Image

Budownictwo zrównoważone – nowe trendy i kierunki rozwoju; Fot. Selena SA
 

Rozpoczynająca się 3 października br. o godz. 10.00 konferencja szkoleniowa to cykl wykładów przygotowanych przez specjalistów z branży budownictwa energooszczędnego.

Fachowcy z dziedziny budownictwa pasywnego wypowiadać się będą m.in. na temat: praktycznych zastosowań najnowszych technologii systemów ociepleń Tytan EOS, systemów zamocowań Tytan Fixing, pokryć dachów płaskich w technologii Matizol, stolarki pasywnej, nowych rozwiązań w budownictwie szkieletowym oraz certyfikowania obiektów energooszczędnych.

Konferencja zgromadzi przedstawicieli: Instytutu Rozenheim oraz specjalistów propagujących ideę budownictwa pasywnego, wypowiadających się na łamach branżowych miesięczników m.in.  „Przewodnika Budowlanego”.

Na konferencji "Budownictwo zrównoważone – nowe trendy i kierunki rozwoju w budownictwie energooszczędnym i pasywnym" głos zabiorą specjaliści w dziedzinie chemii budowlanej i systemowych rozwiązań w budownictwie energooszczędnym z firmy Selena SA.

W trakcie prelekcji przybliżona zostanie tematyka ocieplenia budynków, poprawnego wykonania pokryć dachów płaskich, kotwienia i uszczelniania przejść w budownictwie energooszczędnym. Podczas szkolenia poruszona zostanie również kwestia zastosowania nowoczesnych rozwiązań produktowych i technicznych, dedykowanych głównie konstrukcjom budynków energooszczędnych.

Zgłoszenia indywidualne oraz nadsyłane przez firmy przyjmowane są drogą elektroniczną. Formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Konferencja jest bezpłatna. Szkolenie skierowane jest do deweloperów i firm specjalizujących się w budownictwie energooszczędnym.


Program konferencji:

Godz. 10.00 Otwarcie szkolenia

Godz. 10.05:
Prelekcja - „Warsztaty praktyczne z funkcjonowania obiektów wybudowanych w standardzie domu pasywnego (15 kWh/m2/rok) i energooszczędnego (24 kWh/m2/rok)”

Krok po kroku zastosowane technologie oraz ich aspekt funkcjonalny i energooszczędny.

Prowadzący: mgr Piotrowski Ryszard - Przewodnik Budowlany

Znany z licznych publikacji i wykładów dotyczących nowoczesnych rozwiązań w budownictwie ze szczególnym uwzględnieniem ich praktycznego zastosowania i wykorzystania. Jako pierwszy w Polsce propagował idee budownictwa pasywnego. W 2004 roku pod jego kierownictwem zbudowano w Warszawie pierwszy dom pasywny, w następnych latach obiekty wybudowane przez niego był wyznacznikiem rozwoju technologii i rozwiązań zmierzających do zminimalizowania kosztów ogrzewania budynków

Godz. 10.35:
Prelekcja - „Stolarka pasywna i energooszczędna dedykowana dla deweloperów i jej poprawny montaż”
Praktyczne informacje na temat nowych trendów rozwojowych w stolarce energooszczędnej i fasadowej i jej montażu.

Prowadzenie: mgr Andrzej Wicha - Instytut Rozenheim

Autorytet w dziedzinie stolarki otworowej i fasadowej. Obecnie niezależny konsultant i Przedstawiciel ift Rosenheim w Polsce.

Godz. 11.25: Przerwa kawowa

Godz. 11.40:
Prelekcja - „Nowe rozwiązania w budownictwie szkieletowym dla deweloperów - prefabrykacja i energooszczędność”

Krok po kroku przedstawienie technologii nowych technik budownictwa szkieletowego w aspekcie energooszczędności.

Prowadzący: Marek Beśka

Twórca i propagator systemu budownictwa szkieletowego. Specjalista od konstrukcji metalowych, techniki fasadowej aluminiowej oraz stolarki PCV. Wspólnie z zespołem jest twórcą założeń pierwszego domu zeroenergetycznego w Warszawie.

Godz. 12.40:
Prelekcja - „Szkoła poprawnego ocieplania, wykonywania pokryć dachów płaskich i elementy kotwienia i uszczelnienia przejść w budownictwie energooszczędnym”

Selena SA - Tytan Professional i Matizol - nowoczesne rozwiązania produktowe i techniczne dedykowane dla konstrukcji energooszczędnych.

Prowadzący: mgr inż. Tomasz Łakomski - Selena SA

Specjalista w dziedzinie chemii budowlanej i systemowych rozwiązań w budownictwie energooszczędnym.

Godz. 13.40:
Prelekcja - „Certyfikacja obiektów energooszczędnych oraz umiejętność korzystania z produktów certyfikacyjnych w ofercie deweloperów”

Produkty certyfikacyjne dotyczące procesu budowlanego i ich praktyczny aspekt.

Prowadzący: inż. Marcin Wątor - TUV Sud Polska

Ekspert w dziedzinie produktów certyfikacyjnych dotyczących budownictwa i procesu aplikacji technologii budowlanych.

Godz. 14.25: Podsumowanie i zakończenie szkolenia.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.