Czy liderzy sektora budowlanego i architektonicznego są gotowi wykorzystać pełny potencjał zmieniającej się dynamiki branży i dalej się rozwijać, aby szerzej przynosić korzyści swoim klientom, społeczeństwu i otoczeniu? Na to i wiele innych pytań odpowiedzi należy szukać podczas targów BUDMA i WINDOOR-TECH – wydarzeń, które łączą ludzi w biznesie.

 

2022 11 04 1 


Niepewność w sektorze budownictwa, wynikająca z sytuacji w Europie i trudności z przewidzeniem przyszłości, to aktualnie bardzo silne czynniki oddziałujące na koniunkturę budowlaną i możliwości realizacji inwestycji.

 

Dlatego warto pojawić się na targach BUDMA i WINDOOR-TECH 2023, aby wśród profesjonalistów z branży dyskutować o rozwiązaniach i perspektywach rynku budowlanego w najbliższych latach.

 

BUDMA – akcelerator branży budowlanej

Trwają intensywne przygotowania do Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram, Fasad WINDOOR-TECH, które odbędą się w Poznaniu, w dniach 31.01-03.02.2023 r.

 

Podczas nadchodzącej edycji spodziewać się możemy obecności setek producentów i dystrybutorów z całego świata, którzy z początkiem roku pochwalą się swoją najnowszą ofertą. To najważniejsze i najbardziej oczekiwane polskie wydarzenie, integrujące międzynarodowe środowisko budowlane, odbędzie się pod hasłem: „WIEDZA, RELACJE, BIZNES”.

 

Podkreśla ono ogromną wagę wymiany doświadczeń, aktualność poruszanej podczas targowych konferencji tematyki, ale także mocno zaznacza kluczowe znaczenie spotkań, fachowych dyskusji i zaufania w biznesie.

 

BUDMA to prestiżowa przestrzeń do prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów branży budowlanej i architektonicznej: okna, drzwi, bramy, fundamenty, ściany, stropy, posadzki, dachy, stal i kamień w budownictwie, materiały wykończeniowe, budownictwo eko i energooszczędne, maszyny, narzędzia, sprzęt pomocniczy.

 

TARGI WINDOOR-TECH z technologiami jutra
W ramach odbywających się w tym samym czasie co BUDMA, targów WINDOOR-TECH, nie zabraknie premierowych pokazów zaawansowanych technologicznie rozwiązań, służących optymalizacji produkcji, co zapowiada hasło: „DOTKNIJ TECHNOLOGII JUTRA”.

 

WINDOOR-TECH daje polskim oraz zagranicznym firmom możliwość ekspozycji coraz bardziej wydajnych, energooszczędnych technologii i przekonania do nich producentów stolarki otworowej wystawiających się w tym samym czasie na targach BUDMA.

 

Profesjonaliści zwiedzający targi mogą spodziewać się prezentacji specjalistycznego sprzętu, rozwiązań dla automatyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych oraz pokazów na żywo innowacyjnych robotów, maszyn, urządzeń. Do flagowej oferty wydarzenia trafia także bogata ekspozycja związana z przemysłem szklarskim.

 

Ostatnia edycja WINDOOR-TECH udowodniła, że polski sektor stolarki budowlanej jest bez wątpienia gałęzią innowacyjną, czerpiącą wiedzę zza granicy, ale przede wszystkim kreującą własne technologie. Takich rozwiązań przyszłości, rynkowych premier i nowości z pewnością nie zabraknie podczas WINDOOR-TECH 2023.

 


Buduj globalny biznes
Spotkania osobiste są niezastąpione w budowaniu relacji biznesowych, dlatego podczas nadchodzącej edycji targów BUDMA 2023 wynosimy je na nowy poziom. Po raz pierwszy zorganizowana zostanie Międzynarodowa Strefa Spotkań – specjalna przestrzeń dla zwiedzających z zagranicy, w tym grupy kilkuset kupców uczestniczących w programie Hosted Buyers, kluczowych gości z Polski, czy wreszcie dla samych wystawców targów BUDMA i WINDOOR-TECH, w ramach której nie tylko pomożemy im znaleźć potencjalnych partnerów biznesowych, ale zapewnimy dostęp do kompleksowej i istotnej wiedzy, jak kierować rozwojem firmy na arenie międzynarodowej.

 

Wartością tych spotkań będzie merytoryka i pomoc doradców z zakresu: prowadzenia transakcji międzynarodowych, szukania nowych możliwości finansowania, bezpieczeństwa i transportu, a wreszcie samej logistyki w tej nowej, zmienionej rzeczywistości łańcucha dostaw. W budowaniu sieci kontaktów pomoże dedykowana aplikacja mobilna, podpowiadająca możliwe kontakty, tworząca kalendarz spotkań i mapę spotkań.

 

– Krajobraz branży budowlanej szybko ewoluuje, a firmy produkcyjne, wykonawcy i uczestnicy w całym łańcuchu dostaw jak nigdy dotąd potrzebują mentorów, którzy potrafią inspirować i ułatwiać dostosowanie się do bieżącej sytuacji na rynku. Targi BUDMA są z pewnością akceleratorem, wspierającym przedsiębiorców w prowadzeniu biznesu – to prestiżowa przestrzeń zarówno do prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów sektora budowlanego, jak również miejsce dyskusji środowiska architektów, dające gwarancję dostępu do nowoczesnych rozwiązań, zapewniające budowanie długoterminowych relacji biznesowych na arenie międzynarodowej oraz networking – mówi Marta Szydłowska, dyrektor Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA.

