstrukcji Budowlanych Uniwersytetu w Stuttgarcie organizuje wystawę, jest niewystarczająca.  Już podczas ubiegłych imprez otwierał on ciekawe perspektywy na przyszłość szkła, a tym  samym  oprócz publiczności fachowej przyciągał wielu architektów.

ImageOd produktu bazowego do zastosowania

Na targach glasstec zaprezentowane zostaną najnowsze innowacje całej międzynarodowej branży szklarskiej. W szczególności w rozwijających się obszarze szklanych produktów energooszczędnych wykorzystywanych w osłonach budynków oraz w dziedzinie technologii słonecznej ugruntowana znajomość najnowszych technologii jest niezbędna, aby móc przetrwać na twardym rynku. Kto chce być na bieżąco w zakresie nowości ze szkła, znajdzie aktualny stan rzeczy w tej dziedzinie.
glasstec pokaże, które produkty ze szkła mogą w przyszłości jeszcze poprawić oszczędność energetyczną okien i fasad i w jaki sposób najnowsza generacja modułów fotowoltaicznych estetycznie
i funkcjonalnie da się wkomponować w fasady.
Ponadto duży stopień umiędzynarodowania i niezrównany zakres produktów i tematów najważniejszych targów szklarskich są gwarantami na to, że odwiedzający z branży w ciągu pięciu dni targowych otrzymają kompleksową prezentację przyszłości branży szklarskiej.

Więcej informacji dotyczących targów glasstec 2008 znajdą Państwo pod adresem:
www.glasstec.de.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.