Na świecie jest aktualnie zainstalowanych ponad 200 pieców firmy MAPPI, których konstrukcja łączy długie doświadczenie producenckie z najnowszą technologią komputerową.
     MAPPI jest jedynym producentem pieców z opatentowaną otwartą szufladą z dostępem do komór grzewczych dla łatwego ich serwisowania.

     Piece hartownicze MAPPI zużywają mniej energii by wyprodukować tą samą ilość hartowanego szkła ponieważ:
● wykorzystują wyższą cieplną izolację komór grzewczych,
● dmuchawa jest zaopatrzona w silniki na prąd stały (DC) i pneumatycznie kontrolowany przepływ powietrza dostosowany do potrzeb,
● wykorzystują innowacyjne sterowanie komputerowe w piecu podzielonym na małe strefy grzewcze. Kiedy w danej strefie nie ma szkła do hartowania – strefa nie zużywa energii.

     W piecu MAPPI może znajdować się od 40 do 180 oddzielnych stref grzewczych. Standardowy piec o wymiarach 1500x3200 mm zawiera 70 grzewczych elementów, 35 na górze i 35 na dole. Każdy element ma z grubsza wielkość otwartego laptopa i zaopatrzony jest w termoparę. W komorze grzewczej jest natomiast wiele małych stref grzejnych, każda skontrolowana komputerowo z wykorzystaniem termopar. Te strefy pozwalają na dokładne sterowanie ogrzewaniem i wysoką elastyczność potrzebną przy hartowaniu różnorodnych rodzajów szkła.
     Małe, ściśle monitorowane i kontrolowane elementy grzewcze, połączone z niższą temperaturą w obróbce szkła i dokładnie dostosowanym profilem grzania, decydują o najlepszej jakości optycznej otrzymywanego szkła hartowanego.

     Wszystkie wyroby MAPPI mają następujące cechy i wyposażenie:
     ESS: System Oszczędzania Energii, otrzymany przez optymalizowane zarządzanie grzaniem i chłodzeniem, z elektroniczną kontrolą ustawienia wentylatora i wszystkich stref grzewczych. Maszyna jest w pełni zarządzana przez komputerowy system SIEMENSA.
     Program zarządzający został zaprojektowany następująco:
● sterowanie oddzielnie ogrzewanych stref,
● niezależna kontrola pasów napędowych silników dla sekcji grzewczych i sekcji chłodzących,
● precyzyjne kierowanie przepływem powietrza w sekcjach hartowniczych,
● wentylator jest napędzany przez silnik prądu stałego, z elektroniczną kontrolą szybkości obrotów, co daje znaczne oszczędności energii.
     MHS: Wielostrefowy System Ogrzewania, zapewnia jednolite ogrzewanie szkła i jest szczególnie dopasowany do hartowania szkła z powłoką niskoemisyjną.
     W komorze grzewczej, znajduje się wiele stref grzewczych. Każda kontrolowana komputerowo przez termopary, które pozwalają na delikatne ogrzewanie i wysoką elastyczność przy obróbce różnych rodzajów szkła
     IHS: Inteligentny system zarządzania dla samosterującego się ogrzewania, pozwala skoncentrować ogrzewanie tylko w tych strefach, gdzie znajduje się szkło, eliminując przegrzanie wałków nieprzesłoniętych przez tafle szkła. Specjalne oprogramowanie zarządza automatycznie wszystkimi grzewczymi strefami, z dokładnością ±1°C.

     Piece hartownicze MAPPI zapewniają lepszą płaskość szkła i jego optyczną jakość dzięki wysokiej precyzji ruchu wałków, poruszanych niezależnymi dla każdej komory napędami z konwerterami częstotliwości. Wałki (rolki) napędowe osiągają precyzję w granicach do 1/1000 na milimetr, więc piec nie wymaga gazu SO2.
     Piece MAPPI charakteryzują się szybkim przełączaniem cyklu grzewczego – podgrzanie od temperatury pokojowej do temperatury hartowania zajmuje mniej niż 60 minut. To umożliwia producentom szkła hartowanego wyłączanie pieca przy końcu zmiany zamiast zostawiania go na tzw jałowym biegu do następnej zmiany.

     System Bilansu Cieplnego GLAVERBEL powstał w wyniku rozwoju technologii konwekcji i opracowania specjalnej procedury przez Grupę GLAVERBEL (obecnie AGC Flat Glass), która niezwykle poprawia osiągi pieców MAPPI, zwłaszcza, jeżeli chodzi o jakość hartowanego szkła i zwiększenie wydajności (możliwość hartowania szkła powlekanego aż do stopnia emisyjności 0,02 i zwiększenie wydajności o ok. 30%).
     Nowy produkt firmy MAPPI - SUNPOWER FOX, który był przedstawiony na targach Glasstec 2008, opracowany został do hartowania specjalnego szkła do kolektorów słonecznych, zapewniając wysokiej jakości gotowy produkt, energooszczędność i bezpieczeństwo.
     Jeden z kolejnych pieców MAPPI zostanie zainstalowany w Polsce w styczniu 2009 r.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.