Na rynku systemów okiennych i fasadowych obserwowane są nieustanne zmiany, które zachodzą w zatrważająco szybkim tempie. DRUTEX, polski producent drzwi i okien, jest do nich bardzo dobrze przygotowany: – Oferowane przez nas innowacyjne rozwiązania są wręcz siłą napędową zmian – mówi Leszek Gierszewski, Prezes Zarządu firmy DRUTEX.

 

Każdego dnia w zakładzie tego najlepszego w Europie producenta nowatorskich systemów okiennych wytwarzanych jest do 7 tysięcy okien. Swoją silną pozycję na rynku przedsiębiorstwo zawdzięcza dążeniu do zapewnienia najwyższej jakości produktów i usług, krótkich terminów dostaw oraz unikalnych koncepcji.

 

 

2017 10 44 1

 

 

– W związku z tym potrzebujemy partnerów, którzy pomogą nam spełnić wysokie wymagania, jakie sobie stawiamy. Jednym z nich jest firma Swisspacer, dostawca ciepłych ramek dystansowych – podkreśla Gierszewski. 

 

W ciągu ostatnich lat przedsiębiorstwu z Polski udało się znacząco zwiększyć obroty – było to możliwe dzięki imponującemu wskaźnikowi eksportu, sięgającemu 73%. Do szybkiego wzrostu firmy przyczynił się także fakt, że konsekwentnie stawia ona na własną produkcję.

 

Oferowane systemy obejmują profile okienne z PVC (z pokryciem z różnych folii) oraz drzwi i okna z aluminium lub drewna, które dostępne są w wielu kolorach. DRUTEX samodzielnie wytwarza również szkło laminowane i hartowane oraz rolety z PVC i aluminium.

 

– Dzięki własnym urządzeniom do przeprowadzania badań, jak na przykład tym KS Schulten, oraz własnemu laboratorium badawczemu jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować jakość naszych wyrobów – i to na każdym etapie procesu produkcyjnego – wyjaśnia Prezes Zarządu firmy DRUTEX.

 

 

2017 10 44 2

Wysoko rozwinięty park maszynowy DRUTEX w zakładzie w Bytowie (fot.: DRUTEX)

 

 

O indywidualną adaptację linii produkcyjnych do wymagań poszczególnych procesów wytwarzania dbają pracownicy działu badań i rozwoju firmy oraz zatrudnieni w niej inżynierowie.

 

Podejmowane w zakładzie działania świadczą o dużej elastyczności polskiego producenta, który we współpracy ze swoimi ekspertami może szybko podchwycić trendy i rozwiązania pojawiające się na rynku i na ich podstawie opracować nowe produkty, jak na przykład koncepcyjną wersję okna SmartWindow.

 

Optymalnie skoordynowane procesy w dziale wytwarzania zapewniają bardzo wydajny przebieg produkcji i terminowość dostaw. Zakład produkcyjny o powierzchni ok. 95 000 m2 w Bytowie dysponuje wysoko rozwiniętym i niezwykle wydajnym parkiem maszynowym, który utworzono z myślą o sprostaniu najbardziej wymagającym potrzebom i oczekiwaniom klientów.

 

 

(...)

Ponadto wyraźnie wzrosły wymagania w zakresie efektywności energetycznej i izolacji cieplnej systemów okiennych i drzwiowych. Ramki dystansowe Swisspacer do szkła izolacyjnego stanowią dla firmy DRUTEX idealne rozwiązanie, umożliwiające dalszą optymalizację produktów.

 

 

2017 10 44 3

 

2017 10 44 4

Doskonały wygląd dzięki ciepłej ramce dystansowej SWISSPACER© (fot.: SWISSPACER)

 

 

Ważnym czynnikiem mającym wpływ na podjęcie strategicznej decyzji o współpracy ze SWISSPACER była chęć wyjścia naprzeciw wyzwaniom przyszłości.

 

– Regulacje prawne dotyczące, na przykład, domów pasywnych lub energooszczędnych stają się coraz bardziej rygorystyczne. Ten rynek bardzo się rozwija, a nasi klienci potrzebują niezawodnych, długofalowych rozwiązań – wyjaśnia Leszek Gierszewski i dodaje: – W zakresie opracowywania i wytwarzania naszych produktów zadowala nas jedynie uzyskanie najwyższej jakości.

 

Dotyczy to także wszystkich zintegrowanych komponentów, jak na przykład ramek dystansowych. Dzięki ciepłej ramce Swisspacer będziemy mogli pewnie patrzeć w przyszłość. W ten sposób możemy produkować wyroby najwyższej jakości, które pozwolą naszym klientom na osiągnięcie znaczących oszczędności energii.

 

 

2017 10 45 1

Leszek Gierszewski, Prezes Zarządu firmy DRUTEX (fot.: DRUTEX)

 

 

SWISSPACER to firma obecna na całym świecie, lider innowacji w dziedzinie „ciepłych ramek” dystansowych.

 

Firma została założona w 1998 roku i należy do Grupy Saint-Gobain. Jej produkty wyróżniają się doskonałymi parametrami funkcjonalnymi i dopracowaną estetyką. Siedziba główna wraz z działem produkcji, badań i rozwoju oraz administracji znajduje się w Szwajcarii.

 

Kolejne zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Niemczech i w Polsce. Firma Swisspacer od 19 lat zajmuje się opracowywaniem i produkcją ramek do szyb zespolonych wykonanych z materiału kompozytowego z tworzywa sztucznego o wysokiej izolacyjności.

 

Przewodność cieplna ramek znacznie wpływa na wzrost efektywności energetycznej okien. Swisspacer Ultimate to obecnie wiodący produkt spośród oferowanych na rynku ramek dystansowych.

 

 

DRUTEX ma w Swisspacer niezawodnego i zaufanego partnera z perspektywą długoletniej współpracy, co wielokrotnie podkreśla Prezes Gierszewski. Oba przedsiębiorstwa są motorem innowacji przemysłowych, wyznaczając nowe standardy na rynku.

 

 

 

SWISSPACER
Vetrotech Saint-Gobain (International) AG
www.swisspacer.com

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2017 
 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.