 

Szansą na rozwój firmy na światowych rynkach jest również program Hosted Buyers, który po raz kolejny zostanie uruchomiony przy Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2023. Stwarza on wyjątkowe możliwości nawiązywania kontaktów z najlepszymi profesjonalistami z branży, niezależnie od miejsca ich działalności na świecie. Jego głównym celem jest rozwój wymiaru handlowego pomiędzy polskimi producentami i kontrahentami z zagranicy, poprzez aranżowanie indywidualnych spotkań kluczowych kupców zagranicznych z wybranymi przez nich wystawcami.

 

– Jeszcze w październiku swoje wizyty handlowe na BUDMIE 2023 potwierdzili przedstawiciele firm wykonawczych i sieci dystrybucji m.in. z Grecji, Gruzji, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Rumunii i Włoch. Praktycznie każdego dnia notujemy zapytania ze strony potencjalnych kontrahentów z zagranicy, a są wśród nich zarówno producenci jak i importerzy czy dystrybutorzy materiałów budowlanych. Można zatem powiedzieć, że aktualnie „otwieramy” listę krajów, reprezentowanych na poznańskich targach budownictwa – zdradza dyrektor BUDMY.

 


Moc spotkań
Targom towarzyszyć będą cenione wydarzenia: Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future, Forum Designu i Architektury D&A, a także strefy specjalne: Strefa Fachowca, Akademia Młodego Budowlańca, BUDMA Design, Arena Start-Upów, Strefa Eko-Trendy, Strefa Kobiet w Budownictwie. Ciekawy program targów, powstający w bezpośredniej współpracy z najważniejszymi związkami branżowymi i mediami, a często także przy wsparciu instytucji państwowych, przyciąga na BUDMĘ tych uczestników rynku, którzy chcą wiedzieć więcej.

 

Nowością tegorocznej odsłony targów BUDMA będzie, wspomniane już wcześniej, Forum Kobiety w Budownictwie, podczas którego przedstawicielki tego sektora opowiadać będą o swoim doświadczeniu zawodowym w branży budowlanej. Spotkanie podzielone będzie na część wykładową i warsztatową, a jego celem jest umacniane pozytywnego wizerunku, integracja i nawiązywanie nowych relacji biznesowych.

 

Ciekawie zapowiadają się również dni inwestorów indywidualnych, które i najbardziej bieżącej wiedzy umożliwią zainteresowanym poszukiwanie inspiracji, poznanie aktualnych trendów w budownictwie i wykończeniu wnętrz, a także dotrzeć do najnowszych technologii i materiałów wykończeniowych dostępnych na rynku.

 

Do dyspozycji gości będzie strefa porad budowlanych i architektonicznych, podczas których skorzystać będą mogli z konsultacji i wsparcia projektantów wnętrz i innych specjalistów z branży czy zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami Smart Home i Eko-trendami.

 

– Jako organizatorzy robimy wszystko, aby zapewnić wysoki poziom merytoryczny wydarzenia, przedstawić kompleksową ofertę dla specjalistów z sektora budowlanego i architektonicznego. Chcemy zagwarantować im przestrzeń do owocnych spotkań biznesowych, dostęp do najnowszych technologii i bieżącej wiedzy – podkreśla dyrektor targów BUDMA.

 

– Zależy nam, aby każdy potencjalny gość targowy dostrzegł w BUDMIE swoją przestrzeń do rozmów z producentami, wymiany doświadczeń oraz aktualizacji informacji o innowacyjnych rozwiązaniach i produktach – uzupełnia Marta Szydłowska.

 


Debaty (o) przyszłości
Podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa I Architektury BUDMA 2023, odbędzie się kilkadziesiąt konferencji i seminariów, wśród których na szczególną uwagę zasługują m.in. dwudniowe Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future oraz V Forum Designu i Architektury „D&A”.

 

Program obu wydarzeń oparty jest o cykl prezentacji i paneli dyskusyjnych, stanowiących bazę do otwartej publicznej debaty na temat najbliższych perspektyw dla budownictwa, stanu architektury w Polsce oraz kierunku w jakim zmierza czy też zmierzać powinna. Udział w każdym z forów biorą kluczowi przedstawiciele sektora budowlanego oraz architektonicznego – eksperci, praktycy i goście specjalni, będący niekwestionowanymi autorytetami w swoich dziedzinach, zapewniając najwyższy poziom merytorycznych spotkań.

 

Odpowiednie wydarzenia przygotowane są także dla wykonawców i firm wykończeniowych – tutaj szczególnie warto podkreślić współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy, z którym co roku organizujemy interaktywne pokazy i mistrzostwa, Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy, którego członkowie popisują się niebywałym kunsztem parkieciarskim, Związkiem Polskie Okna i Drzwi promującym wśród montażystów profesjonalną instalację stolarki czy Grupą Prace Wykończeniowe, która realizuje ekspercką przestrzeń dla fachowców. Wiele podobnych, przyciągających i angażujących aktywności przygotowują dla targowych gości również sami wystawcy.

 

– W najbliższych tygodniach zaczniemy zdradzać więcej szczegółów dotyczących wydarzeń podczas BUDMY. Na bieżąco będzie można je śledzić na naszej stronie internetowej oraz w social mediach, gdzie prezentować będziemy także zgłoszonych wystawców i przygotowywane przez nich nowości – dodaje dyrektor Szydłowska. 

 

Warto już dzisiaj zaplanować swój udział. Serdecznie zapraszamy!
BUDMA, WINDOOR-TECH: 31.01-03.02.2023, Międzynarodowe Targi Poznańskie.
www.windoortech.pl 
www.budma.pl 

2022 11 04 2

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 11/2022  

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.