Firma KL®megla kontynuuje swoją działalność jako rodzinna firma z ponad 100-letnią tradycją. Korzenie firmy sięgają roku 1917, kiedy to mistrz szklarski Karl Reinecke założył swój warsztat w Kolonii, w Niemczech.

 

Firma KL®megla, początkowo skupiająca się wyłącznie na produkcji wyrobów szklanych, później zajęła się wytwarzaniem zaawansowanych systemów okuć i łączników stosowanych do mocowania szkła przy aranżacji wnętrz.

 

Karl Loggen odcisnął swój wpływ przy określaniu kierunku rozwoju firmy - w 1979 roku wymyślając pierwszy szklany zacisk do mocowania szkła, który stał się światowym standardem i jest w użyciu nadal do dnia dzisiejszego.

 

Wiodącym produktem firmy KL®megla jest zawias „Milano”, który po raz pierwszy został wypuszczony na rynek niemiecki w 1990 roku.

 

W ciągu ostatnich 29 lat zawias „Milano” udoskonalano dzięki ciągłym ulepszeniom technicznym.

 

Najnowszym dodatkiem do tej serii jest zawias „Milano Original” do drzwi wahadłowych, o dwóch kierunkach otwierania.

 

Zawias jest wykonany z najlepszego mosiądzu i zapewnia pełne ukrycie mocowania bez widocznych śrub, jak również dokładną (ciągłą) regulację pozycji zerowej. Jest w stanie poruszać drzwiami o wadze ponad 50 kg i charakteryzuje się minimalistycznym, nowoczesnym i ponadczasowym wzornictwem.

 

Ze względu na swoją prostotę i elegancję jest ciągle „bestsellerem” i niezawodnym wyborem dla każdego klienta.

 

Obecnie siedziba KL®megla znajduje się w Eitorf w Niemczech i jest prowadzona przez przedstawiciela obecnego pokolenia rodziny, Petera Reinecke, który przejął firmę, rozszerzając działalność na arenę międzynarodową. Stworzył globalną sieć klientów, zakładów produkcyjnych i ekspertów branżowych.

 

2019 03 34 1

Ekspansja objęła filie w Guangzhou w Chinach oraz w Montrose w Iowa w USA. Każda fabryka opracowała własną wyspecjalizowaną linię produktową, dostosowując się do regionalnego wzornictwa i lokalnych potrzeb w oparciu o obszerne analizy rynku i prace badawcze.

 

Oferta produktów firmy KL®megla wyrosła z okuć (łączników) do montażu kompletnych kabin prysznicowych, w tym systemów całoszklanych (bezramowych) i liniowych odwodnień podłogowych.

 

Dodatkowo firma z powodzeniem wdrożyła produkty z kolejnej branży: okucia przewodzące prąd i inteligentne szkło o zmiennej przezierności (tzw switchable), wykonane przy użyciu folii ciekłokrystalicznych (film LC) – samoprzylepnych – stosowanych na powierzchni szkła lub przeznaczonych do włożenia miedzy tafle szkła w szkle laminowanym.

 

Ta technologia jest stosowana do szklanych systemów ścian działowych, np. ścianki w instytucjach bankowych, które zapewniają znacznie lepszą prywatność i dyskrecję oraz jako ruchome panele separacyjne w biurach z otwartą przestrzenią (tzw. open-space).

 

Szkło to można włączać i wyłączać, wówczas przechodzi ono od stanu przezroczystego do nieprzezroczystego za pomocą jednego dotknięcia.

 

Efekt ten jest spowodowany oddziaływaniem prądu na ciekłe kryształy – ich reakcją na działanie napięcia elektrycznego jest tworzenie wzoru, który dla ludzkich oczu wygląda jak szkło opalowe.

 

Na arenie międzynarodowej i wśród firm przemysłu szklarskiego KL®megla znana jest jako „firma innowacyjna”, ze względu na rzetelnie prowadzone procesy badawczo-rozwojowe.

 

Znana jest z ciągłego dążenia do opracowania nowych lub zmodernizowanych (ulepszonych) technologii i produktów oraz ciągłego zdobywania na nie patentów.

 

Okucia do szkła nie powinny ograniczać się jedynie do dobrego spełniania podstawowej funkcji.

 

Powinny także zapewniać odpowiedź na wyzwania w zakresie ich wszechstronnych zastosowań: możliwość regulacji po zakończeniu montażu drzwi, funkcję podnoszenia lub opuszczania w celu kompensacji wad/usterek w wykonaniu elementów konstrukcyjnych lub nowatorskie systemy mocowania dla bezpiecznego szkła laminowanego.

