Sytuacja na rynku szkła i pokrewnych sektorów z branży budownictwa, a także sugestie wystawców i partnerów branżowych skłoniły Zarząd Grupy MTP do podjęcia decyzji o przeniesieniu ekspozycji targów Glass do flagowej oferty targów WinDoor-tech, które potrwają od 31 stycznia do 3 lutego 2023 r.

 

– Połączenie tematyki targów Glass, WinDoor-tech i Budmy sprawi, że będzie to największa światowa wystawa polskiej branży stolarki otworowej oraz jej potencjału, łącząca nowoczesny rynek szklarski z technologiami przyszłości wykorzystywanymi m.in. przy produkcji okien i drzwi – deklaruje Mateusz Szymczak, dyrektor WinDoor-tech.

 

Europejski przemysł szklarski jest innowacyjną i bardzo strategiczną branżą, która zapewnia znaczące korzyści wspomagając proces „przejścia” do neutralnej dla klimatu gospodarki o obiegu zamkniętym. Niskoemisyjność to obecnie jeden z priorytetów Unii Europejskiej. Ten trend widoczny jest także w budownictwie.

 


Potencjał synergii
Nowoczesne okna i materiały izolacyjne pozwalają na ograniczenie emisji dwutlenku węgla związanej z eksploatacją budynków m.in. ogrzewaniem czy klimatyzacją. Ponadto zastosowanie surowca recyklingowego – stłuczki szklanej w produkcji nowoczesnych szyb i wełny szklanej – przynosi spektakularne efekty ekologiczne. Dlatego synergia branży szklarskiej i stolarki okiennej daje ogromny potencjał rozwoju tych sektorów.

 

– To koncepcja, która już kiedyś z sukcesem była realizowana w ramach targów Budma, jednak z uwagi na coraz większą fragmentaryzację rynku budowlanego, została zaniechana. Świat się zmienia, a my za tymi zmianami podążamy. Trzymamy rękę na pulsie. Wsłuchujemy się w głosy branży. Widzimy jaki wpływ na nią wywarła pandemia, wojna w Ukrainie i zawirowania na rynku surowców. Przeprowadziliśmy wiele rozmów z wystawcami oraz partnerami targów Glass i WinDoor-tech, stąd decyzja o połączeniu oferty tych projektów.

 

W zwiększeniu zakresu branżowego w ramach jednej imprezy wystawienniczej upatrujemy szansę na nowe „rozdania” w biznesie. Równolegle uruchamiane są programy termomodernizacji, m.in. w związku z realizacją Europejskiego Zielonego Ładu, które dodatkowo będą wspierać koniunkturę na wyroby budowlane, w tym na nowoczesne dźwiękoszczelne i energooszczędne okna oraz drzwi wykorzystujące wysokiej jakości szkło. Staramy się dobrze wykorzystać ten czas, proponując nową formułę wydarzenia – zapowiada Mateusz Szymczak.

 


Polska liderem w eksporcie okien
Targi WinDoor-tech staną się niepowtarzalną okazją do prezentacji szerokiej oferty nowoczesnych rozwiązań przemysłu szklarskiego, które z sukcesem mogą być wykorzystane w produkcji komponentów i narzędzi stosowanych w stolarce budowlanej. Polska od kilku lat jest światowym liderem w eksporcie okien w Europie. Początek 2022 r. przyniósł kolejne rekordowe wyniki eksportu stolarki. Według danych GUS, jego wartość w I kwartale wyniosła ok. 867 mln EUR, czyli o 34 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2021 r.

 

To bardzo dynamicznie rozwijający się sektor, wykorzystujący nowoczesne technologie. To fabryki przyszłości stawiające na automatyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych. Te trendy od kilku lat widoczne są na targach WinDoor-tech, a oferta wystawców w dużej mierze oparta jest o robotyzację, digitalizację i sztuczną inteligencję. Potencjał tego wydarzenia wzmacniają dodatkowo odbywające się w tym samym czasie targi budowlane Budma.

 

– Szklane elewacje czy konstrukcje to niemal symbol nowoczesnego budownictwa. Przeszklone biurowce, centra handlowe czy budynki mieszkalne stają się znakiem rozpoznawczym najbardziej rozwijających się miast na świecie. Dlatego targi WinDoor-tech wzbogacone o dotychczasową ekspozycję targów Glass to wyjątkowy projekt skierowany także do architektów i projektantów. Tworzymy największe wydarzenie realizowane dla tak szerokiego sektora w Polsce – dodaje Mateusz Szymczak.

 

Trwają intensywne prace nad przyszłoroczną edycją targów, kolejne hale zapełniają się wystawcami zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Zwiedzający, którzy do tej pory gościli na targach Glass będą mogli obejrzeć ekspozycję maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego oraz odkryć najnowsze zastosowania szkła w budownictwie i architekturze.

 

Połączenie tej wystawy z kompleksową ofertą innowacyjnych technologii wykorzystywanych w produkcji okien drzwi, bram i fasad daje wyjątkową okazję do wypromowania polskich rozwiązań i produktów na arenie międzynarodowej, na której – w związku z zerwanymi łańcuchami dostaw z Azji – jest miejsce na nowe kontrakty.

 

W programie targów zaplanowano także widowiskowe pokazy i warsztaty. Zapraszamy na targi WinDoor-tech w nowej odsłonie!

Wydarzenie potrwa od 31 stycznia do 3 lutego 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Więcej informacji:
www.windoortech.pl 
www.budma.pl 

 

2022 08 03 1

(kliknij aby powiększyć zdjecie)

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.