Od 7 do 31 grudnia wystawa „Spacer architektoniczny” będzie prezentowana w budynku Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Tematem przewodnim jest szkło, jego historia oraz przykłady stosowania w najciekawszych projektach architektonicznych w Europie. Wystawę zorganizował NSG Group w Polsce z okazji Międzynarodowego Roku Szkła.

 

20221213pilkington

Spacer architektoniczny w warszawskiej Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania

Niemal cały miesiąc będą mieli mieszkańcy stolicy na obejrzenie niecodziennej wystawy pt. „Spacer architektoniczny”. Tworzą ją 23 tablice, które prezentują szkło jako materiał o wielkim potencjale. Każda tablica to przystanek na trasie spaceru, podczas którego można poznać historię szkła, ciekawostki i przykłady zastosowania w najciekawszych projektach.

 

Ekspozycja wystawy w budynku Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie jest kolejną w serii. Do tej pory można ją było oglądać w Skierniewicach, Sandomierzu, Ostrołęce, a ostatnio na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

 

Interesują się nią głównie studenci architektury, ale również miłośnicy designu, nowoczesnego budownictwa, a także artyści poszukujący inspiracji. Szkło wykorzystywane jest w różnych branżach i w rozmaity sposób, jednak architektura czerpie nie tylko z estetycznych walorów szkła, ale też jego szerokiej funkcjonalności, co pozostaje w obrębie zainteresowań szerokiego grona odbiorców.

 

 

20221213pilkington2

Spacer architektoniczny w warszawskiej Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania

 

Szkło wykorzystywane w architekturze to temat na długą rozmowę. Wystawa ma pełnić rolę zaproszenia do tej rozmowy. Dostarcza informacji na temat produkcji szkła i historii NSG Group, ale też pokazuje przykłady ciekawych realizacji z użyciem szkła marki Pilkington. Z drugiej strony ma inspirować, pobudzać wyobraźnię i zachęcać do szukania nowych sposobów wykorzystania tego materiału. Bo przecież do odkrycia jest jeszcze wiele.

Szymon Piróg kierownik biura doradztwa technicznego w Pilkington Polska

 

 

Wystawa „Spacer architektoniczny” została przygotowana z okazji Międzynarodowego Roku Szkła przez NSG Group w Polsce. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to w jaki sposób szkło zmieniało się na przestrzeni lat i co oferuje nam dziś.

 

20221213pilkington1
Spacer architektoniczny w warszawskiej Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania

Zdecydowana większość ludzi postrzega szkło jako przezroczystą przegrodę, którą wypełniamy okno. I tyle. Tymczasem jest to niezwykle uniwersalny materiał, który może zrewolucjonizować architekturę. Nowe technologie sprawiają, że możemy z niego korzystać częściej, bardziej świadomie, w ekologiczny i zrównoważony sposób, wpływając przez to nie tylko na wygląd budynków, ale również ich funkcjonalność. Warto się tym zainteresować.

Piotr Gastman, Architectural design tutor w Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania

 

 

Wystawę można oglądać bezpłatnie od 7 do 31 grudnia 2022 roku w budynku uczelni na ul. Olszewskiej 12 w Warszawie. Dla organizatora, NSG Group w Polsce to kolejna okazja do dzielenia się wiedzą i inspirowania ciekawym tematem - specjaliści z Pilkington Polska regularnie pojawiają się na różnych uczelniach w kraju, by prowadzić wykłady i prezentacje dotyczące wykorzystania szkła m.in. w architekturze.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.