Projektowanie nowoczesnych przestrzeni, łączących funkcjonalność z estetyką i świeżym designem zawsze było sporym wyzwaniem.

 

Otwarte oraz przeszklone przestrzenie są niesłabnącym trendem, jednakże w dużym stopniu ograniczają prywatność oraz utrzymują wysoki dostęp światła słonecznego, które nie zawsze jest pożądane. Rozwiązaniem może być ciekłokrystaliczna folia SONTE.

 

2020 07 22 1

 

Na granicy designu i technologii
Inteligentna folia okienna SONTE posiada warstwę ciekłych kryształów zlokalizowaną między dwoma warstwami folii PET. Kiedy kryształy zostaną poddane napięciu elektrycznemu o odpowiedniej wysokości (folia jest włączona), układają się w sposób regularny i dzięki temu folia jest przezroczysta — na poziomie minimum 87%.

 

Jeśli natomiast kryształy zostaną pozbawione napięcia (folia jest wyłączona), układają się w sposób nieregularny i folia staje się matowa (mleczna).

 


Funkcjonalność w minimalistycznym wydaniu
Folia cechuje się swoją innowacyjnością nie tylko ze względu na funkcje, ale również możliwości montażu. Wyróżniamy jej dwa rodzaje: adhezyjną i nieadhezyjną.

 

Pierwsza z nich przeznaczona jest do różnorodnych powierzchni i może zostać zamontowana w każdym momencie. Ponadto posiada warstwę opartą na zasadzie adhezji, co oznacza, że nie posiada ona kleju, który wiąże się na stałe z oknem.

 

Druga znajduje swoje zastosowanie w produkcji szkła laminowanego każdej grubości z wykorzystaniem folii EVA.

 

Niezależnie od formatu szklanej powierzchni i wyboru folii, ta może zostać całkowicie dopasowana do odpowiedniego rozmiaru i kształtu. Mogą to być drzwi, okna, szklane ściany działowe lub każda inna powierzchnia tego typu.

 

Co istotne, folia SONTE może zostać zainstalowana zarówno podczas montażu elementów szklanych w nowo powstającej inwestycji, jak i na już istniejących przeszkleniach. Jednakże wcześniejsze zaplanowanie montażu, pozwala na większą elastyczność rozwiązań oraz zadbanie o ergonomię użytkowania.

 


Prywatność na zawołanie
Zastosowanie folii ciekłokrystalicznej sprawi, że przestrzeń nabierze nie tylko nowego wymiaru, ale również nowej funkcjonalności.

 

Umożliwia podział biura na oddzielne strefy, zorganizowanie dogodnego miejsca na spotkania czy podzielenie pracowników na mniejsze zespoły. Potencjał ciekłych kryształów warto wykorzystać również w domowym wnętrzu.

 

Zachowanie prywatności w sypialni, łazience lub salonie, przy jednoczesnym posiadaniu dużej ilości przeszklonych elementów stanie się czymś zupełnie naturalnym.

 


Współpraca na każdym etapie
Współcześni klienci oczekują od projektu zachowania wysokiej funkcjonalności przestrzeni przy jednoczesnej trosce o estetykę i design.

 

W SONTE dzielimy się wiedzą, doświadczeniem, dlatego nasza kooperacja z projektantami zawsze jest owocna i długofalowa.

 

Pragniemy, aby nasze rozwiązania były czymś, co uatrakcyjnia inwestycję, jednocześnie, a nie stanowi utrudnienia dla zespołu projektującego. 


SONTE

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 07-08/2020
   

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.