Program okuć do drzwi szklanych obejmuje m.in. okucia do drzwi wahadłowych, połączenia górne paneli szklanych, inne łączniki, samozamykacze górne oraz dolne, zamki (środkowe, narożnikowe, antypaniczne) i przeciwzamki, akcesoria do systemów szklanych ( stopery drzwiowe, trzpienie, blachy zamykające, płytki mocujące, tuleje podłogowe, zawiasy itp.)

    Program okuć G-U BKS dla systemów całoszklanych umożliwia różnorodne, optycznie i funkcjonalnie odpowiednie możliwości projektowania dla nowoczesnej architektury. Okucia można stosować w drzwiach 1- i 2-skrzydłowych, panelach stałych i naświetlach. Kompletny program okuć do drzwi szklanych obejmuje okucia przeznaczone dla drzwi o grubości szkła 10 mm i 12 mm, wadze panelu do 100 kg i szerokości do 1100 mm. Dla zapewnienia najwyższej jakości wykonania okucia podlegają stałej kontroli. W zakresie standardowych wariantów można zrealizować 24 rodzaje schematów ścian całoszklanych. W celu ochrony przed włamaniem wskazany jest montaż okuć od strony wewnętrznej.

Powłoka zewnętrzna wykonana jest z aluminium i jest dostępna w następujących kolorach:
● stal nierdzewna matowa,
● stal nierdzewna polerowana oraz
● mosiądz.

    Aby ułatwić montaż dostarczamy rysunki dotyczące przygotowania szkła, a w szczególności informujące o odległościach otworów montażowych. Obróbka szkła polegająca na wycięciu otworów oraz falek w szkle musi nastąpić przed jego hartowaniem. W sytuacji, gdy całość systemu wraz ze szkłem jest dostarczana przez nas odpowiadamy za właściwe przygotowanie panelu pod montaż.

Okucia są montowane w przygotowanych otworach poprzez skręcenie za pomocą klucza imbusowego, który znajduje się w zestawie wraz ze wszystkimi elementami koniecznymi dla montażu.

Potrzebne uszczelki są wklejone w okucia i w zależności od grubości szkła wynoszą 1 mm lub 2 mm. Na zakończenie nakładane są osłonki, które zapewniają wysoką estetykę wykończenia.

W każdym pudełku znajduje się instrukcja montażu, a także rysunki wycięć, tak aby ułatwić Państwu weryfikację, czy szkło zostało odpowiednio przygotowane przez dostawcę.

W ofercie G-U znajdują się także zamki poziome, dla których wymagana jest tylko tuleja oraz zamki pionowe wraz z przeciwzamkami. Dla wygody i komfortu użytkowania istnieje możliwość zamontowania systemów klucza także w ściankach całoszklanych. Dzięki temu w obiektach wprowadzony jest jeden z elementów kontroli dostępu. Kompletna dostawa oraz odpowiednie przygotowanie sprawia, że montaż okuć jest prosty i szybki.

    Dzięki ofercie G.U-BKS otrzymują Państwo wszystkie elementy okuć od jednego producenta, co zapewnia optymalną kompatybilność i gwarantuje najwyższą funkcjonalność. Kolejnym plusem korzystania z okuć G-U jest to, że wszystkie elementy są dopasowane wizualnie. Gwarantujemy też Państwu, że kolor poszczególnych elementów będzie identyczny.

G-U Polska Sp. z o.o.
www.gupolska.pl


więcej informacji: Świat Szkła 1/2009

inne artykuły o podobnej tematyce
patrz Serwisy Tematyczne

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.