20. edycja targów VITRUM trwała od 3 do 6 października 2017 r. Cztery dni targowe całkowicie poświęcone były przemysłowi szklarskiemu, maszynom i urządzeniom stosowanym przez firmy szklarskie.

 

Te ostatnie uczestniczyły w spotkaniach B2B, konferencjach technicznych, pokazach nowych rozwiązań, a także w wymianie pomysłów i opinii między fachowcami z przemysłu a przedstawicielami rządu. 

 

 

2017 10 2 3

 

 

2017 10 2 4

 

 

2017 10 2 5

 

 

2017 10 2 1

 

 

– Przyjęliśmy z zadowoleniem pozytywne opinie naszych wystawców i gości. Były to cztery bardzo pracowite dni, a od dzisiaj będziemy kontynuować wzmacnianie już osiągniętych celów i będziemy tworzyć nowe perspektywy na przyszłość dla przemysłu szklarskiego – powiedział Dino Zandonella Necca, prezes targów VITRUM.

 

 

 

 

2017 10 2 2

 

 

– Najważniejsze były w tym roku spotkania fachowców, seminaria, warsztaty i ciekawe działania towarzyszące, takie jak wystawa Unique Interpretations – Glass experiences (Niepowtarzalne interpretacje – eksperymenty ze szkłem). Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie i wskazuje na to, że targi VITRUM są imprezą dla gości o zróżnicowanych zainteresowaniach. Potwierdzili to liczni dziennikarze zagraniczni, akredytowani przy tegorocznej edycji targów – dodała Laura Biason, dyrektor targów VITRUM.

 

 

 

 

 

VITRUM 2017 były magnesem przyciągającym przedstawicieli firm przetwarzających szkło, którzy przyjechali z całego świata, od Stanów Zjednoczonych przez Europę Wschodnią, Amerykę Południową, Daleki Wschód, po Afrykę Południową.

 

Szczególnie udane okazało się zaproszenie do Mediolanu zagranicznych gości, zorganizowane przy wsparciu Włoskiej Agencji Handlowej (ITA), wystosowane do 109 przedstawicieli firm i stowarzyszeń z 12 krajów – czołowych graczy na rynku szklarskim.

 

 

2017 10 2 6

 

 

2017 10 2 7

 

 

2017 10 2 8

 

 

– Cieszymy się nie tylko z dużego zainteresowania targami VITRUM wyrażanego przez gości z zagranicy, ale też z dużej obecności przedstawicieli firm włoskich, co jest wymiernym dowodem na pozytywny zwrot na rynku włoskim, czemu z pewnością sprzyja rozwój instrumentów udostępnianych przez rząd w ramach krajowego planu 4.0.

 

Zdecydowaliśmy się wnieść swój wkład do programu, organizując seminarium z nim związane, które zostało bardzo pozytywnie odebrane przez specjalistów z branży – podsumował prezes Dino Zandonella Necca.

 

– Nasza branża znajduje się w fazie nadzwyczajnego, twórczego „wrzenia” i jest doskonale dostosowana do nowych możliwości oferowanych przez „inteligentne”, samosterujące maszyny nowej generacji, określane jako Przemysł 4.0. Udało nam się nie tylko zobaczyć, ale także doświadczyć postępów w umiejętnościach firm, które są liderami branży maszyn – dodała Laura Biason.

 

 

 2017 10 2 9

 

 

2017 10 2 10

 

 

Następna edycja targów VITRUM będzie odbywać się w 2019 roku. Wszystkie materiały informacyjne dotyczące tegorocznej edycji będą dostępne wkrótce na stronie internetowej targów www.vitrum-milano.com, a wybrane materiały znajdą się też na stronie miesięcznika „Świat Szkła”: www.swiat-szkla.pl 

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2017 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.