 

Wiele produktów firmy zostało przetestowanych i zatwierdzonych przez Technical German Control Board Institute (TÜV).

 

 

2019 03 34 2

 


PANDA, jeden z najnowszych produktów firmy KL®megla, to montowany na ścianie system prysznicowy. Składa się z wielu uniwersalnych ram profilowych, które można przymocować do dowolnej istniejącej ściany.

 

W połączeniu z najnowszą technologią laminacji na tylnej stronie tafli szkła (backplate laminatetechnology), opracowaną we współpracy z firmą PR Germany, szklane panele z tylną laminacją można z łatwością zamontować w dowolnym okuciu/łączniku do montażu konstrukcji szklanych.

 

Kompletny system można zamontować w ciągu 2,5 godziny, co jest szczególnie korzystne i opłacalne dla branży hotelarskiej – po wymeldowaniu poprzedniego gościa łazienka może być całkowicie odnowiona przed zameldowaniem kolejnego gościa, z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb oraz z dostosowaniem do wszelkich nieprzewidzianych lub wyjątkowych ograniczeń (np. dla szczególnych przypadków osób niepełnosprawnych) .

 

Zapewnia to również korzyści najemcom, ponieważ system prysznicowy nie jest na stałe przymocowany do ściany, przy czym można go łatwo zdemontować i zainstalować ponownie w kolejnym miejscu zamieszkania.

 

System do kabin prysznicowych PANDA może być indywidualnie wytwarzany na indywidualne zamówienie klienta.

 

System zostanie zoptymalizowany pod względem wymogów pomiarowych, rodzaju stropu (poziomy lub pochyły) i rodzaju podłoża.

 

Co więcej, klienci mogą wybrać dowolny rodzaj zawiasu i wykończenia jego powierzchni (kolor: opcjonalnie z gamy RAL, powierzchnia polerowana/szczotkowana / satynowana).

 

2019 03 34 3

 


KL®megla „NEXT HS CL” jest zalecanym zawiasem do drzwi prysznicowych wahadłowych.

 

Dzięki mechanizmowi podnoszenia/opuszczania jest to optymalny wybór dla kabin prysznicowych z dolną krawędzia na poziomie podłogi, unikający kontaktu paska uszczelniającego z podłożem i zapewniający płynne otwieranie i zamykanie.

 

Dodatkowo zestaw PANDA można uzupełnić wybierając wysokowydajny odpływ wody z kabiny, wykonany przez WIPER® Sp. z o.o z Polski, która jest oficjalnym partnerem KL®megla od 2018 roku.

 

Te dwie firmy nie tylko nawiązały współpracę ze względu na pożądany wzrost sprzedaży na rynku polskim i niemieckim, ale także znają te same procesy produkcyjne.

 

Obie firmy produkowały własne produkty od początku swojej działalności, a podjęcie współpracy było okazją do połączenia produktów różnych sektorów w jeden wszechstronny wyrób, co rokuje sukces na przyszłość.

 

Odpływy prysznicowe są często akcesoriami pomijanymi przy projektowaniu kabiny prysznicowej i zwykle nie uwzględnieniają estetyki, funkcjonalności czy łatwości czyszczenia.

 

Dzięki różnorodnym opcjom nowoczesnych, liniowych odpływów łączy się elegancję i szybki dostęp do wnętrza urządzenia, aby ułatwić utrzymanie je w czystości.

 

Wszystkie serie odpływów liniowych oferowane przez KL®megla/WIPER®, wykonane są ze stali nierdzewnej odpornej na korozję.

 

Standardowy zestaw będzie zawierał korpus urządzenia odwodnienia (drenażowego), pokrywę, nóżki z regulowana wysokością, syfon i membranę uszczelniającą, zapewniajacą całkowitą wodoodporność i wodoszczelność.

 

Dodatkowa warstwa ochronna, jest przyklejona do otaczającej stalowej ramy, a następnie jest pokryta wybranymi płytkami podłogowymi lub sciennymi.

 

Klienci mogą wybierać między okładziną nadającą się do różnych systemów i wzorów układania płytek, a także różne rodzaje wykończenia powierzchni ramy: polerowaną, szczotkowaną lub satynową.

 

Zestaw produktów zawiera również wysokiej jakości syfon. Najniższa wysokość montażu wynosi 60 mm, co umożliwia ostatnio opracowane rozwiązanie WIPER® – syfon „SNAKE”. 


www.kl-megla.de

 

patrz też:

przegląd Okucia do konstrukcji szklanych   

.

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 3/2019

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.