W obróbce szkła sterowane numerycznie centra obróbcze serii Master nie mają sobie równych pod względem  wszechstronności, dokładności czy czasu realizacji zadań, a ciekawą pozycję w ofercie ich producenta – firmy INTERMAC – zajmuje model Master 35. 

 

Szczegółowa analiza potrzeb handlowych i technicznych podmiotów, które specjalizują się w obróbce szkła, doprowadziła do stworzenia przez firmę INTERMAC prostych w obsłudze i jednocześnie niezwykle zawansowanych pod względem możliwości produkcyjnych centrów obróbczych. Dzięki niezwykłej elastyczności urządzenia serii Master mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb ekonomicznych i produkcyjnych klienta, oferując mu możliwość wyboru pomiędzy różnorodnymi konfiguracjami. Gdzie w tej ofercie uplasujemy Master 35?

 

Z nowym elektrowrzecionem o mocy 15 kW z kontrolą wektorową obrotów od 0 do 12 000 rpm centrum Master 35 jest świetną propozycją do średniej wielkości zakładów obróbki szkła, które poszukują maszyny wykonującej niemal z automatu, po uprzednim wprowadzeniu danych do komputera, takie czynności, jak frezowanie, wiercenie, szlifowanie, polerowanie, fazowanie, pisanie powierzchniowe pisakiem diamentowym i grawerowanie – mówi Paweł Szczepanik, product manager firmy MEKANIKA, będącej autoryzowanym przedstawicielem INTERMAC w Polsce.

 

Centrum obróbcze Master 35 doskonale sprawdzi się w firmach, które chcą w sposób konkurencyjny realizować usługi sparametryzowane wg potrzeb klienta. Wówczas maszyna ta w pełni wykorzysta swoje możliwości.

 

Na uwagę zasługuje budowa urządzenia ze spawanych elektrycznie elementów stalowych, gwarantująca nie tylko stabilną pracę, ale też precyzyjne utrzymanie tafli szklanych bezpośrednio na przyssawkach na stole roboczym o wymiarach 3250x1620 mm

 

System lokowania i trzymania elementów jest wyposażony w przyssawki z podwójnym obwodem próżniowym, co pozwala na łatwe i szybkie ułożenie formatki bez potrzeby mechanicznego zabezpieczania jej śrubami.

 

Elektrowrzeciono, będące sercem centrum obróbczego, jest wyposażone w dwa systemy chłodzenia narzędzi: wewnętrzny i zewnętrzny. Ten pierwszy wykorzystuje czystą wodę o podwyższonym ciśnieniu i dokładnie chłodzi narzędzie od środka, natomiast drugi system – zewnętrzny – odzyskaną i odstaną wodą spryskuje narzędzie z pozycji korony znajdującej się ponad narzędziem.

 

 

2015 06 46 1

Master 35 | Kontrola osi technologią DIGITALE
Nowa technologia Digitale pozwala na kierowanie osiami bez przetwarzania sygnałów cyfrowych na analogowe.
Wynikają z tego następujące korzyści:
- program do automatycznej redukcji posuwu w celu nacisku narzędzia na szkło,
- brak zakłóceń pola elektromagnetycznego,
- większa prędkość transmisji danych, która pozwala na lepszą interpolację osi eliminując niebezpieczeństwo profili połączonych na elementach.

Zaletą maszyny jest niewątpliwie szybkie przezbrajanie. Maszyna wyposażona jest w rewolwerowy magazynek 14 pozycyjny z okienkiem rewizyjnym, co umożliwia nam wymianę narzędzia podczas pracy maszyny. To, co najważniejsze dla każdej maszyny CNC, czyli sterowanie komputerowe, jest w przypadku Master 35 bardzo dobrze przemyślane.

 

Dzięki nowej technologii opracowanej przez INTERMAC, centrum numeryczne jest teraz całkowicie zintegrowane z komputerem, z popularnym systemem operacyjnym Windows, a parametry obróbki wyświetlane są na 19-calowym, kolorowym ekranie komputera przemysłowego.

 

Nowy, intuicyjny interfejs operatora jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze. Funkcja TOOLTIP („gorąca mysz”), wyświetla operacje pod guzikiem i umożliwia jej proste uruchamianie jednym kliknięciem myszki.

 

Zarówno oprogramowanie projektowe typu CAD-CAM, jak i szeroka gama aplikacji INTERMACA mogą być obsługiwane na komputerze w czasie, kiedy maszyna już pracuje, co pozwala wprowadzać niezbędne poprawki. To samo dotyczy wykonywania funkcji kontrolnych, np. dodawania nowego narzędzia czy zmiany parametrów, które mogą odbywać się nawet po uruchomieniu centra.

 

Dzięki systemowi Teleservice, oferowanemu przez firmę INTERMAC jak również MEKANIKĘ, centra obróbcze Master mogą być serwisowane przez nas zdalnie, co sprawia, że w momencie awarii szybki kontakt z naszymi serwisantami pozwala im ocenić on-line powód zatrzymania maszyny czy nieprawidłowo wprowadzonych parametrów – tłumaczy Paweł Szczepanik. – Ta opcja jest szczególnie ceniona na początku użytkowania maszyny, gdy operatorzy, pomimo przeszkolenia, nie czują się jeszcze pewnie w zakresie obsługi maszyny. Jesteśmy wówczas do ich dyspozycji i możemy instruować ich w czasie rzeczywistym, mając pełen podgląd maszyny. W ten sposób możemy dokonywać również aktualizacji oprogramowania, co znacznie skraca czas i koszt utrzymania maszyny.

 

 

Masz pytania?
Zadzwoń: tel. 18 353 06 69
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mekanika.pl

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 6/2015

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.