14 grudnia Pilkington Automotive Poland otrzymał Podkarpacką Nagrodę Gospodarczą. Jest ona ukoronowaniem 25 lat istnienia spółki na terenie Polski, w których stała się jednym z liderów produkcji szyb samochodowych w Polsce i w Europie. Docenione zostały nie tylko wyniki firmy, ale również jej działania ekologiczne, charytatywne i społeczne.

 

 20221212pilkington1

Fot. Pilkington

 

Ryszard Jania, Prezes spółki i Country Manager NSG Group w Polsce osobiście odebrał nagrodę dla Pilkington Automotive Poland, którą przyznano w kategorii specjalnej za całokształt na 25-lecie firmy. Podkarpacka Nagroda Gospodarcza jest efektem oceny eksperckiej w oparciu o kryteria konkursu, dowodem na uznanie spółki za jedno z najdynamiczniejszych i najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw Podkarpacia, ale przede wszystkim stanowi uhonorowanie ćwierć wieku jej istnienia na terenie Polski.

 

Przez ostatnie 25 lat działania Pilkington Automotive Poland były wielokrotnie nagradzane i doceniane przez branżę oraz ekspertów przeróżnych dziedzin. Wśród przyznanych nagród oraz wyróżnień są m.in. tytułu Przemysłowej Inwestycji Roku, Największej Inwestycji Zagranicznej w Polsce w 2011 roku oraz tytuł „Investment of the Year” dla zakładu w Chmielowie, który przyznała mu Warsaw Business Journal Group, a także tytuł „Fabryka Roku” 2019. Firma została wielokrotnie nagrodzona w konkursach organizowanych na terenie województw podkarpackiego i świętokrzyskiego.

 

Głównym obszarem działań Pilkington Automotive Poland jest produkcja szkła motoryzacyjnego w tym m.in. atermicznych szyb zielonych, szyb solarycznych i fotochromatycznych. Oprócz tego rozwój technologii produkcyjnych na przestrzeni lat umożliwił produkcję szkieł ogrzewanych, a także szyb z wbudowanymi sensorami, czujnikami czy GPS.

 

Jednak uwaga firmy koncentruje się również na innych kwestiach, spośród których szczególnie ceniona jest etyka, zarówno w biznesie, jak i pozostałych obszarach. W Pilkington Automotive Poland obowiązuje przyjęty w całej grupie Kodeks Etyki NSG Group, którego efekty są wyraźnie widoczne – spółka trzy lata z rzędu (2018, 2019, 2020) została nagrodzona tytułem Etycznej Firmy.

 

W ramach prowadzenia biznesu odpowiedzialnego społecznie firma aktywnie wspiera lokalne i ogólnopolskie wydarzenia. Przykładami współpracy z instytucjami publicznymi czy pozarządowymi mogą są m.in. współpraca z DKMS czy Fundacją Ronalda McDonalda, a także organizowany w zakładach spółki Miesiąc Zaangażowania Społecznego. Dodać tu należy również działalność kulturalną i sportową. W ramach tej ostatniej organizowany jest charytatywny Bieg Szklarski oraz sponsoring sportowców, takich jak paraolimpijczyk Jacek Czech i lekkoatletka Karolina Kołeczek.

 

20221212pilkington2

Fot. Pilkington

W naszej codziennej pracy skupiamy się nie tylko wytwarzanych przez nas produktach i oferowanych usługach. Równie ważne są dla nas relacje z partnerami biznesowymi, organizacjami publicznymi czy pozarządowymi. Staramy się dbać o naszą okolicę, dlatego bierzemy czynny udział w akcjach ekologicznych, charytatywnych i społecznych. Chcemy być jak najlepszym sąsiadem, który ma realny wpływ na otoczenie, jest świadomy i zaangażowany, niezależnie czego się podejmie.

Ryszard Jania, prezes zarządu Pilkington Automotive Poland i Country Manager NSG Group w Polsce.

 

Obchodzony w tym roku jubileusz Pilkington Automotive Polska zbiegł się ze świętowaniem Międzynarodowego Roku Szkła, co zdecydowało o zaangażowaniu spółki w różnego rodzaju przedsięwzięcia. Efektem tych działań były kolejne wyróżnienia - w ostatnim miesiącu Pilkington Automotive Poland pojawił się w dwóch rankingach, a mianowicie Złotej Setce Echa Dnia (6 miejsce) i rankingu Listy 500 (253 miejsce jako NSG Group).

 

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza już po raz 21. trafiła do najlepszych i najaktywniejszych gospodarczo firm regionu. Przyznano je tym, którzy dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są lub mogą stać się wzorem dla innych. W tegorocznej edycji wzięło udział 129 firm, a nagrody przyznano w 20 kategoriach.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.