2022 06 40 1Podczas codziennego dnia pracy konstruktora bardzo istotny udział zajmują konstrukcje 2D: kreślenie widoków, generowanie przekrojów, przygotowanie rysunków detali, tworzenie podstaw dokumentacji produkcyjnej. Jeżeli przy użyciu rozwiązań programowych ktoś dokonuje optymalizacji przepływu pracy, zwraca uwagę nie tylko na wydajność, ale również na jakość uzyskiwanych wyników.

 

 

Od ponad 25 lat ATHENA służy - w zależności od potrzeb - swoim użytkownikom dostępnymi rozwiązaniami oraz praktycznymi funkcjonalnościami.

 

Obszar działania 2D dzięki jego starannemu pielęgnowaniu i rozszerzaniu zyskuje w tej ocenie całkiem istotną pozycję. Liczne komendy ułatwiają kreślenie np.: paneli, izolacji termicznych, folii, spawów, uszczelek, przekrojów blach lub szkła. Przejrzyste okna dialogowe „pytają” o niezbędne dla poszczególnych elementów informacje. Obiekty są umieszczane na rysunkach w prosty sposób, przy użyciu elementów pomocniczych służących do pozycjonowania.

 

2022 06 40 2

Generalny wykonawca elewacji DEFOR S.A.

 


Resztę wykonuje ATHENA. To naprawdę duża przyjemność dla użytkownika kiedy wstawia do rysunku obiekty znajdujące się w licznych bibliotekach elementów znormalizowanych (stale zresztą rozszerzanych), w bibliotekach elementów standardowych czy systemowych, zależnych od norm i producentów. W ten sposób wstawiane są również inne akcesoria. Ponadto w bibliotekach dostępne są również różne normy międzynarodowe.

 

2022 06 40 3

Elewacja elementowa DEFOR S.A.


Wszystkie obiekty ATHENA są obiektami ARX, a ich edycja jest wywoływana przez podwójne kliknięcie na obiekcie. Automatyczne opisywanie obiektów (również dwujęzyczne) jest zmieniane równocześnie wraz ze zmianą rozmiarów obiektów. Wydajne narzędzia ATHENA-2D podnoszą produktywność, poza tym oszczędzają czas pracy i koszty.

 

ATHENA 
Rozwiązanie CAD dla budownictwa metalowego i techniki elewacyjnej
- Planowanie i rysowanie w 2D
- Projektowanie w 3D
- Statyka i fizyka budowli
- Obróbki i rozwinięcia blach
- Z pełną funkcjonalnością BIM

 

 

2022 06 40 5Dzięki APOLLON, CAD-PLAN GmbH prezentuje zupełnie nowy rodzaj parametrycznego oprogramowania do modelowania 3D. Uzupełnia on oprogramowanie ATHENA CAD do projektowania okien i fasad tej samej firmy i rozszerza możliwości projektowania w budownictwie fasadowym.

 

APOLLON to w pełni parametryczne oprogramowanie CAD 3D i modelowanie na bazie Autodesk Inventor, które zostało opracowane przez CAD-PLAN do projektowania złożonych konstrukcji. Dzięki temu można projektować zarówno konwencjonalne fasady słupowo-ryglowe, jak i fasady z elementów produkowanych przemysłowo (fasady elementowe).

 

2022 06 40 6

 

2022 06 40 7

Firma projektowa: PKMP Projekt – „Apollon to wsparcie nie tylko w zakresie projektowania ślusarki aluminiowej, ale także nieoceniona pomoc przy nieszablonowych elementach architektonicznych”


APOLLON pokazuje swój potencjał również przy opracowywaniu i konstruowaniu kompleksowych fasad o dowolnych kształtach. Polega to na tworzeniu zespołów 3D na podstawie szablonów rzutów 2D lub modeli 3D dostarczonych przez architekta lub projektanta BIM, uzupełnionych o zdefiniowane przez użytkownika zależności geometryczne i powiązania z sąsiednimi elementami. Jeśli zmienia się geometria elementu zespołu, zmieniają się również wszystkie komponenty od niego zależne.

 

Elementy elewacji można w każdej chwili w sposób ukierunkowany i kontrolowany zmieniać geometrycznie poprzez prostą zmianę liczbowych wartości wejściowych, co pozwala na większą kreatywność w projektowaniu elewacji. Zorientowana na montaż praca zapewnia ponadto większą efektywność i ekonomiczność planowania, produkcji i montażu. 

 

APOLLON
W pełni parametryczne oprogramowanie do modelowanie 3D
- Łatwość użytkowania (idealny dla użytkowników Inventor®)
- Interfejs do AutoCAD®/ATHENA
- Eksport BIM jako RVT lub IFC
- Elewacje słupowo-ryglowe i elewacje elementowe
- Konstrukcje z blachy łącznie z realizacją
- Niezależność od systemu profili

 

Więcej informacji na stronie www.cad-plan.com

 

2022 06 40 4 

Odwiedź nas na FENSTERBAU FRONTALE!

 

Data: od 12-15 lipca 2022

 

Miejsce: Nürnberg, Hala 5, stoisko 141

 

Zeskanuj i zamów darmowy bilet już teraz!

 

2022 06 40 8

(kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.