Polski rynek budowlany patrzy w przyszłość z nadzieją na uruchomienie środków z KPO. Ich znaczna część trafi na inwestycje w zrównoważony transport, transformację i efektywność energetyczną. Dziesiątki miliardów euro ze środków unijnych do wydania oraz ogłoszone w związku z tym plany inwestycyjne pozwalają mieć nadzieję na rozwój branży budowlanej w 2024 roku. Dużą szansą będzie także planowane przez GDDKiA zwiększenie wydatków inwestycyjnych do kwoty aż 19,5 mld zł.

 

 20240202 Sławomir Majchrowski Prezes Zarzadu Grupy Selena

 

Rozwój projektów infrastrukturalnych pozwoli skierować firmy budowlane i przez to również produkujące materiały budowlane na inne tory, które w dzisiejszej sytuacji wydają się bardzo perspektywiczne, szczególnie w kontekście najnowszych danych opublikowanych przez GUS. Główny Urząd Statystyczny nie przedstawił optymistycznych danych dotyczących budownictwa mieszkaniowego.

 

Według wstępnych wyliczeń w 2023 roku deweloperzy przekazali 136,5 tys. mieszkań, czyli o 5,2 proc. mniej niż rok wcześniej, natomiast inwestorzy indywidualni 79,6 tys., czyli o 12,3 proc. mniej. Wyraźnie spadła też liczba rozpoczętych budów domów jednorodzinnych – po rekordowym 2021 roku, kiedy to Polacy ruszyli z budową ponad 100 tys. domów, w 2023 było to niecałe 69 tys.

 

Mocniejszy zwrot w kierunku inwestycji, które zyskają unijne finansowanie, a nie będą bazowały w większości na zdolności kredytowej Polaków czy zasobności portfela i ich wypłacalności, może być rozwiązaniem dla utrzymania odpowiedniej dynamiki biznesu.

 

Selena oferuje od wielu lat kompletne systemy bitumicznych izolacji powłokowych i uszczelniaczy Tytan Professional oraz geokompozytów Tack-R, które znajdują zastosowanie w budownictwie komunikacyjnym. Nasze izolacje powłokowe Tytan są oparte zarówno na rozpuszczalnikach, jak i na dyspersjach wodnych. W swojej ofercie mamy też masy lateksowo-bitumiczne, folie kubełkowe, a także geowłókniny i drenaże, które stosowane są w systemach zabezpieczeń przeciwwodnych części konstrukcji zasypywanych gruntem.

 

Ofertę uzupełniają specjalistyczne kotwy chemiczne Tytan Professional, przeznaczone do osadzania elementów wyposażenia mostów i elementów konstrukcyjnych w płytach żelbetowych. Jednak głównym naszym produktem dla budownictwa mostowego jest specjalistyczna papa termozgrzewalna Tack-R Selena Most. Oferujemy ją zarówno w tradycyjnych rolkach dla montażu ręcznego, jak i w rolach o długości 45 m które znajdują zastosowanie przy mechanicznym układaniu izolacji.

 

Od 4 lat ściśle współpracujemy z firmami wykonawczymi (instalatorami) oraz dostarczamy nasze produkty bezpośrednio do generalnych wykonawców realizujących kontrakty drogowe. Jesteśmy w ścisłej czołówce dostawców papowych izolacji płyt ustrojów nośnych drogowych obiektów inżynierskich w Polsce.

 

Szeroki wachlarz rozwiązań, które oferujemy także w zakresie projektów infrastrukturalnych, i nasze doświadczenie w tym sektorze, pozwalają nam ze spokojem obserwować aktywność rynku.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.