Katalog produktów zawiera piany pistoletowe i wężykowe. Przebojem rynkowym jest najwydajniejsza na rynku Tytan Professional piana pistoletowa 65, znakomita opinią cieszą się piany zimowe, przeznaczone do stosowania przy obniżonych temperaturach. Jednym z najnowszych produktów marki Tytan Professional jest piana ognioodporna o klasie niepalności B1.

     Pianki poliuretanowe od wielu lat są wykorzystywane w pracach montażowo-izolacyjnych w budownictwie. Mnogość zastosowań powoduje, że używa się ich począwszy od montażu stolarki otworowej, przez wypełnianie pustych przestrzeni po bardziej niekonwencjonalne. Na rynku jest bardzo bogata oferta pian poliuretanowych. Dzielą się one na jednokomponentowe (1K) – to najpowszechniejsza grupa dostępna w wersji aplikacyjnej wężykowej i pistoletowej – oraz dwukomponentowe (2K), występujące w wersjach, m.in. wężykowych i kartuszowych.

     Piany dostępne na rynku różnią się między sobą wydajnością, przyrostem oraz czasem utwardzania. Standardową wydajnością jest około 45 litrów piany z puszki o pojemności 750 ml. Ale piana pistoletowa Tytan Professional 65 charakteryzuje się największą na rynku wydajnością, dochodzącą do 65 litrów. Ten produkt pozwala przy pomocy jednej puszki zamontować nawet do 8 okien. Specjaliści montujący okna chętnie sięgną również po pianę do PCV Tytan Professional, która nie tylko nie wypacza profili okiennych, ale też doskonale do nich przylega.

     Piany Tytan Professional B1 i Tytan Professional B2 przeznaczone są do pracy w miejscach, gdzie wymagane jest zastosowanie produktów o obniżonej klasie palności. Ognioodporna piana pistoletowa Tytan Professional B1 ma klasę niepalności potwierdzoną europejskim certyfikatem. Produkt został stworzony z myślą o klientach, którzy planują montaż drzwi przeciwpożarowych. Produktem przydatnym w warunkach zwiększonych wymagań odporności ogniowej jest piana pistoletowa Tytan Professional B2 o obniżonej klasie palności.

     Podczas pracy z pianami pistoletowymi właściwa pozycja to „do góry dnem”, natomiast w systemie wężykowym jest kilka pian, które mogą być aplikowane w dowolnym ułożeniu. Dzięki takiej właściwości można bez większych problemów aplikować pianki w trudno dostępnych miejscach, np.: wysoko przy stropach, czyli tam gdzie standardowe pianki nie mają możliwości aplikacji. Takim produktem jest piana montażowa Tytan Professional Lexy, którą można używać w dowolnej pozycji roboczej. Piana dostępna jest w opakowaniach o zróżnicowanej pojemności i wydajności, od 300 ml (wydajność 22 l) aż po 750 ml (wydajność 63 l). Dla tych wykonawców, którzy liczą się z czasem, stworzono dwukomponentową pianę montażową Tytan Professional 2K, którą już 15 minutach można obrabiać, a po godzinie zyskuje pełne utwardzenie.

     Paletę pian wężykowych uzupełnia piana montażowa Tytan Professional Euroline. Środek łączy w sobie zalety produktu o stabilnej jakości przy rozsądnej cenie. Piana znajduje szereg zastosowań, sprawdza się przy montażu okien, drzwi i bram, izolacji cieplnej sieci wodnych, kanalizacyjnych, jak też centralnego ogrzewania. Spełnia swoją funkcję przy klejeniu i izolowaniu paneli ściennych, wypełnianiu szczelin w izolacji termicznej, a także przy ocieplaniu budynków.

     Dzięki zaawansowanym technologiom oraz starannemu doborowi komponentów piany Tytan Professional objęte są 18-miesięczną gwarancją.

Hanna Gehrke-Gut
E.C.H.O. COMMUNICATIONS/PR Agency 
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.