Słońce jest niezbędne w naszym życiu, ale jego nadmiar może powodować dyskomfort. Utrzymanie optymalnej temperatury w domu i miejscu pracy podczas ciepłych dni jest jednym z najważniejszych czynników, mających wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

 

Żeby skutecznie chronić wnętrza mieszkań przed jego działaniem, warto rozważyć wybór odpowiednich przeszkleń. Sprawdź, co musisz wiedzieć o oknach, aby cieszyć się optymalną temperaturą w swoich wnętrzach.

 

 2022 05 18 1a


Pozytywne światło słoneczne
Codzienna dawka słońca jest potrzebna, żeby utrzymać stabilne zdrowie psychiczne. Słońce wpływa na syntezę serotoniny, hormonu odpowiedzialnego za odczucie szczęścia i dobre samopoczucie oraz melatoniny, która odpowiada za regulację cyklu dobowego. Jej niedobory mogą prowadzić nie tylko do zaburzeń snu, ale również do poważniejszych schorzeń.

 

Światło słoneczne działa relaksująco oraz wpływa także na prawidłowe wytwarzanie witaminy D3. Witamina ta jest ważna dla układu kostnego, a utrzymanie jej właściwej ilości w organizmie zapobiega krzywicy i osteoporozie. Oprócz tego wzmacnia ona naszą odporność oraz zapewnia dobre działanie stawów i mięśni.

 

2022 05 18 2

 

Dom słoneczny, dom przyjemny
Zapewnienie odpowiedniej ilości światła słonecznego w mieszkaniu poprawia komfort życia i ma wpływ na nasz domowy budżet – ograniczamy w ten sposób rachunki za oświetlenie i ogrzewanie pomieszczeń. Jednak emitowana przez słońce energia w gorące letnie miesiące może być przyczyną przegrzewania wnętrz. Jak w takiej sytuacji skutecznie się przed nadmiarem energii słonecznej, nie pozbawiając się jednocześnie dostępu do naturalnego światła?

 

Rozwiązaniem może być montaż rolet lub żaluzji. Na rynku dostępne są wiele modeli, które można dopasować do indywidualnych upodobań i wymagań. Przydatne mogą okazać się np. rolety z ułożonymi naprzemiennie pasami materiału o różnej przepuszczalności światła.

 

Dobrym pomysłem jest też montaż żaluzji. Najczęściej składają się one z listewek połączonych linkami, którymi reguluje się ich nachylenie oraz położenie. Mogą one jednak przepuszczać dużą ilość ciepła.

 

2022 05 18 3

 


Szkło przeciwsłoneczne – jak działa?
– Przeszklenia odgrywają kluczową rolę w regulowaniu ilości światła i energii słonecznej wpadających do wnętrza mieszkania. Odpowiednio dobrane szkła przeciwsłoneczne są w stanie znacząco zredukować dopływ energii cieplnej, jednocześnie zapewniając maksymalne doświetlenie. Ma to pozytywny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na środowisko, gdyż ogranicza konieczność sztucznego doświetlania – mówi Szymon Piróg, kierownik biura doradztwa technicznego, Pilkington Polska.

 

Jednym z dostępnych na rynku szkieł przeciwsłonecznych jest Pilkington Suncool™. Szkło to oferowane jest w różnych konfiguracjach, co pozwala dopasować je do indywidualnych wymagań. Wykorzystanie w przeszkleniach wysokoselektywnego, przeciwsłonecznego szkła niskoemisyjnego Pilkington Suncool™ 70/35 pozwala na ograniczenie przepuszczalności energii słonecznej do 35%, podczas gdy w standardowej szybie zespolonej dwukomorowej parametr ten wynosi około 53%.

 

2022 05 18 4a

 

Dodatkowo szyba tego rodzaju pokryta jest niskoemisyjną powłoką, która chroni przed ucieczką ciepła w miesiącach zimowych. Rozwiązanie to sprawdza się w modnych dużych przeszkleniach zapewniających pełny widok na otaczający ogród lub panoramę miasta.

 

Pamiętajmy jednak, że choć ochrona przed słońcem jest istotna, to warto mądrze „gospodarować” energią słoneczną. Oznacza to, że należy maksymalnie doświetlać wnętrza światłem naturalnym, ograniczając jednocześnie nadmierną przepuszczalność energii słonecznej. Poprawi to nasze samopoczucie i sprawi, że będziemy czuć się po prostu lepiej!


Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pilkington.pl 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.