Dla większości z nas wartością nadrzędną jest bezpieczeństwo. W VITRINTEC, każdego dnia dążymy do osiągnięcia rozwiązań technologicznych mających na celu ochronę zdrowia i życia ludzi. Z tej właśnie potrzeby postanowiliśmy stworzyć ognioodporne i dymoszczelne systemy ścian działowych o budowie aluminiowo-szklanej.

 

vitrimtec 154418768244 mal 

 

Systemy ścian aluminiowo-szklanych wykorzystywane są głównie we wnętrzach biurowych oraz przestrzeniach użyteczności publicznej. Do takich właśnie obiektów VITRINTEC dostarcza rozwiązania z zakresu systemów ścian działowych, których główną cechą jest wysoka izolacyjność ogniowa. Nasze produkty pozwalają na funkcjonalny podział przestrzeni, wydzielenie stref pożarowych oraz zapewnienie odpowiednich warunków do ewakuacji osób.

 2021 04 42 2a

PURE FS

2021 04 42 3a

SILENCE SF

 

W swojej ofercie mamy rodzinę systemów ognioodpornych – należy do niej między innymi system Pure FS. To pojedynczo przeszklony system na który składa się tafla szkła oraz minimalistyczne profile systemowe o wysokości 30 mm i głębokości 40 mm.

 

System ten przeznaczony jest do aranżacji bardzo lekkich, transparentnych zabudów szklanych, w których minimalna ilość aluminium oraz niewidoczne uszczelki tworzą wrażenie stuprocentowej przezierności. Pure FS posiada izolacyjność ogniową EI30 oraz izolacyjność akustyczną na poziomie Rw 40 dB.

 

Kolejny system firmy VITRINTEC zapewniający ognioodporność przegrody to Silence FS. Jest to innowacyjne rozwiązanie dwuszybowe, które – dzięki aluminiowym profilom o wysokości 30 mm i głębokości 78 mm – charakteryzuje się oryginalnym designem. System wyróżnia się łatwym montażem i modułowością. Przy zastosowaniu Silence FS można osiągnąć wysokie parametry izolacyjności ogniowej EI30 oraz izolacyjności akustycznej dochodzącej do Rw 47dB.

 

2021 04 42 4

 

Rozwinięciem tego systemu jest Ultra Silence FS. To elegancki i elastyczny system, zapewniający funkcjonalność i jest chętnie stosowany w nowoczesnych projektach architektonicznych. Charakteryzuje się wspólną wysokością dla ognioodpornych systemów z rodziny VITRINTEC Fire Stop wynoszącą30 mm. Głębokość profilu to 100 mm. Użycie systemu pozwala osiągnąć bardzo wysokie parametry izolacyjności akustycznej dochodzące do Rw 50 dB oraz izolacyjności ogniowej EI30.

 

W tym miejscu należy też wspomnieć, że mamy całą spójną rodzinę systemów Fire Stop. Mają one wyjątkowo istotną cechę wspólną – ukryte uszczelki, które znacznie ułatwiają i skracają montaż. Minimalistyczna geometria profili zapewnia wysokie walory estetyczne. Wpływ na to ma niewątpliwie niewielkie użycie aluminium, dzięki czemu konstrukcje ścienne wydają się lekkie i absolutnie stylowe.

 

Wyznacznikiem systemów z serii Fire Stop jest pełna kompatybilność z innymi systemami produkowanymi przez firmę VITRINTEC. Umożliwia to szeroki zakres działań na etapie projektowania ścianek aluminiowo- szklanych.

 

2021 04 42 5

 

Nasze rozwiązania usprawniają funkcjonowanie przestrzeni biurowych, miejsc użyteczności publicznej oraz nowoczesnych lokali mieszkalnych. Uniwersalność i kompatybilność poszczególnych systemów zapewnia szerokie zastosowanie. Wartością nadrzędną VITRINTEC jest zapewnienie użytkownikom komfortu oraz nowoczesnej estetyki wnętrza.

 

To wyjątkowo dopracowany produkt, za którym stoi ambitny sztab specjalistów, którzy z entuzjazmem patrzą w przyszłość. Testują oni najlepsze rozwiązania, wprowadzają innowację dążąc do rozwoju produktu i firmy. Stale prowadzą badania mające na celu udoskonalenie oferowanych przez nas systemów.

 

2021 04 42 6

 

Nasze produkty spełniają określone prawem i normami wymogi, opatrzone są również dokumentami Krajowej Oceny Technicznej. Mimo że wprowadzone zostały na rynek stosunkowo niedawno, w szybkim tempie zyskują coraz większe zainteresowanie producentów, wykonawców wewnętrznej ślusarki aluminiowo-szklanej, architektów oraz projektantów wnętrz biur i przestrzeni użyteczności publicznej.

 

Z dumą informujemy, że nasza firma i jej produkty zostały docenione także przez kapitułę jednej z najważniejszych nagród w świecie designu – Red Dot.

 

Ognioodporne systemy VITRINTEC otrzymały nagrodę w kategorii Product Design. To dla nas ogromne wyróżnienie świadczące o najwyższej technologii i funkcjonalności naszego produktu. Pozwala nam również śmiało patrzeć w przyszłość i myśleć o zdobyciu pozycji lidera w Polsce, a także stać się cenionym partnerem na rynkach zagranicznych.

 

 2021 04 42 7

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 4/2021 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.